Ankara Buket Lahmacun, Pide & Kebap Salonu - Ziyabey Cd. No:77 D:B

4.3/5 based on 8 reviews

Contact Ankara Buket Lahmacun, Pide & Kebap Salonu

Address :

Ziyabey Cd. No:77 D:B, 06520 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +987
Postal code : 06520
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Ziyabey Cd. No:77 D:B, 06520 Çankaya/Ankara, Turkey
G
Gökhan Yilmaz on Google

Kuşbaşılı pide siparişi verirken dikkatli olun. Sormadan aşırı şekilde acı biberli bir pide yapıyorlar.
Be careful when ordering pita with cubes. They make a hot pepper pita without asking.
U
Umut ünal on Google

Diyarbakır lahmacunu güzeldi ama açık ayran bu kadar güzel lahmacuna yakışmıyor, çok suluydu ve kokuyordu, çıtır çıtır lahmacunun yanında köpüklü bir yayık ayran olsa işletme için daha iyi olur diye düşünüyorum.
Diyarbakir lahmacun was good, but the open ayran does not suit such a good lahmacun, it was too watery and smelled, I think it would be better for the business if there was a foamy buttermilk next to the crispy lahmacun.
A
Adem Karakaş on Google

Tavsiye üzerine gittim gerçekten lezet 10 numara çalışan personel ve işletme sahibi çok kibar güler yüzlü temiz bir mekan ailece yemek yetebileceğiz tek aderes herkeze tavsiye ederim
I went on the recommendation, it's really delicious, the staff and the owner are very polite, friendly, clean place, the only place where we can eat as a family, I recommend it to everyone
Y
Yunus Emre Arslan on Google

Balgatta yeni bir tat denemek istedik, mercimek çorbası ve kuşbaşılı pide sipariş verdik. Mercimek çorbası çok katıydı ve tadı idare eder.(3/10) kuşbaşılı pidesi tadı iyi diyebilirim (5/10). Fiyatları tadına göre çok pahalı. Tuvalete gittim içerde kaldım, kolu bozukmuş yapılacakmış. çalışanlardan biri tuvaletten çıktı ve direk pişirme yerine gitti, ellerini yıkama vs bir şey yapmadı. Şaşırtıcı, tavsiye etmiyorum.
We wanted to try a new taste in balgatta, we ordered lentil soup and pita with cubes. The lentil soup was very solid and the taste was good.(3/10) I can say that the pita with cubed pita tastes good (5/10). The prices are too expensive for the taste. I went to the toilet and stayed inside, it was going to be done with a broken arm. one of the employees came out of the toilet and went straight to the cooking place, did not wash their hands or anything. Amazing, I do not recommend.
T
Tuğçe Şimşek on Google

Canım ne zaman pide lahmacun çekerse gittiğim tek mekandır. Yemeklerin lezzetleri olsun çalışanların saygılı olması olsun dükkan sahibinin sevecenliği olsun tercih etmeniz gereken bir mekandır. İçerisi oldukça temizdi. İçiniz rahat bir şekilde gidebilirsiniz.
It's the only place I go whenever I crave pide lahmacun. It is a place that you should prefer, whether it is the taste of the food, the respectfulness of the employees or the kindness of the shopkeeper. It was pretty clean inside. You can go with peace of mind.
Ö
Özlen İŞERİ on Google

Yemekler mükemmel lahmacun ve ciğer şiş çok leziz birde şura gecesi vardı çiğköftesi de harikaydı doya doya bir gece yaşadık teşekkürler cemal bey
The food is excellent, the lahmacun and the liver shish are very delicious, there was a night of Shura, and the Çiğköfte was great, we had a night to the fullest, thank you, Mr. Cemal.
H
Hilal Karakaş on Google

Gerçekten de çok temiz bir işletme. Tesadüfen ailecek merak edip girdiğim bir mekandı. İşletme sahibi çok cana yakın, servisler hızlıydı. Yediğimiz lahmacunun tadı hâlâ damağımda. Burası ailemi her zaman getireceğim nezih bir mekan. 06 Buket Lahmacun'a yolunuz düşerse oraya uğramanızı ve lezzetlerini tatmanızı tavsiye ederim.
It is indeed a very clean establishment. Coincidentally, it was a place that I was curious about as a family. Owner is very friendly, services were fast. The taste of the lahmacun we ate is still in my mouth. This is a decent place where I will always bring my family. 06 If you happen to be in Buket Lahmacun, I recommend you to stop by and taste its delicacies.
E
Elis Emin on Google

Lahmacun was very good and tasty but the katmer was probably the worst one that I had. The personnel was nice and friendly, the service was very fast.

Write some of your reviews for the company Ankara Buket Lahmacun, Pide & Kebap Salonu

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *