Big Waffle

4.3/5 based on 8 reviews

Big Waffle - Tatlı Dükkanı - Big-waffle.business.site

Siz musterilerimize herzaman en taze meyve ve en kaliteli urunlerimizle hizmet sunuyoruz. Kalitenin ve lezzetin adı Big Waffle

Contact Big Waffle

Address :

Giresun Cd. No:39/C, 06010 Keçiören/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Website : http://big-waffle.business.site/
Categories :
City : Keçiören/Ankara

Giresun Cd. No:39/C, 06010 Keçiören/Ankara, Turkey
B
Büşra Deniz Yücedağ on Google

Hamuru ve malzemeleri güzeldi. Lezzetli bir waffle yedik. 2 waffle 4 tane çay 104 TL ödedik.
The dough and ingredients were good. We ate a delicious waffle. We paid 104 TL for 2 waffles and 4 teas.
G
Gökhan Karatay on Google

Gerek çikolatasının kalitesi gerek hamurunun kıvamı ve tadı ile bence bölgedeki en iyi waffle dükkanı. Cadde üstündeki diğer waffle dükkanlarını da denedim ve hepsi iyiler ama benim için en iyisi kesinlikle burası. Ufak nüanslarla diğerlerinden sıyrılıyor. Hiç bozmamanız dileğiyle..
I think it is the best waffle shop in the region with the quality of its chocolate and the consistency and taste of its dough. I've tried other waffle shops along the street and they're all good, but for me this is definitely the best one. It stands out from the rest with minor nuances. Hope you never break it..
B
Büşra DURAK on Google

Yıllardır burdan yiyoruz. Waffle ı enfes. Hamur harika tam kıvamında, meyveler ne zaman gitsek taze ve güzel. Çeşit çok. Çikolatasında margarin yiyormuşsun gibi bir his asla yok mis gibi. Porsiyon olarakta gayet yeterli.
We've been eating here for years. Waffle is delicious. The dough is just perfect, the fruits are fresh and beautiful whenever we go. Lots of variety. There is never a feeling as if you are eating margarine in your chocolate. Portion is quite enough.
F
Ferit Özyön on Google

Çok yerde waffle yedim ama gerçekten bu bir başka .Ürün herşeyiyle kalite ve tabiki mükemmel lezzet şiddetle tavsiye ederim
I have eaten waffles in many places but this is really something else. The product is all about quality and of course excellent taste. I highly recommend it.
t
thehsynn on Google

Elimde olsa 0 vereceğim garson hanımefendi inanılmaz kaba ve inanilmaz rahatsız edici. Waffle için malzeme seçerken başımızda resmen bizi azarladı. Hamurun piştiğini ve beklediğini sert bir dille iletti. Kız arkadaşımın yanında bir şey diyemedim. Önermiyorum 1 yıldızı bile hak etmiyorsunuz.
I would give 0 if I could. The waitress is incredibly rude and unbelievably annoying. He officially scolded us when we were choosing the ingredients for the waffle. He conveyed in a harsh language that the dough was cooked and waiting. I couldn't say anything in front of my girlfriend. I don't recommend, you don't deserve even 1 star.
Ç
Çağla Şahin on Google

Etlik caddesi uzerinde waffle i acik havada yiyebileceginiz hos biryer.temiz ve hijyene onem verildigi gozle goruluyor.seceneklerinize gore degisecegi gibi agir degil,hamuru yumurta kokmuyor(sevmeyenler icin ozellikle belirtmek istedim).sandvic yada servis olarak isteyebiliyorsunuz 25 tl guncel fiyati.
It's a nice place where you can eat waffles in the open air on Etlik street. It can be seen that importance is given to clean and hygiene. It is not heavy as it will change according to your options, it does not smell like eggs.
g
gumus zehra on Google

Mükemmel lezzet, bol malzeme , temiz mekan, güleryüzlü servis
Excellent taste, plenty of ingredients, clean place, friendly service
p
priscilla sahin on Google

Lieu agréable où l'on peut déguster de très bonnes gauffres. Je vous le recommande pour un goûter savoureux. Larges choix dans les goûts. Personnel au top ???
Pleasant place where you can taste very good waffles. I recommend it for a tasty snack. Wide choice of tastes. Top staff ???

Write some of your reviews for the company Big Waffle

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *