Pastannecim Bahçelievler - Azerbaycan Cd. 15/A

3.8/5 based on 8 reviews

Contact Pastannecim Bahçelievler

Address :

Azerbaycan Cd. 15/A, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +97
Postal code : 06490
Website : http://www.pastannecim.com.tr/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Azerbaycan Cd. 15/A, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey
H
Herbokolog on Google

80 liralık kahvaltı tamamen rezil haldeydi patatesler eski , ekmekler eski, Nutella donmuş haldeydi ama kızamıyorum çünkü mekanın kendisi de donmuştu montla oturdum en azından kaloriferi yakmalarını öneriyorum
The 80 lira breakfast was completely disgraceful, the potatoes were old, the bread was old, Nutella was frozen, but I can't be angry because the place itself was frozen, I sat with a coat, at least I suggest they light the heater
Z
Zeynep on Google

Tatlılar güzeldi ama tabakta lekeler vardı, çay bardağı da kirliydi. Magnolia da puding gibiydi. Pancakede çikolata çok azdı. Ayrıca ıslak mendil vermiyorlar. Bir daha tercih etmeyiz.
Desserts were good but there were stains on the plate and the tea cup was dirty. Magnolia was like pudding too. There was very little chocolate in the pancake. Also, they don't provide wet wipes. We will not choose again.
S
StockHuman me on Google

Porsiyonlar dolu dolu lezzetli ve sıcak sunuluyor ürünler
Portions are filled with delicious and hot products.
I
Irem Sahin on Google

Çayı oldukça tazeydi ancak keşke çikolatalı meyve tabağı da beklediğim gibi olsaydı...
Her tea was quite fresh, but I wish the chocolate fruit plate was as I expected...
Y
Yasin Özkan on Google

Mekan genel olarak güzel. İçeride çeşit çeşit tatlılar var. Gidip bakıp seçebilirsiniz. Ortam sessiz ve güzel loş bir ortam vardı. Rahatça sohbet edebildik hem de mekan dolu olmasına rağmen. Garsonlar ve diğer çalışanlar kibar ve güler yüzlüydü. 3 çay 2 krep ve 1 tane de orman meyveli magnolia yedik. Arkadaşlarım karışık meyveli krep yedi. Onlar öğrencilik yıllarında da geldikleri için eski tadı bulamadıklarını söylediler. Eskiden çok daha bol ve lezzetli olduğunu söylediler. Ben orman meyveli magnolia yedim. İlk kez denedim hoşuma gitti. Çok tatlı ve çok soğuk olmayan benim damak tadıma hitap eden güzel bir tatlıydı. Menülerde fiyatlar yazıyordu. Bu durum hoşuma gitti. Doların bu denli yüksek olduğu zamanda artık mekanlar fiyatları yazmıyor ve ya hesap tutmuyor. Bütün yediklerimize toplam 100 TL ye yakın para ödedik. Genel olarak tavsiye ederim.
The place is nice in general. There are all kinds of sweets inside. You can go and have a look. The environment was quiet and had a nice dim environment. We were able to chat comfortably even though the place was full. The waiters and other employees were polite and smiling. We ate 3 teas, 2 pancakes and 1 forest fruit magnolia. My friends ate the mixed berry pancakes. They said that they could not find the old taste because they came during their student years. They said it used to be much more plentiful and delicious. I ate forest fruit magnolia. I tried it for the first time and I liked it. It was a nice dessert that appealed to my taste, not too sweet and not too cold. Prices were on the menus. I liked this situation. When the dollar is so high, places no longer write prices or keep accounts. We paid close to 100 TL for all the food we ate. In general I recommend.
E
Esad Burak ALTINYAZAR on Google

weird but ok
T
Taha Yasin Erol on Google

A humble, cozy place to hangout.
K
Khaula Ansari on Google

The cakes are good, especially the discount after 7 pm is the best thing.

Write some of your reviews for the company Pastannecim Bahçelievler

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *