Hamzaoğlu Akçaabat Köfte & Balık & Kahvaltı Salonu - MEŞRUTİYET MAH SELANİK CAD NO 50:A/B

4.9/5 based on 8 reviews

Contact Hamzaoğlu Akçaabat Köfte & Balık & Kahvaltı Salonu

Address :

MEŞRUTİYET MAH SELANİK CAD NO 50:A/B, 06420 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +98
Postal code : 06420
Categories :
City : Çankaya/Ankara

MEŞRUTİYET MAH SELANİK CAD NO 50:A/B, 06420 Çankaya/Ankara, Turkey
A
Aslı Batırbaygil on Google

Google yorumlarından yola çıkarak arkadaşımla birlikte kahvaltıya geldik. İyi ki de gelmişiz, çok memnun kaldık. Kahvaltı içeriğinin hepsi çok lezzetliydi. Kahvaltılıklar dolu doluydu, bir yerden sonra doyduğumuz için gözümüzün kaldığı şeyler oldu diyebilirim☺️Çay da bir ayrı güzeldi, çay tiryakilerinin özellikle memnun kalacağını düşünüyorum. Herkes çok güleryüzlü ve sıcakkanlıydı, teşekkür ederiz.
Based on Google comments, I came for breakfast with my friend. Glad we came, we were very pleased. All of the breakfast contents were delicious. The breakfast dishes were full, I can say that there were things that we kept our eyes on because we were full after a while ☺️Tea was also nice, I think tea drinkers will especially be satisfied. Everyone was very friendly and welcoming, thank you.
y
yaren on Google

İNANILMAZ!!! buradaki yorumlara bakarak gittik 5 arkadaş ve inanılmaz doydukk. Menemen mıhlama efsaneydi her seferinde bir ihtiyacımız olup olmadığı soruldu ve çok güzel ilgilenildi. Sanırım o gün kahvaltıdan sonra akşam yemeğine kadar hiçbir şey yemedik? kesinlikle gidilmesi gereken bir yer, ellerinize sağlık✨✨
UNBELIEVABLE!!! Looking at the comments here, we went with 5 friends and we were incredibly full. The menemen setting was legendary, every time we were asked if we needed anything and it was very well taken care of. I guess we didn't eat anything after breakfast that day until dinner? definitely a place to go, thank you ✨✨
H
Harun Eren on Google

Misss gibi bi serpme kahvalti yedik. Kendi yapma sucuk ve mihlamasiyla genis bir masa acildi onumuze. Herseyin tadi gayet guzeldi ve samimi bir ortam vardi iceride. Yaninda bir demlik cay ile afiyetle yedik. Ellerinize saglik!
We had a mixed breakfast like Misss. A large table was opened for us with its own made sausage and mihlama. Everything tasted very good and there was a friendly atmosphere inside. We ate it with a pot of tea. Good luck to your hands!
A
A. Faruk UNAL on Google

Yorumlara bakarak gittik. Gerçekten de sıcakkanlı insanlar, ortam da temiz, tatlı bir yer. Çalışanların yaklaşımdan çok memnun kaldık. Serpme kahvaltı aldık, kahvaltı da gayet doyurucu, 110 TL ödedik. Kuymak ilk defa yedim, tadını pek beğenmedim, belki unu fazlaydı bilmiyorum, ilk defa yediğim için yorum da yapamıyorum :) bir dahakine menemen alacağım.
We went based on the reviews. Really friendly people, the environment is a clean, sweet place. We were very satisfied with the approach of the employees. We got a mixed breakfast, the breakfast is very satisfying, we paid 110 TL. I ate Kuymak for the first time, I didn't like its taste, maybe it was too much flour, I don't know, I can't comment because I ate it for the first time :) I will buy menemen next time.
G
Gaye Dinç on Google

Aşırı lezzetli bir kahvaltıydı. Güzel olmayan, beğenmediğimiz hiçbir ürünü olmadı. İki kişilik serpme kahvaltısını 110 liraya yedik. Parasını kesinlikle sonuna kadar hak eden bir mekan. Kahvaltıda verilen ekmek Vakfıkebir ekmeğiydi, yumuşacıktı. Mıhlaması, yumurtası, baharatlı patatesi çok lezzetliydi. Fotoğraftaki minik zeytinleri ilk defa yedim. Zeytinyağlı baharatlı olarak harikaydı. Bal hakiki Karadeniz'den getirilmiş. İncir reçelinin Kahramanmaraş'tan geldiğini söylediler. Ayva reçelini de kendi eşinin yaptığını söyledi. Çayın aroması bile ayrı bir güzeldi. Kesinlikle denenmesi gereken bir mekan. Eminim yemekleri de çok güzeldir. Çalışanları da sıcakkanlı ve samimiydi. Tuvaletleri de temizdi.
It was a very delicious breakfast. There was no product that was not good or that we did not like. We ate the spread breakfast for two for 110 liras. Definitely a place worth its money. The bread served at breakfast was Vakfikebir bread, it was soft. The meatballs, eggs and spicy potatoes were delicious. I ate the tiny olives in the photo for the first time. It was great with olive oil spiced. The honey was brought from the real Black Sea. They said that the fig jam came from Kahramanmaraş. He said that his wife made the quince jam. Even the aroma of the tea was beautiful. Definitely a must try place. I'm sure the food is also very good. The employees were also warm and sincere. Toilets were also clean.
T
Thaer Abu Mayyaleh on Google

My Best Place And Friends In Ankara .. So TaStY ..
E
Enejan Allajova on Google

The service was excellent, waiters are kind. The meal was very taste and fresh. Prices are affordable. Also, sutlac as a dessert was delicious.
A
Ali Farah on Google

I had a good meal at this restaurant tonight. I felt welcomed by the staff and the food was delicious. I had the Levrek Buğulama. I will definitely go back insha Allah!

Write some of your reviews for the company Hamzaoğlu Akçaabat Köfte & Balık & Kahvaltı Salonu

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *