Dondurmacı Serdar Usta (Dondurma 'ca) - 54. Cad. no:37/7 D:8

4.3/5 based on 8 reviews

Contact Dondurmacı Serdar Usta (Dondurma 'ca)

Address :

54. Cad. no:37/7 D:8, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +98
Postal code : 06490
Categories :
City : Çankaya/Ankara

54. Cad. no:37/7 D:8, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey
M
Muge Col Aydemir on Google

Kesinlikle çok güzel dondurma yapmışlar. Sorbeleri çok başarılı. Masa Sandalye ve renklerin uyumu çok sempatik. Fiyatları uygun. Mutlaka deneyin.
They definitely made very good ice cream. Their sorbets are very successful. The harmony of the desk chair and colors is very sympathetic. Prices are affordable. You must try it.
m
mustafa kerem ertem on Google

Birbirinden güzel gerçek meyve tadı taşıyan kaliteli dondurma, balbadem gibi meyveli olmayan çeşitler de tamamen doğal bir tada sahip kesinlikte tavsiye ederim. Dağ çilekli-portakallı orta şekerli Türk kahvesi de içilmeli
I would definitely recommend quality ice cream with a beautiful real fruit flavor, and non-fruity varieties such as honey almonds with a completely natural taste. You should also drink Turkish coffee with mountain strawberry-orange and cappuccino.
f
fuat kaynak on Google

Yaklaşık 2 hafta önce gittik genel olarak dondurmaları güzel farklı çeşitleri var . Biz 7 yada 8 çeşit dondurma denedik. Manda sütlü ve tahinli benim favorimdi. Eşim ise ; portakal zencefilli ve tahinliyi çok sevdi. Ortak olarak bize göre olmamış dediğimiz dondurma; yoğurtlu ve çilek'li olandı . İlgili bir esnaf, oturma alanı gayet keyifli ve ferahtı en yakın zamanda tekrar gideceğiz
We went about 2 weeks ago, they have different varieties of ice creams in general. We tried 7 or 8 types of ice cream. Buffalo milk and tahini were my favorites. My wife is; He loved the orange, ginger and tahini. The ice cream that we say was not common for us; it was the one with yogurt and strawberries. An interested tradesman, the sitting area was very pleasant and spacious, we will go again soon.
H
Hasan Muslu on Google

Dondurmalar çok güzeldi. Hepsi taze ve katkısız doğaldı. Çalışanlar güler yüzlüydü. Çiftler içinde uygun bizce...
Ice creams were very good. All were fresh and natural without additives. The employees were smiling. We think it is suitable for couples...
S
Serkan Polat on Google

Ankaradaki en iyi dondurma dükkanı. Dekor renkli ve iç açıcı. Katkısız ve meyveden üreten nadir yerlerden. Çoğu yer aroma ve boya kullanıyor. Topu 3.5₺. Favorilerim; bal badem, cici bebe, çikolata sorbe, antep fıstığı. Ramazanda güllaçlı gibi zaman zaman dönemsel üretimler oluyor. Aile işletmesi ve güleryüzlüler.
The best ice cream shop in Ankara. The decor is colorful and heartwarming. It is one of the rare places that produce pure and fruit. Most places use flavors and dyes. The ball is 3.5₺. My favorites; honey almond, sweet baby, chocolate sorbet, pistachio. In Ramadan, there are periodic productions such as Güllaçlı from time to time. Family run and friendly.
g
gülnur kaptanoğlu on Google

Dondurmaları naturel ve doğal malzemelerle olarak yapılır getir den eve paket servisleri yararlanabilirsiniz, incirli kavunlu ,Karpuzlu, erikli, yaban mersinli ,karamelli sade ve güzeldir.Kışın sahlebi lezzetlidir.Bucak sahlebi satılır.Fiyatlari normaldir.
Their ice creams are made with natural and natural ingredients, and you can take advantage of takeaway services. They are plain and delicious with figs, melons, watermelons, plums, blueberries, caramels. In winter, sahlebi is delicious. Bucak sahlebi is sold. Prices are normal.
M
Mikail Yüksel on Google

Dondurma aroması yetersiz ve sütlü dondurma olmamasına rağmen fiyatı pahalı. Şebeke suyuyla yapıldığına yemin edebilirim ama ispatlayamam. Lütfen tercihleriniz arasına almayın. Boğaz ağrımın 2. günündeyim.
S
Sir. Jester on Google

So good and prices are nice .

Write some of your reviews for the company Dondurmacı Serdar Usta (Dondurma 'ca)

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *