Baklavacı Hacıbaba | Vega Cadde AVM - Vega Cadde AVM İnönü Mah. Fatih Sultan Mehmet Blv. No: 412 C Blok 36

4.4/5 based on 8 reviews

Contact Baklavacı Hacıbaba | Vega Cadde AVM

Address :

Vega Cadde AVM İnönü Mah. Fatih Sultan Mehmet Blv. No: 412 C Blok 36, 06370 Yenimahalle/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9878
Postal code : 06370
Website : https://www.hacibaba.com/
Categories :
City : Yenimahalle/Ankara

Vega Cadde AVM İnönü Mah. Fatih Sultan Mehmet Blv. No: 412 C Blok 36, 06370 Yenimahalle/Ankara, Turkey
H
Hasan KINALIADA on Google

Ankara dönüşü mutlaka uğrak noktam. Çeşitleri bol. Lezzetli taylıları var. Akşam saatlerine kalmayın ürünler azalıyor?
It is definitely my stopover point when I return to Ankara. There's plenty of variety. They have delicious foals. Don't stay in the evening, the products are running out?
C
Cem AÇIKGÖZ on Google

Klasik hacıbaba baklavası müthiş.. 10 yıl önce yediğim lezzet ve tat aynı şekilde devam etmekte bozmak yok lezzeti..
The classic Hacıbaba baklava is amazing.. The taste and taste that I ate 10 years ago continues in the same way, there is no spoiling the taste..
m
mehmet özcan on Google

Baklavaların işciliği çok kötülemiş özellikle fıstıklı saray sarma hacıbaba da büyürken ürünleri bozanlardan olmuş 15 senedir ara ara ziyaret eder yerim... Baklavanın yağı ve şerbeti güzel sadece fıstık oranı iyice azalırken fiyatlar tavan yapmış 95 TL ye baklava satıyorsun içinde fıstık arıyorsun yazık yakıştıramadım...
The workmanship of baklava is very bad, especially the palace wrap with pistachio, when I grow up in Hacibaba, I visit it occasionally for 15 years since it has spoiled the products.
ü
ümit yalçın on Google

Baklavalar guzel. Ancak, Kiloluk antep fistigi almıştım, icinde tadi cok kötü olan fistiklar cikti, aldigimiza pisman olduk. Umarim bu yorumumu dikkate alip, fistiklarini bi gozden gecirirler.
Baklavas are delicious. However, I bought a kilo of pistachios, there were pistachios with a very bad taste in it, we regretted the purchase. I hope they take this comment into consideration and review their fists.
K
K & G on Google

Yıllardır hep kaliteli, hep lezzetli..
Always high quality, always delicious for years..
M
Mert Ata on Google

Fıstıklı kuru baklava aldım 190 tl kilosu. Normal fıstıklı baklavanın kilosu ise 180 tl kuru baklava çok iyi lezzetli fıstık ve sade yag tadıni alabiliyorsunuz normal baklavası da güzel daha önceden denemiştim. Fiyatları inerse çok daha iyi olur herkes yer.
j
jamirq on Google

Yeni açıldığını düşündüğüm mekan gayet hoş,nezih bir yer. Hacıbabanın tatlılarına diyecek yok gerçekten tatları nefis bir de istediğim türk kahvesinin sunumu,personelin ilgisi ve güleryüzlülüğü hem hacıbabanın kalitesinden hem de tekrar tekrar gidilesi güzel bir mekan...
The place, which I think has just opened, is a very nice, decent place. There is nothing to say about the desserts of Hacıbaba, the taste of the Turkish coffee is really delicious, the presentation of the Turkish coffee I want, the interest and friendliness of the staff both from the quality of Hacıbaba and it is a nice place to visit again and again...
K
Köksal Sezgin on Google

Nefissssss...

Write some of your reviews for the company Baklavacı Hacıbaba | Vega Cadde AVM

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *