HMBRGR Ankamall AVM - Mevlana Blv. No:2

4.5/5 based on 8 reviews

Contact HMBRGR Ankamall AVM

Address :

Mevlana Blv. No:2, 06330 Yenimahalle/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +98
Postal code : 06330
Website : http://www.hmbrgr.com.tr/
Categories :
City : Yenimahalle/Ankara

Mevlana Blv. No:2, 06330 Yenimahalle/Ankara, Turkey
A
Ahmet Hasan ARSLAN on Google

Izgaradaki çocuk kimse tanımıyorum ama bütün dükkanı tek başına döndürüyor gerçekten çok hızlı işini iyi yapan insanlara aşırı saygı duyuyorum. Hamburgerin lezzetide 10/10
The boy on the grill I don't know anyone, but he turns the whole shop by himself, really fast. I have a lot of respect for people who do their job well. 10/10 for the taste of the hamburger
B
Büşra U on Google

Diğer avm HMBRGR şubelerine nispeten küçük bir HMBRGR. Çalışanları pek sıcak bulmadım. Soslar bitmiş olmasına rağmen yenilenme hızı oldukça yavaş. Burger ise klasik lezzet. İlk kez marul burgeri denedim. Yemesi zor olsa da lezzetli. Gluten hassasiyeti olanlar için ve beslenmesine dikkat edenler için muazzam bir alternatif.
A relatively small HMBRGR to other mall HMBRGR branches. I did not find the staff very warm. Although the sauces are finished, the refresh rate is quite slow. Burger is the classic taste. Tried the lettuce burger for the first time. Although difficult to eat, it is delicious. A great alternative for those with gluten sensitivity and for those who pay attention to their diet.
E
Erdem Ünver on Google

Sosların çoğu bitmişti. Sosların başında insanları taciz eden yaşlı teyze terörü vardı. Alabildiğim üç sos da başarılıydı. Hamburger ve patates de çok lezzetliydi.
Most of the sauces were gone. At the beginning of the sauces was the terror of the old aunt harassing people. All three sauces I could get were successful. Hamburger and fries were also very tasty.
F
Feyza Hilal Şahin on Google

İlk defa geldim. Elinize bir cihaz veriyorlar ve öttüğünde siparişi almaya gidiyorsunuz. Sınırsız içecek ve sos alabiliyorsunuz. Servis bence hızlıydı. Hamburger oldukça lezzetliydi. Patates kızartması da çok güzeldi fakat sadece yarısını yiyebildim. Bu nedenle paket yapmalarını rica ettim. Çalışanların hepsi o kadar kibardı ki yarısını yememe rağmen pakedin üstüne ekleme yaptılar ve bu çok hoşuma gitti. Ayrıca sosları övmeden geçemeyeceğim. Hepsini denemek istedim fakat önüme de bir sürü sos dizmeye utandım. Mutlaka tekrar geleceğim.
I came for the first time. They give you a device and when it beeps you go to take the order. You can get unlimited drinks and sauces. Service was fast in my opinion. Hamburger was very tasty. The french fries were also very good, but I could only eat half of it. That's why I asked them to pack. All of the employees were so kind that even though I ate half of it, they added to the package and I liked it very much. Also, I can't help but praise the sauces. I wanted to try them all, but I was too embarrassed to put a lot of sauce in front of me. I will definitely come again.
E
ESMA - on Google

Önceden çok beğenerek yediğim hamburgerleri olurdu. Geçen sene tavuk köfteli menüsünü yeyip mide bulantısından öldükten sonra tekrar canlanıp şans vermek istedim. Standart bir tadı vardı çok güzel de değil yenmez bu da diyemem. Ama kesinlikle eski tadı yok. Sosların bile sanki tadı önceden daha keskindi. Ücretsiz içecek, sos olayı yine de güzel. Patateslerinin üzerine de artık kajundu sanırım baharatın ismi ondan dökmüyorlar onun tadı çok güzel oluyordu. Tam buğday veya beyaz ekmek diye seçenek sunuyorlar ve üç çeşit ekmek boyu var küçük olan zaten ağzımız kadar olduğundan büyük tercih etmelisiniz yoksa doymazsınız.
They used to have hamburgers that I liked very much before. After eating the chicken meatball menu and dying of nausea last year, I wanted to resurrect and give it a chance. It had a standard taste, I can't say it's very nice, not inedible either. But it definitely doesn't taste stale. Even the sauces seemed to taste sharper than before. The free drink, sauce thing is nice though. It's now cajun on their potatoes, I guess they don't name the spice from it, it tasted very good. They offer a choice of whole wheat or white bread, and there are three types of bread sizes. The smaller one is as big as our mouths, so you should choose the bigger one or you won't be full.
S
Samar Essayid on Google

Great burger joint at this mall! Gotta love those sauces and meat was fantastic! Very classic western style burger and we're from Canada so I hope that says alota :)
L
LichGRIFFIN on Google

Truly earned 5 stars. Not only for good quality food and friendly staff but also for its free-refill system for beverages and sauces considering its meals prices. Beep-caller upon order completion. Yup in all honestly i liked the place and would easily recommend it to anyone.
a
ahmed almalmi on Google

The idea of having unlimited sauce and drink is super. It is not that delicious compared to many other choices. To be fair, I only had chicken burger. Next time, i am going for meat burger and decide on the taste.

Write some of your reviews for the company HMBRGR Ankamall AVM

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *