Özlem Pide Kebap - Bişkek Cd. No:1

4.3/5 based on 8 reviews

Contact Özlem Pide Kebap

Address :

Bişkek Cd. No:1, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06490
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Bişkek Cd. No:1, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey
İ
İBRAHİM ŞİMŞEK on Google

Trabzon Şalpazarlı Muhammet Bey’in Trabzon pidesini Ankara halkına sunmak için 7-8senedir işlettiği( daha önceleri pastaneymiş) köşe başı bir Pide -Kebap salonu. Dönerli pideyi tatma imkanı buldum dönerin tadı Trabzon dönerini aratsa da güzeldi. İşletme sahibi abimizin Güler yüzü ve samimi servisleri ile kısa öğle aralarında uğrayıp yemek yenecek bir mekan? Fiyat olarak pek uçuk gelmedi bana.(1 porsiyon dönerli kaşarlı pide ve ayran yanına salata 24 ₺?)
A corner pita-kebab saloon, which has been run by Trabzon Şalpazarlı Muhammet Bey for 7-8 years to present Trabzon pita to the people of Ankara (previously a patisserie). I had the chance to taste the doner kebab, but the taste of doner kebab was good even though it looked for Trabzon doner kebab. A place to visit and eat with short lunch breaks with the friendly face and friendly services of our owner brother ? It did not seem too cold for me as a price.
E
Ercan Kaptanoğlu on Google

Ben özellikle kapalı kaşarlı döner pidesini yemek için gidiyorum. Doğal olarak bu ikili çok lezzetli oluyor. Salata ve tatlı ile birlikte servis ediliyor. Iki adet yerd
I am going to eat doner kebab with closed cheese. Naturally, this duo is delicious. It is served with salad and dessert. Two places
o
oktay özdemir on Google

Yıllardır bildiğimiz pidenin en güzel ve lezzetli halini bulabileceğiniz yer. Yıllardır lezzeti hiç değişmedi. Hep aynı lezzette. Keyifle yemek yiyebileceğiniz bir restaurant.
The place where you can find the most beautiful and delicious form of pita that we have known for years. Its taste has not changed over the years. Always the same taste. A restaurant where you can enjoy your meal.
K
Kagan Gokbayrak on Google

Öncelikle döneri güzel, sadece döner yemek için gidilebilir. Lahmacun da güzeldi. Tadına baktığım dönerli pidesi ise orta seviyede, ikram gelen tatlılar ise şerbetinden yenmiyor.
First of all, doner kebab is good, you can only go to eat doner kebab. Lahmacun was also good. Dönerli pide, which I tasted, is at a medium level, and the desserts that are served cannot be eaten with its sherbet.
B
Bülent Erdogan on Google

30 yıldır uğradığım bir mekan, dönerli pidesi mükemmel, ikram tatlısı da cabası. Salatalar eskisi gibi lezzetli değil, mevsimle ilgili olabilir. Dekorasyonu demode, mekana hiç te haketmediği salaş bir hava veriyor. İç ve bahçe dekorasyonunu yenilerlerse 1. Sınıf bir kebapçı olur..
It's a place I've been visiting for 30 years, its pide with doner kebab is excellent, not to mention the dessert. Salads aren't as tasty as they used to be, it might just be seasonal. Its decoration is outdated, giving the place an undeserved shabby atmosphere. If they renew the interior and garden decoration, it will become a 1st class kebab shop..
M
Mutlu Erdem on Google

Pideeeee....
O
Onur Karabacak on Google

Regular but tasty
Y
Yuri Nifontov on Google

Perfect service. Delicious all the dishes.

Write some of your reviews for the company Özlem Pide Kebap

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *