Leda - 2853. Cd. No:30

3.9/5 based on 8 reviews

Contact Leda

Address :

2853. Cd. No:30, 06810 Yenimahalle/Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06810
Categories :
City : Yenimahalle/Çankaya/Ankara

2853. Cd. No:30, 06810 Yenimahalle/Çankaya/Ankara, Turkey
S
Salih Gülkaya on Google

Pandemiden önce çok beğenmekle birlikte, son ziyaretimde kasayla personel arası iletişimde bir sorun var diyebilirim. Personelin eklediği pasta kasada da eklendi. Asla kötü niyetli değiller, sorunu iyi niyetle çözdüler. Ama biraz daha dikkatli olurlarsa daha iyi olur. Pastaları çok güzeldi, çaylarıda taze ve lezzetli. Kasa da ki (işletme sahibi diye tahmin ediyorum) beyefendiye sorunumuzu iyi niyetle çözdüğü için teşekkür ederim.
Although I liked it very much before the pandemic, I can say that there was a problem in communication between the cash register and staff on my last visit. The cake added by the staff was also added to the checkout. They are never malicious, they solved the problem in good faith. But it would be better if they were a little more careful. Their cakes were very nice, their teas were fresh and delicious. I would like to thank the gentleman at the cash register (I'm guessing the owner) for solving our problem in good faith.
U
Umut Pekel on Google

Bol pasta var. Oturma yerleri geniş ferah ve rahat.
There is a lot of cake. Seating is spacious and comfortable.
E
Erdem SÖNMEZ on Google

Yıllardır bu bölgede yıllardır en lezzetli pastaları, hatta sadece tatlı olarak değil müthiş aile kahvaltıları yapabileceğiniz sıcacık bı aile ortamı bence. Neredeyse her haftasonu baglicadan buraya geliyoruz. Çocuğumuz mis gibi kahvaltısini yapıp oyun alanında oynarken bizde keyifle kahvaltımızı yapıyoruz... Bence 10 numara
I think it's a warm family atmosphere in this region where you can make the most delicious cakes for years, not just dessert, but also terrific family breakfasts. We come here from baglica almost every weekend. While our child is having a good breakfast and playing in the playground, we also enjoy our breakfast... I think it's number 10.
B
Burak Safakcı on Google

Ankara için ekol bir adres LEDA ... Dünden bugüne çizgisini koruyan vede yıllar içinde gerekli değişimlerle bugün den yarına kaliteli hizmet anlayışı ve kaliteli ürünleri ile dost ve rahat bir cafe & pastane & bistro ... Tavsiye ederim
LEDA is an eco-friendly address for Ankara ... A friendly and comfortable cafe & patisserie & bistro, which has maintained its line from past to present and with the necessary changes over the years, with its quality service concept and quality products from today to tomorrow ... I recommend it.
t
tuğçe ozan on Google

Mekanın sinek avlamasına hiç şaşırmamalı. İçmediğimiz çayları hesaba yazıp, fazla yazılmış dediğimizde de bizde hata olmaz diyen bir işletme. Fiyatlarındaki fahiş fiyatlarda ayrı bir konu tabiki. Bir daha asla gitmem ve çevremdekilerinde gitmemesi için elimden geleni yaparım.
No wonder the place is fly-catching. It is a business that says there is no mistake when we write down the teas we do not drink and say that it is overwritten. Of course, the exorbitant prices are a separate issue. I will never go again and I will do my best not to go to anyone around me.
G
Gizem Yilmaz on Google

Haftasonu kahvaltisina davet edildim, arkadaslarimi kiramadigim icin kabul ettim fakat 11 de gittigim kahvaltida borek pogaca neden tost makinasina basilmis halde geldi guzel durmadi. Bir peyniri kokuyordu sucuk sosis cop sise gecirilmesi guzel dusunulmus ama kalitesi iyi degildi. Tereyag bal guzeldi ama recel sarelle yok olmamis. Menemen yumurta iyiydi. Bir daha gitmeye deger mi sanmiyorum
I was invited for breakfast on the weekend, I accepted it because I did not rent my friends, but why did the borek pastry come pressed in the toaster at the breakfast I went to at 11, it did not look good. It smelled of a cheese, sausage, sausage, it was thought good to be put in a bottle, but the quality was not good. Butter and honey was good, but jam sarelle did not disappear. Menemen egg was good. I don't think it's worth going again.
i
ismail cinar on Google

Good like it
m
mehmet cagatay caglar on Google

Calm and quality

Write some of your reviews for the company Leda

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *