Elit Kebap & Pide - 1424. Caddesı 26/B

4.3/5 based on 8 reviews

Contact Elit Kebap & Pide

Address :

1424. Caddesı 26/B, 06530 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +98
Postal code : 06530
Website : http://www.elitkebap.com/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

1424. Caddesı 26/B, 06530 Çankaya/Ankara, Turkey
M
Mehmet Ege Karaesmen on Google

Son derece kötü bir patlıcan kebabı yedim. Sebzelerin kalitesinin düşük olmasını anlayabilirim ama pişirmeyi bile yapamayacaksa bu kebepçı niye var ? Etin kalitesi için de aynı şeyler geçerli. Bahartalamsını ve pişirmesini bile kötü yapan bir yer müşteriye ne sunabilir anlayamıyorum. Yemeğin dışında servis gayet kibar ve yardımcıydı.
I ate an extremely bad eggplant kebab. I can understand that the quality of the vegetables is low, but why is this kebab restaurant if it cannot even cook? The same goes for the quality of the meat. I do not understand what a place that makes springtime and even its cooking bad can offer the customer. Apart from the meal, the service was very polite and helpful.
F
Faruk Barıș Elverici on Google

Mahalle esnafımızdir dedik pandemi de sahip çıktık müşterisi olduk aracimizin arkasına kendi doblolarini koyup hemen geliyoruz deyip bekletilmekte nedir yahu birde sonra kapıya çıkıp efelenmeler. Esnaflık adabını öğrenmeden bu işleri yapmanız çok zor. Bi daha önünden geçilmez yemeği yenmez mekan oldunuz.
We said that the neighborhood is our shopkeeper, we took care of it in the pandemic, we became its customers, put their own doblos on the back of our vehicle and say we are coming right away, what is it that they are waiting for you to go to the door and then go to the door. It is very difficult to do these jobs without learning the artisan etiquette. Once again, you have become an inescapable place to eat.
N
Nizamettin AĞIL on Google

Çok lezzetli ve temiz bir yer ikramlarını beğendim tavsiye ediyorum çukurambarda mutlaka gitmelisiniz
It is a very delicious and clean place, I like the treats, I recommend it, you should definitely go to Çukurambar.
S
SERKAN TORUN on Google

Kelimenin değil lezzetin konumu yok böyle bir lezzet harika elinize emeğinize Güler yüzlü personeline sağlık çok teşekkür ediyorum her geldiğimde yerim bu konum olacak *ELİT*
There is no place for the word, not the taste, such a taste is great, thank you very much for your effort and good health, my friendly staff, this will be my place every time I come *ELITE*
B
Berkant Yılmaz on Google

Çalışanlar oldukça kibar ve ilgili, yemekleri çok lezzetli. Özellikle kuşbaşı kaşarlı pidesi muhteşem. Olduğu yerden çok daha iyisini hak eden bir restoran.
The employees are very polite and concerned, the food is very tasty. Especially the cubed cheddar pita is amazing. A restaurant that deserves much better than where it is.
M
Melek Zalıoğlu Akdoğan on Google

Ortamı, yemekleri, güler yüzlü hizmetleri, temizliği,ikramlıklari herşeyiyle 4× 4 lük bir mekan tavsiye ederim biz ailecek çok seviyoruz herşey için çok teşekkür ederiz Elit pide tüm çalısanlarına emeğinize sağlık
S
Serkan Dasar on Google

I recommend the kapalı pides
A
Arshad Akram Mahmoud on Google

Very tasty, clean and good service. Kaptin was very polite. Variety of turkish meals. Prices reasonable. I recommend it. Thanks.

Write some of your reviews for the company Elit Kebap & Pide

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *