Seher'in Mutfağı Ev Yemekleri & Catring - 1367. Sok. 5/A

3.7/5 based on 8 reviews

Contact Seher'in Mutfağı Ev Yemekleri & Catring

Address :

1367. Sok. 5/A, 06520 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +988
Postal code : 06520
Categories :
City : Çankaya/Ankara

1367. Sok. 5/A, 06520 Çankaya/Ankara, Turkey
S
Semih Damsarsan on Google

Yemekleri ve Mantısı gerçekten Tavsiye ediyoruz.Kuryeye Ayrıca güler yüzü ile insanları mutlu Ediyor.. yağmurlu bir havada bile evinize sıcacık bir çorba geliyorsa bencede çok iyiler...
Really recommend the dishes and ravioli.Kuraya also makes people happy with smiling face .. If a hot soup comes to your house even in rainy weather, they are very good ...
G
Gökçe Arzum Kurbani on Google

Hızından paketlemesine, lezzetinden sunumuna kadar her şey harikaydı. Bundan sonra düzenli olarak sipariş vereceğim yerler arasında 1 numara benim için. Ellerinize sağlık.
Everything was great, from speed to packaging, to taste, to presentation. Number 1 is among the places I will regularly order from now on. Health to your hands.
Ç
Çağrı Koçaker on Google

Kesinlikle tavsiye etmiyorum, yemeğin içinden çıkan garip malzemeler yüzünden hem paramızdan olduk hem lezleti yoktu, hem de yiyemedik
I definitely do not recommend it, because of the strange ingredients that came out of the food, we both cost us money, it did not have deliciousness, and we could not eat it.
Y
Yasin Avcu on Google

Personel olarak çalıştım paramı alamadım. Hayır ben karıştırmadim sizin arabanızla yemek dağıtımı yaptım yemek dağıttığım anlasmali sirketlerinizi buradan yazabilirim. Yemekleri yapan bir usta var bir de bulaşıkci var garsonlugu da siz yapıyorsunuz oğlunuz ve ben yemekleri dağıtıyor dum
I worked as a staff and did not get my money. No, I did not confuse, I distributed food with your car. I can write your contracted companies here. There is a master who makes the dishes and there is a dishwasher, you are also serving as a waiter, your son and I are distributing the dishes.
G
Gezme Sanatı on Google

Kuru fasülye ve pilav istemiştik.Gayet güzeldi
We asked for dried beans and rice. It was very good.
M
Mustafa Aydın on Google

Tabelasında ev yemekleri yazdığını görünce girdim içeri. Bayanların çalıştığı bir yer gibi geldi bana, herhalde akrabalar. Müşterileri ile ilgileri alakalarını beğendim. Dostlukta kurmuşlar müşterileri ile. Bazı müşterilerin siparişlerini onlar söylemeden biliyorlar. Çorba ve tavuk sote yedim. Lezzeti mükemmeldi.
I went in and saw that you wrote house food on the sign. It sounds like a place where ladies work, relatives. I like their interests with their customers. Founded in friendship with customers. Some customers know their orders without telling them. I ate soup and chicken sauteed. The flavor was excellent.
H
Harun Akça on Google

Güncelleme: Bir gaflette bulunup yine sipariş verdik, 1 saatte gelmedi. Hakaret bile etmiyorum, Allah sizi bildiği gibi yapsın! Son bir yıl içinde belki 10 defa sipariş vermişimdir. Fiyatları ortalamaya göre pahalı, aynı fiyatı kayseri mutfağı vb. bir restorana verince en azından sıcak ve lezzetli bir yemek yemiş oluyoruz. Bir de yemek sepetinde 25 TL filtresi koyuyorlar, yemeğin yanında istemediğim bir yan ürüne para vermem gerekiyor. Çorbanın sıcak geldiğini görmedim; trafik dahil evime 10 dakika mesafedeki restorandan son siparişim 50 dakikada geldi. Bu 10 sipariş içerisinde belki bir defa çok lezzetli dediğim bir menü gelmiştir. Ankara piyasasında çok fazla ev yemeği alternatifi olmadığı için zaman zaman sipariş vermek durumunda kalıyoruz. Son siparişin 50 dakikada gelmesi bardağı taşırdı.
Update: We found a blunder and ordered again, it didn't come in 1 hour. I do not even insult, may Allah do you as he knows! I have ordered maybe 10 times in the last year. Prices are expensive compared to the average, the same price, etc. Kayseri cuisine. When we give it to a restaurant, at least we have a hot and delicious meal. They also put a 25 TL filter in the food basket, I have to pay for a by-product that I do not want with the food. I did not see the soup getting hot; My last order came in 50 minutes from the restaurant, which is 10 minutes away from my house, including traffic. Perhaps once in these 10 orders, a menu that I called very tasty came. Since there are not many home cooking alternatives in the Ankara market, we have to order from time to time. If the last order arrived in 50 minutes, it would have overflowed the glass.
M
MEHMET GÜRSOY on Google

Bizim is yerimizin yemekleri buradan geliyor ve yapan kisiler kadın. Ellerine kollarina saglik. Gercektende ev yemegi yapiyorlar ve hepsi birbirinden lezzetli oluyor. Biz normalde de is haricinde gidiyoruz zaten ev yemegi yemek icin. Insana evini aratmiyor.
The food of our workplace comes from here and the people who cook it are women. Bless your hands and arms. They really do home cooking and they are all delicious. We normally go outside of work, anyway, to eat home-cooked food. He doesn't call people home.

Write some of your reviews for the company Seher'in Mutfağı Ev Yemekleri & Catring

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *