Neşeli Fırın - Mesnevi Sokağı No:11/B

4.8/5 based on 8 reviews

Contact Neşeli Fırın

Address :

Aşağı Ayrancı, Mesnevi Sokağı No:11/B, 06690 Çankaya, Turkey

Phone : 📞 +977
Postal code : 06690
Categories :
City : Çankaya

Aşağı Ayrancı, Mesnevi Sokağı No:11/B, 06690 Çankaya, Turkey
e
eylül yazıcıoğlu saya on Google

Mekanın dekoru, güleryüzlü sahibesi (ve esas (!) sahibesi güzel bir kedi :) ) , lezzetli ve taze pastaları, kurabiyeleri..Her akşam bi bahane bulup yürümeye çıkıyorum ve kendimi burada buluyorum. Kesinlikle denemelisiniz! Benim favorim, çikolatalı vişneli tart ancak deneyip de beğenmediğim bişey olmadı henüz. :)
The décor of the place, the smiling owner (and the owner of the place (!) Is a lovely cat :)), delicious and fresh cakes, cookies..Every night I find an excuse and walk out and find myself here. You should definitely try! My favorite chocolate chip cherry pie, but I haven't tried anything yet. :)
İ
İlhan Sanlı on Google

doğumgünü için cupcake siparişi vermiştim. hem kekler lezzetliydi hem de Turan Bey sürekli olarak siparişim ile ilgilendi. tavsiye ediyorum.
I ordered a cupcake for his birthday. Both the cakes were delicious and Mr. Turan was constantly taking care of my order. I would recommend.
E
Elif Şamdan on Google

Brownie ve yanık cheesecake denedik, yediklerimin en güzeli değildi ama güzeldi. Tatlıların porsiyon küçük, adeti ortalama 19 tl. Ortam güzel dizayn edilmiş ve tertemiz.
We tried brownie and burnt cheesecake, it wasn't the best I've had, but it was good. The portion of the desserts is small, the average amount is 19 TL. The environment is beautifully designed and clean.
T
Tuğba Nur SEVİMOĞLU on Google

Ev yapımı dereotlu-peynirli poğaçası ve glutensiz brownisi çok lezzetli! Ayrıca sunumu da sıcacık sanki evimde yiyormuşum gibi ♥️ İşletmecisi de oldukça ilgili ve sıcakkanlı. Sevgiyle kalın:)
Homemade dill-cheese pastry and gluten-free brownie are delicious! Also, the presentation is warm as if I'm eating at home ♥️ The manager is also very interested and friendly. Stay with love:)
g
gastroservet on Google

Güzel dekore edilmiş, rahat ve temiz bir mekan. Sahibesi bütün malzemeleri günlük okarak kendi hazırlıyor. Tatığımız ürünleri lezzetliydi. Tadamadıklarım için tekrar uğrayacağım.
A beautifully decorated, comfortable and clean place. The owner prepares all the ingredients daily and prepares himself. The products we tasted were delicious. I will stop by because I couldn't taste it.
T
Tavsiyeci Gezgin on Google

Brownie ve yanık cheesecake'ini denedik. Taze ve lezzetli tat güzel bir dekorla buluşmuş. Gün ortasında canı tatlı çekenler için uğranılası bir mekan Neşeli Fırın :)
We tried the brownie and the burned cheesecake. Fresh and delicious taste meets with beautiful decor. A cheerful place for those who are sweet in the middle of the day Cheerful Bakery :)
Ğ
Ğb hbc g avcin on Google

Başta renkleriyle, samimi abartısız ve kendine yakın hissettiren dekoruyla size kaliteli tatlılar yiyeceğinizi hissettiren sonrasında da hislerinizde yanılmadığınızı kalitesiyle gösteren şirin kafe.. epey çeşidini denedim hepsi birbirinden güzel. Fiyatlarsa bu kalite için oldukça uygun. Tek bir önerim olacak: limonlu cheesecakein sosundaki yumurta baskısını azaltacak bir çözüm bulmaları ☺️
First of all with its colors, intimate exaggeration and decor that makes you feel close to you, you will feel that you will eat quality desserts and then you will feel that you are not mistaken in quality. The prices are quite reasonable for this quality. I have one suggestion: find a solution to reduce the egg pressure in lemon cheesecake sauce on
C
Cheryl Soh on Google

Cute and clean cafe which focuses on desserts. The owner/manager was extremely friendly and hospitable. Prices are quite reasonable. Definitely get some kurabir (cookies), they were delicious. Their brownie was oozing with warm melted chocolate too.

Write some of your reviews for the company Neşeli Fırın

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *