Sampi Pide Çayyolu Ümitköy - 2808. Sk. no 19

4.9/5 based on 8 reviews

Contact Sampi Pide Çayyolu Ümitköy

Address :

mahallesi, Prof.Dr.Ahmet taner kışlalı, 2808. Sk. no 19, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +99
Postal code : 06810
Categories :
City : Çankaya/Ankara

mahallesi, Prof.Dr.Ahmet taner kışlalı, 2808. Sk. no 19, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey
s
semira yersel on Google

O kadar kötü ki. tatlı var mı diye sorduk var dediler künefe 20 dakika sonra geldi şerbetsiz dondurulmuş künefeyi şerbetsiz sattılar.
So bad. We asked if there was dessert, they said there is, the künefe arrived 20 minutes later. They sold frozen künefe without sherbet.
M
Mehmet Erdoğan on Google

Gayet iyi teşekkür ederim esnaflığınız ve lezzet için
Thank you very much for your craftsmanship and taste.
A
Ahmet Alçar on Google

Pideleri idare eder düzeyde bahçede belki düzenleme yapılabilir, katmeri de çok beğendim, ilgilenen kadın arkadaş da gayet kibar ve nazikti.
Maybe the garden can be arranged at a level that can manage the pitas, I also liked the katmer very much, the female friend who took care of it was also very polite and kind.
Ç
Çağrı A. on Google

Yaklaşık 15 yıldır aynı güzel lezzet. Tavsiye edilir. Önceleri BP benzinlik içerisindeydi. Şimdi Uludağ'ın arkasına taşınmış ama işletme aynı.
The same good taste for about 15 years. It is recommended. Previously, BP was in a gas station. Now it has moved behind Uludağ, but the operation is the same.
A
Ahmet AL (AAL) on Google

Fiyat performans orani oldukca yuksek olan pideci/ bizim icin lahmacuncu. Hamuru olmasi gerektigi gibi hem ince, hem kitir kitir olan ve eve servis ettiklerinde de yumusatmadan getiren isletme, ki eve lahmacun vb siparis ettiginizde en onemli kriter de bu. Boyutu buyuk, yaninda maydonoz ve limon ikram olarak sunuluyor. Dolayisiyla begenerek surekli siparis etmek zorunda kaliyoruz. (Lahmacun 14 tl)
Pide maker with a very high price-performance ratio / lahmacun for us. The establishment that makes the dough both thin and crunchy as it should be and without softening it when they are served to the home, which is the most important criterion when you order lahmacun etc. It is large in size, accompanied by parsley and lemon as a treat. Therefore, we have to order constantly by liking it. (Lahmacun 14 TL)
Ö
Ömer Mataracı on Google

Hersey cok guzeldi kavurmali yumurta ve kasarli pide tavsiye ederim karadeniz usulu yapiliyor lezzet servis guzel ilgi alaka dahada guzel
Everything was very good, I recommend the fried egg and the pita with browned pita, it is made in the Black Sea way, the taste, the service, the interest, the relevance, it's even better
A
Arzu Batramanoğlu on Google

Uzun zamandır Sampi den yemiyordum, çünkü memnun kalmıyordum.Teşekkürler, Yıllar önceki gerçek Sampi lezzeti ve kalitesi. Kavurmalı kaşarlı tek geçiyorum.Verdiğim parayı sonuna kadar hak ediyor.
I haven't been eating from Sampi for a long time, because I wasn't satisfied. Thanks, The real Sampi taste and quality from years ago. I just pass by with roasted cheddar. It deserves the money I gave it to the end.
M
Murat GÖNEN on Google

Pide yemeyi çok severim. Eskilerden gittiğim Sampi, Ankara'da nerede var diye araştırınca Çayyolu Şubesini gördüm. Eşimle beraber gittik. İki katlı bir binada Butik bir Pide Salonunda hemen siparişlerimizi verdik. Samsun Pidesi diye geçen kapalı kıymalı pidelerimiz epeydir yemediğimiz güzellikteydi. Biz acılısını tercih ettik. Hamuruyla, malzemesi ile özlediğimiz lezzeti bizlere hatırlattı. 4-5 masadan oluşan iç oturma alanı ve ağaçların arasındaki ön ve arka bahçede bulunan açık oturma alanlarıyla çok şirin bir mekan. En kısa zamanda kaşarlı kuşbaşılı pidesini de yemek üzere tekrar geleceğim.
I love to eat pita. When I searched for Sampi, which I used to go to, in Ankara, I saw the Çayyolu Branch. We went with my wife. We immediately placed our orders in a Boutique Pita Saloon in a two-storey building. Our covered mince pita, which is called Samsun Pide, was as good as we haven't eaten for a long time. We preferred the spicy one. It reminded us of the taste we miss with its dough and ingredients. It is a very cute place with indoor seating consisting of 4-5 tables and outdoor seating areas in the front and back garden among the trees. I will come back to eat the pita with cheddar and cubed pita as soon as possible.

Write some of your reviews for the company Sampi Pide Çayyolu Ümitköy

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *