Balık Sarayı

4/5 based on 8 reviews

Contact Balık Sarayı

Address :

06790 Etimesgut/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +99
Categories :
City : Etimesgut/Ankara

06790 Etimesgut/Ankara, Turkey
S
SEDAT ERASLAN on Google

Dün akşam ailecek gittik hamsi tava sipariş ettik yer temiz fakat fiyatlar yüksek porsiyon çok az ve lezzeti beğenmedim. Salataları taze ve güzeldi ayrıca verdikleri ekmek hem lezzetli hem sıcak ve tazeydi.
Last night, we went as a family, we ordered pan anchovy, the place is clean, but the prices are high, the portion is very small and I did not like the taste. Their salads were fresh and beautiful, and the bread they gave was both delicious and hot and fresh.
K
Kemal Kumcu on Google

Mekan geniş ve ferah hem açık hem kapalı yerleri mevcut. Taze balık satışı da var masaya sipariş ederek de yiyebiliyorsunuz. Ayrıca kendi seçtiğiniz balığı da pişirterek yiyebilirsiniz. Salata, acı ezme, minicik bir mısır ekmeği dilimi ve yemek sonunda helva ile çay ikram olarak geliyor. Biz servis olarak mezgit tava ve ekmek arası hamsi denedik. Memnun kaldık. Fiyatlar makul. Mekanda bazı balıkçılarda olduğu gibi ağır balık kokusu yok. Denemenizi tavsiye ederim.
The place is wide and spacious, it has both open and closed places. There is also the sale of fresh fish and you can order it to the table and eat it. You can also cook and eat the fish of your own choice. Salad, hot mash, a tiny slice of cornbread and tea comes with halva at the end of the meal. We tried pan-whiting and anchovies in bread. We are satisfied. Prices are reasonable. There is no heavy fish smell in the place like some fishermen. I recommend you to try.
İ
İbrahim Keskin on Google

Masalarda sirke yag nar eşkisi yok mutfakta hepsini salataya karistirip getiriyorlar (sirke seven var sevmeyen var ) Hamsi tavanin yanina kucucuk limon getiriyolar . Garsonlar onune bakarak gidiyo yuksek sesle cagirmazsaniz size bakan olmuyo
There is no vinegar, oil and pomegranate on the tables. They bring a small lemon next to the anchovy pan. The waiters go by looking at him, if you don't call out loud, no one looks at you.
s
sema ipek on Google

Servis iyiydi. Ama bu aralar levrekler pek lezzetli değil. güveçte karides favorimiz, salatalar lezzetli, yemegin sonunda gelen irmik helvasi da gayet başarılı ama önceden daha lezzetliydi icinde portakal kabuğu, kuru üzüm gibi kuru meyveler oluyordu. Yine eskisi gibi olursa iyi olur?
Service was good. But these days, sea bass is not very tasty. Shrimp in the casserole is our favourite, the salads are delicious, the semolina halvah that comes at the end of the meal is also very successful, but it was more delicious before, with dried fruits such as orange peel and raisins. It would be better if it was the same as before?
H
HD Karadeniz on Google

Mekan guzel daha çok bir esnaf lokantası gibi. Balık çorbası dışında menüde başka çeşit çorba malesef yok. Fakat balık çorbası da gayet güzel. Balıklar taze ve lezizdi. İyi pişmişti. Mezgit, karadeniz somon ve istavrit yedik gayet iyiydi.
The place is nice, more like an artisan restaurant. Unfortunately, there is no other kind of soup on the menu other than fish soup. But the fish soup is pretty good too. Fish was fresh and delicious. It was well cooked. We ate whiting, black sea salmon and horse mackerel.
T
Talha Ö on Google

Lezzetli ve uygun fiyatta balık çeşitleri var. Ayda bir akşam yemeği için gelirim. Genelde çok dolu olmuyor. Fakat masalar yüzde 80 dolulukta olduğunda, çalışan sayısına göre yoğunluk yaşanıyor
There are delicious and affordable fish varieties. I come for dinner once a month. It's usually not very full. However, when the tables are 80 percent full, it is crowded according to the number of employees.
G
Göktürk TC on Google

Son yendiğimiz hamsi buğulama gerçekten sorunluydu. Yemeğe kötü yada iğrenç demek ahlakımda yok ama gerçekten sıkıntılıydı. Eşim gece baya kötü oldu ve istifra etti. Bende karın ağrısı çektim, ayıptır söylemesi midede gaz yaparak getirme yaptı ve o durum inanın çok sinir bozucuydu çünkü koku felaketti. Uzun zamandır severek gittiğimiz mekan artık maalesef bizim için bitti.
The last steamed anchovy we had was really problematic. I don't have the morals to call the food bad or disgusting, but it was really troublesome. My wife had a very bad night and she vomited. I also had stomach ache, saying it's a shame, it brought gas in the stomach and believe me it was very annoying because the smell was disastrous. The place that we have been going to for a long time is now unfortunately over for us.
B
BaBaTi 0101 on Google

10 ball

Write some of your reviews for the company Balık Sarayı

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *