Nezih Meyhane - Bişkek Cd. No:117 D:B

4.3/5 based on 8 reviews

Contact Nezih Meyhane

Address :

Bişkek Cd. No:117 D:B, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06490
Website : https://www.meyhankoli.com/restoran/nezih-meyhane-5432
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Bişkek Cd. No:117 D:B, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey
s
sinan deveci on Google

Mezeler daha iyi olabilir.calisanlar guler yüzlü burada asıl önemli olan şey Fiat almak için aradığınızda telefonda size Fiat 130 TL deniliyor ancak hesap öderken 150 yazılıyor telefonda önemli olan orada ki 20 TL lik fark değil sonuçta oraya eğlenmeye gitmişim önemli olan bilginin net ve doğru söylenmemiş olması. Bu arada çalan grupta hiç fena değil bi tür aksilikler düzeltiklari taktirde keyifle gidilecek mekan olur ama değilim gibi net bilgi ve daha iyi yemek ve meze
The appetizers could be better. The main thing here is that the staff is smiling. The main thing here is that when you call to buy Fiat, you are called Fiat 130 TL, but when paying the bill, 150 is written on the phone. The important thing on the phone is not the 20 TL difference there, after all, I went there to have fun. . By the way, the band playing is not bad at all, if they fix some kind of mishaps, it will be a place to go with pleasure, but I am not, clear information and better food and appetizers
ç
çağatay Demirbaş on Google

Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Mezeler ve ortam ortalama, yemekler kötü. Çalışan arkadaş sanırım zorla çalıştırılıyordu. Fix menüde istediğimiz mezeyi ve ara sıcağı seçememe konusu da ayrı saçmalık. Getirdikleri 5 mezeden 3ü ve ara sıcak komple çöp oldu. Son olarak hesapta fix menü için anlaştığımızdan fazlasını yazmışlar. Paranızla rezil olmayın derim
I definitely do not recommend. Appetizers and ambiance are average, food is bad. I think the employee was forced to work. The issue of not being able to choose the appetizer and hot starter we want in the fix menu is also nonsense. 3 of the 5 appetizers they brought and the hot starter was completely garbage. Finally, they wrote more than we agreed for the fixed menu on the account. Don't be shy with your money
O
Ozan Gülbaş on Google

Ambiyans güzel, mezeler ortalama ama verilen paraya göre alınan servis rezalet. Mekanda iki kısım var biri sahnenin ve bistronun olduğu iç kısım diğeri ise kapı tarafına koyulmuş masalardan oluşan dış kısım. Rezervasyonlu gitmemize rağmen içerdeki boş yerlere oturtmadılar. Garsonlarla sanki kan davamız varmış gibi muamele gördük. Kendi alkolümüzü getirmemize izin verdiler ama böyle bir servisi kimse haketmiyor.
The ambiance is nice, the appetizers are average, but the service received is disgraceful for the money given. There are two parts in the venue, one is the interior where the stage and the bistro are, and the other is the exterior, which consists of tables placed by the door. Although we went with a reservation, they did not sit in the empty seats inside. We were treated as if we had a vendetta with the waiters. They let us bring our own alcohol but no one deserves such service.
Y
Yiğit Eren Peker on Google

Menü yok garson kafasına göre fiyat sayıyor ve çok saygısız. Küçücük tabaklarda gelen mezeler ve içinde 6 adet karides olan karides tava. Fiyatlar, hizmet, servis hepsi rezaletti. Meyhaneye değil de gece kulübüne gitmek isterseniz mantıklı bir tercih olabilir çünkü müzik zaten sohbet etmenize müsaade etmiyor. Paranızla rezil olmak istemiyorsanız gitmeyin!!!
There is no menu, the waiter counts the price by his head and is very disrespectful. Appetizers that come in small plates and fried shrimp with 6 shrimps in it. Prices, service, service were all a disgrace. If you want to go to a nightclub rather than a tavern, it may be a logical choice because the music does not allow you to chat anyway. Don't go if you don't want to be disgraced with your money!!!
e
esra sayar on Google

Telefonla arayıp sorduğunuzda rakınızı kendiniz getirebilirsiniz fix menü 130-150₺ dendi tamam dedik. Rakımızı alıp gittik 4 meze 1 ara sıcak 1 meyve tabağı söyledik. 400₺ hesap geldi. Nedenini sorduğumuz da rakısını dışarıdan getirene kişi başı 50₺ kuver yazdıklarını söylediler. Yani madem böyle bir şey var telefonla arayıp sorduğumuzda fix menüden bahsetmek yerine 50₺ küver aldıklarını söyleselerdi zaten gitmezdik. Üstelik çalışanlar oldukça kaba ve saygısız asla güleryüzlü ve çözüm odaklı değiller.
When you call and ask by phone, you can bring your own raki. We said fix menu 130-150₺, we said ok. We took our raki and went and said 4 appetizers, 1 hot appetizer and 1 fruit plate. 400 TL account arrived. When we asked why, they said that they wrote 50₺ cover per person for those who brought the raki from outside. So if there is such a thing, we would not have gone if they had told us that they bought 50₺ cubes instead of talking about the fixed menu when we called and asked. Moreover, the employees are quite rude and disrespectful, they are never smiling and solution-oriented.
V
Vadi Su YILMAZ on Google

İsmi gibi oldukça nezih bir mekan, gelen müşteriler de keza öyle, personel oldukça ilgili. sahne tarafi, orta taraf ve bahce olarak üç ayrı kısımdan oluşuyor, hem muzik dinleyip hem konusmak icin orta kısımdan rezervasyon yapmanızı oneririm. Fiyatları uygun, kendi içkinizi getirebiliyorsunuz, mezeleri lezzetli ve porsiyonu yeterli. İki kişi, kişi başı ortalama 150 liraya rahatça masayi donatabilirsiniz, daha kalabalıksaniz daha uygun tutacaktır (icki hariç).
It is a very decent place like its name, the customers are likewise, the staff is very interested. It consists of three separate parts as the stage side, the middle side and the garden, I recommend you to make a reservation from the middle part to listen to music and talk. The prices are affordable, you can bring your own drink, the appetizers are delicious and the portion is sufficient. For two people, you can comfortably equip the table for an average of 150 lira per person, if you are more crowded, it will be more suitable (except for the drink).
A
Alican GÜNER on Google

İlk defa gittiğim bir mekan. Müzisyen dostlar bir harikaydı. Personel işini gayet güzel yapıyor. Tercih sebebi mi derseniz evet tercih sebebim olur bundan sonra (kaliteyi ve Servisi ve müziği bozmadıkları sürece :))
It's the first place I've been to. Musician friends were great. The staff does their job very well. If you say is it a reason for preference, yes, it will be my reason for preference from now on (as long as they don't spoil the quality, service and music :))
L
Levent Tezcan on Google

Small and under a heavy smoke cloud, nothing special

Write some of your reviews for the company Nezih Meyhane

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *