Lou Cafe Bistro - Kuzu Effect - Zülfü Tiğrel Cd. No: 1

4.1/5 based on 8 reviews

Keyifli bir ambiyans eşliğinde keşfedilmeyi bekleyen birbirinden leziz tatlar, ve ilham verici mimarisiyle unutulmaz buluşmalara ev sahipliği yapan unutulmaz anlar.

Contact Lou Cafe Bistro - Kuzu Effect

Address :

Zülfü Tiğrel Cd. No: 1, 06450 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06450
Website : https://lou.com.tr/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Zülfü Tiğrel Cd. No: 1, 06450 Çankaya/Ankara, Turkey
Ö
Özgür Devrim Tekin (Özgür DT) on Google

Tavsiye ederim. Lezzetli yemekler
I advise. Delicious dishes
A
Ali Güler on Google

Porsiyonu 300 gr olması gereken eti 100 gr servis eden mekan...Café de Paris soslu bonfile yanına tırnak pide veren modern varoş kebapçı!
The place that serves 100 gr of meat, the portion of which should be 300 gr... A modern suburban kebab shop that serves nail pita next to the steak in Cafe de Paris sauce!
D
Dilek Hanlı on Google

Mekanın tek sorunu terasın buz gibi olması, ilyas bey her ne kadar da ısıtıcı getirse de sürekli bir esinti var işe yaramıyor bunun haricinde servis, lezzet, ilgi, alaka, mütevazi çalışanlar, ve uğur beye ilyas beye gerçekten çok teşekkür ediyorum ilgilerinden dolayı
The only problem of the place is that the terrace is freezing, even though Mr. İlyas brings a heater, there is a constant breeze, it doesn't work. Apart from that, I really thank Mr. İlyas for their service, taste, interest, relevance, humble employees, and Mr.
o
olcay eraslan on Google

Kişiye göre muamele yapılıyor. Yemek ve içeceklerden sonra meyve, kuruyemiş getirdiler. İkram zannettik , parasını ödedik. Halbuki başka masalarda meyveler ve çaylar ikram olarak geldi. Kurumsal bir işletmeye hiç yakışmıyor. Ayrıca porsiyonlara göre yiyecek ve içecekler çok pahalı.
It is treated on an individual basis. After meals and drinks, they brought fruit and nuts. We thought it was a treat, we paid for it. However, fruits and teas were served as treats at other tables. Not good for a corporate business. Also, food and drinks are very expensive for the portions.
b
bynyalcin on Google

Mekan çok güzel, ısıtmalı açık hava bölümü var, mutfak temiz ve şık görunuyor. Yemekler oldukça lezzetli Taze meyve suyu karîşımlar çok güzel. Başlangıçlar çok güzeldi . Ana yemek somon ızgara ve dublechedarlı burger çok lezzetliydi. Pasta beyaz çikolatalı cheesecake ve çay tercih ettik , üç kişi başlangıcindan tatlı ve çay, kahvesine yemek yiyip üçümüz de çok memnun olduk. Uğur Bey servisimizi çok hızlı ve çok alâkalı, istekli yaptı . İlk gidişimzde oldukca memnun ayrıldık.
The place is beautiful, there is a heated outdoor section, the kitchen looks clean and stylish. The food is quite delicious. Fresh juice mixes are very good. The starters were very good. Main course grilled salmon and double cheddar burger were delicious. We chose cake white chocolate cheesecake and tea, three of us ate from the start to dessert, tea and coffee, and we were all very satisfied. Uğur Bey made our service very fast, very relevant and willing. We left very satisfied on our first visit.
c
celal oğuz özdemir on Google

Bu kadar lezzetli olamaz tabaktaki her şey Ancak menudeki resimde fasülye sayısı daha fazla görünüyordu gelen tabakta mısır fazla yine de 5 yıldız
Everything on the plate can't be this delicious However, in the picture on the menu, the number of beans seemed to be more, the corn on the plate was more than 5 stars.
E
EbS Life on Google

Mekan olarak güzel, karşılamayı beğenmedim maalesef… Sipariş alan garson biraz daha ilgili olabilirdi .. yemekler fiyatlarına göre porsiyonlar küçüktü .. tabak büyük ve yemekler yaygın bir şekilde tabağa konulduğu İÇİN büyük porsiyon havası verilmiş ..! Doymadım ..!
It's nice as a place, unfortunately I didn't like the welcome... The waiter who took the order could have been a little more concerned .. the portions were small according to the prices of the meals .. the plate was big and there was a large portion air given that the dishes were placed on the plate widely ..! I'm not satisfied..!
v
vignesh sathaanand on Google

Awesome place to chillout with friends and family

Write some of your reviews for the company Lou Cafe Bistro - Kuzu Effect

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *