Tavacı Recep Usta Söğütözü - D:31

4.1/5 based on 8 reviews

Contact Tavacı Recep Usta Söğütözü

Address :

Söğütözü Koç Kuleleri Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. 2D Blok No:30/31, D:31, 06510 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06510
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Söğütözü Koç Kuleleri Söğütözü Mah. Söğütözü Cad. 2D Blok No:30/31, D:31, 06510 Çankaya/Ankara, Turkey
M
Mustafa Çanakçı on Google

İlk defa bir yemeğe yorum yazıyorum . O kadar berbattı ki Diyarbakır'daki tavacı receple hiç alakası yok . İsmine hiç yakışmayan bi yemek geldi . Yemek demeye de bin şahit ister . Fiyatlar desen uçuk kaçık . Dünyanın parasını verip bir kaşık yemek yiyemedik . Böyle ayda yılda yemek yiyen biri iseniz kesinlikle rezil olmadan bi kez daha düşünün derim ?
This is my first time writing a review for a meal. It was so terrible that it has nothing to do with the pancakes in Diyarbakir. There was a dish that did not suit its name. It takes a thousand witnesses to call it food. Prices are insane. We could not pay for the world and eat a spoonful of food. If you are a person who eats once a month like this, I would definitely think twice before being disgraced ?
O
[email protected] Ozdemir on Google

Ortam nezih ve sakin. Konum çok müsait ve ortak alanda, önemli bir muhitte. En önemlisi ne yediğinizi biliyorsunuz. Etler yumuşacık, lezzetli ve servisi titiz. Toplu yemekler için mekan oldukça geniş ve özel odalara sahip. Tercih etmemek için sebep olmamalı. Fiyatlar ise diğer tavacılar ile başbaşa.
The environment is decent and calm. The location is very convenient and in the common area, in an important neighborhood. Most importantly, you know what you are eating. The meat is tender, delicious and the service is meticulous. The venue for public meals is quite large and has private rooms. It shouldn't be a reason not to choose it. Prices are on par with other pans.
K
Kadirhan Tekeoglu on Google

Yemekleri güzel saltası patlıcan dolması bi harika kuzu kaburga söyledik pilavla boğaçlama yaptı pilavın tadı benim damağıma uygun degildi incik çorbası istedik garson var dedi gelen çorba mercimekti çorbası iyi değildi biz mercimek istemedik dedik incik çorbası kalmadı dedile diğerine sorduk var dedi anlamadık neyse Alahın verdiği nimetlere şükürler olsun
Their food was good, salta stuffed aubergines and stuffed lamb ribs. We said they were suffocating with rice. The taste of the rice was not suitable for my palate.
S
Sümeyye Aktaş on Google

Mekan güzel ama ne tavası ne kaburga dolması övüldügü gibi güzel değildi meze anlayışı salata önden dolma içli köfte ama masa bana göre boştu bide ayran vardı. Tatlılardan bı çatal aldım helvaydi galiba .. Aspavaya gitseydik keşke diye pişman oldum çalışanlara sözüm yok konsept ve tad konussunda hayal kırıklığı yaşadım yemeğe davetliydik o yüzden hesap ne kadar ödendi bilmiyorum ama bida olsa bida gitmem tavsiyede etmem üzgünüm ?
The place is nice, but neither the pan nor the stuffed ribs were not as good as it was praised, the understanding of appetizers, the pre-stuffed stuffed meatballs with salad, but the table was empty for me, there was a bidet and ayran. I bought a fork from the desserts, I think it was halva.. I regretted that I wish we had gone to Aspava. I have no words for the staff. I was disappointed in the concept and taste. We were invited to dinner, so I don't know how much the bill was paid, but I don't recommend going even if it's a bidet, I'm sorry ?
A
Alper Ateş on Google

Candan Erçetin konseri öncesinde güzel bir yemek yedik. Hem ete hem muhabbete doyduk. Üstüne tatlımızı da yedik, çayımızı da içtik. Daha ne olsun. ?????
We had a nice dinner before the Candan Erçetin concert. We were full of both meat and love. We also ate our dessert and drank our tea. What else? ????
M
Muhammet Sina Durmuş on Google

önünüze konulan menü kataloğunda hiçbirşeyin fiyatı yazmıyor, 2 kuzu şiş 4 ayran 235 lira, takdir sizin...
The price of anything is not written in the menu catalog put in front of you, 2 lamb skewers and 4 ayran are 235 liras, the discretion is yours...
d
demet bilgiç on Google

ASLA GITMEYIN ! - Pide cok lezzetsizdi. Fotoğrafta görüldüğü gibi yemedim ve Garson sormadı bile. O sormadığı için kendim soyledim. Cok kötüydü dedim. Yüzüme baktı, tabağa bakti, Tek kelime etmeden gitti. -Lavabolari cok kirli. Bir işletmenin tuvaleti o kadar kirli olmamalı. - Isletmecilere hurmayla ilgili bisey söyledik tek laf etmeden gittiler. Masa düzeni, dekor, yemekler, hijyen. Hersey berbat. Misafir memnuniyeti umurlarında değil. Pişmanım. Asla gitmem !
NEVER GO! - Pita was very tasteless. I didn't eat as seen in the photo and the Waiter didn't even ask. I did it myself because he didn't ask. I said it was bad. He looked at me, he looked at the plate, He left without a word. -The sinks are very dirty. A business toilet shouldn't be that dirty. - We told the operators about dates and they left without a word. Table setting, decor, food, hygiene. Hershey sucks. They don't care about guest satisfaction. I regret. I never go!
R
Russell Flint on Google

Prix fixe menu very reasonable price. Excellent selection Anatolian cuisine. Everyone in our group was pleased with their meals. No alcohol.

Write some of your reviews for the company Tavacı Recep Usta Söğütözü

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *