NAZENDE KÜNEFE - Erol Kaya Sk. 1 A

4.3/5 based on 8 reviews

Contact NAZENDE KÜNEFE

Address :

Erol Kaya Sk. 1 A, 06210 Yenimahalle/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06210
Categories :
City : Yenimahalle/Ankara

Erol Kaya Sk. 1 A, 06210 Yenimahalle/Ankara, Turkey
A
Ali Buyuk on Google

Mükemmel bir tatlıcı müşteri memnuniyetine çok dikkat ediyorlar güler yüzlü çalışanları var tatlı mekan tatlı insanlar herkese öneririm tatlının en güzel adresi
An excellent dessert shop, they pay great attention to customer satisfaction, they have friendly employees, sweet place, sweet people, I recommend it to everyone, the best address for dessert
Y
Ysn Ysn on Google

5 kişilik künefe söyledik gayet kıvamında , lezzetli , bol ikramlı , çay , süt , meyve vs.
We sang künefe for 5 people.
B
Bilal Karabulut on Google

Ankara'da ki künefeyi en iyi yapan yerlerden biri. Aile ortamında ilgi ve alaka çok güzel. Fiyatlar makul, çeşit çok. Masalar temiz, dekoru dinlendirici, gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Adrese teslim hizmeti de vermektedir.
One of the best places to make künefe in Ankara. Interest and relevance in the family environment is very nice. Prices are reasonable, lots of variety. The tables are clean, the decor is relaxing, I recommend it wholeheartedly. It also provides delivery service to the address.
M
Mine Ateş on Google

Soğuk baklavasına bayılıyordum hem gerçek çikolata ile yapıyorlardı hem de fiyatı iyiydi. Zamlardan sonra aşırı fiyat artışı yaptılar ve tadını bozdular maalesef
I loved their cold baklava, they made it with real chocolate and the price was good. Unfortunately, after the hikes, they increased the price and spoiled the taste.
M
Melike Yılmaz on Google

Çikolatalı simit katmer sipariş etmiştik yanık bir şekilde geldi içine sadece çikolata diye seslenmişler içindeki kaymak değil irmikli muhallebiydi asla tatlı değildi şekersiz tatlı mı olur verdiğimiz parayı haketmiyosunuz bu paraya bu lezzet resmen kazıklandık hem geç geldi hemde bu halde geldi
We ordered chocolate bagel with katmer, it came burnt, they just called it chocolate, it's not cream, it's semolina pudding, it was never sweet. It was never sweet. It's sweet without sugar. You don't deserve the money we paid.
A
Ahsen lvn on Google

96 tl ye künefe aldık. Öncelikle fiyat performans ürünü değil. Tadı güzeldi ama kesinlikle bu kadar pahalı olmamali. Bunlar bir yana künefemizin içinden bant çıktı. kutunun disindan gelen bantta degil kunefeyi bolduk peynirin arasindan cikti. kesinlikle özensiz ve dikkatsiz hazirlanmis farketmeyip yesek bogazimizda kalacakti. Değerlendirmem dikkate alirsaniz sevinirim.
We bought a künefe for 96 TL. First of all, it is not a price performance product. It tasted good, but it definitely shouldn't be that expensive. These aside, the tape came out of our künefe. It was not on the tape that came from the outside of the box, but the kunefei split it came out of the cheese. it was definitely sloppy and careless, if we didn't notice it, it would have stayed in our throat. I would appreciate it if you would consider my assessment.
M
Mustaf on Google

Cool cafe, Turkish sweets.
M
MUŞREQ AZAWI on Google

Very nice service, and delicious oriental dishes.

Write some of your reviews for the company NAZENDE KÜNEFE

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *