Ayintap Künefe

4.3/5 based on 8 reviews

Contact Ayintap Künefe

Address :

Şht. Hasan Öztürk Cd. No:64, 06794 Etimesgut/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +977
Website : http://www.ayintapkunefe.com/
Categories :
City : Etimesgut/Ankara

Şht. Hasan Öztürk Cd. No:64, 06794 Etimesgut/Ankara, Turkey
T
Tarık kılıç on Google

Ramazan abimin kesesine bereket, ayıntap'ın lezzeti tartışılmaz, Kemal ustanın da ellerine sağlık.
Blessings for my brother Ramazan, the taste of Aytap is indisputable, and congratulations to Master Kemal.
M
Murat Aktaş on Google

Tavsiye üzerine gittik mekan güzel otopark sorunu kısmen var aileyle gidilir çalışanlar gayet guleryuzlu künefe katmer kadayıf baklava çeşitleri var usta sıcak sıcak yapıp sunum yapiyo kunefesini denemedim ilk alışveriş kadayıf aldık Antep ve adanada yıllarca yaşadıktan sonra tatlı damak zevkime çok hitap etmedi ama etimesgut şartlarında zirve diyebilirim ankarada gerçi tatlı kadayıf istediğim gibide bulamadım ama ustanın ellerine sağlık tavsiye edebilirim
We went on recommendation, the place is nice, there is a parking problem partly, the staff is very nice, the staff is very nice, there are künefe, katmer kadayif, baklava varieties, the master makes it hot and presents it, I did not try its kunefe, I did not try its kunefe, I bought kadaif for the first time. Although I could not find the sweet kadayif as I wanted, but I can recommend the hands of the master.
İ
İzzet Kıratlı on Google

Tatlının en doğru adresi. Gerçek bir Antep tatlısı yemek istiyorsanız, Ayıntap Künefe den şaşmayın. Harika bir tat ve lezzet.
The right address for dessert. If you want to eat a real Antep dessert, do not be surprised by Ayıntap Kunefe. Great taste and flavor.
I
Ibrahim Gençtürk on Google

Güzeldi menü çeşidi daha çok artırılabilir çalışanlar güler yüzlü trendgo da ata mahallesi olursa iyi olur tavsiye ederim
It was nice, the menu variety can be increased more, the employees are friendly, it would be good if there was an ata neighborhood in trendgo, I recommend it.
Y
Yusuf Kıratlı on Google

2-3 haftada bir ailecek geldiğimiz nezih bir tatlıcı sahipleri Kemal ve İbrahim bey çok misafirperver ve nazik insanlar künefe olarak favorimiz yeşil künefe kesinlikle ankaradaki en iyi künefeci olan Ayıntap künefeyi ve tatlılarını denemelisiniz
A decent dessert shop that we come to every 2-3 weeks as a family, the owners Kemal and İbrahim are very hospitable and kind people, green künefe is our favorite, you should definitely try Ayıntap künefe and its desserts, which are the best künefe in Ankara.
h
hakan alkan on Google

Royal park siyesi
M
Murat Bayraktar on Google

Künefe is very delicious and workers are very kind. Prices are reasonable. Everything is perfect.
C
Cristian Petrache on Google

Very good kunefe place. A lot of options. Personally i would go with normal cheese one. Staff is friendly. You can also buy the pastery to make it at home.

Write some of your reviews for the company Ayintap Künefe

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *