ZEYN Chocolate - Yavuz Sultan Selim Blv 7-A D:No:171

4.1/5 based on 8 reviews

Tam tamına 3500 yıllık, oldukça köklü bir geçmişe sahip çikolata. Geçmişinin Aztekler’e dayandığı düşünülür. Aztekler zamanında çikolatanın ham maddesi olan kakao çekirdeklerinin kutsal olduğuna ve tanrılar tarafından insanlara hediye edildiğine inanılırmış.

O zamanlar sadece içecek olarak tüketilen çikolatanın farklı etkileri olduğunu ortaya ilk atanlar da Aztekler olmuş. Ama çikolatanın mutluluk hormonu phenylethylamine’i salgılattığı bilimsel bir gerçek. Araştırmalar, beynimizin aynı hormonu aşık olunduğunda da salgıladığını ortaya çıkarmış. Özetleyecek olursak, çikolatayla aşk arasında büyük bir bağ var.

Tabii çikolatanın aşkın sembolü olması daha ne kadar sürer orası meçhul. Zira çikolatanın sevgiliye verilen romantik bir hediye olması düşüncesi, yerini yavaş yavaş çikolatanın kendi kendini mutlu etme aracına dönüşmesine bırakıyor gibi.

Çikolata reklamlarında da bu konsept baskın olmaya başladı. Karşındakine duyduğunuz aşkı göstermenizden ziyade, kendinize duyduğunuz aşkın simgesi olarak çikolata almalısınız mesajı veriliyor artık.

Kendinizi şımartmak ve mutlu etmek istiyorsanız en kısa zamanda sizi de Zeyn’e bekleriz.

Contact ZEYN Chocolate

Address :

Yavuz Sultan Selim Blv 7-A D:No:171, 06830 Gölbaşı/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06830
Website : https://zeynchocolate.com/
Categories :
City : Gölbaşı/Ankara

Yavuz Sultan Selim Blv 7-A D:No:171, 06830 Gölbaşı/Ankara, Turkey
y
yunuss sarısakaloglu on Google

Başta işletme sahibi nedimcan beye ve tüm personele sonsuz teşekkürler Rabbım işinizi gücünüzü ras getirsin böyle bir lezzet böyle Bir ilgi sadece hayal edebilirdim
Endless thanks to Mr. Nedimcan, the owner of the business, and all the staff, May my Lord bless your work, such a taste, such an interest I could only dream of
T
Tuana Caliskan on Google

Muhteşem çikolataları var.Sunumlar,mekan,detaylar ve ilgi muazzam hem ailem hem de arkadaşlarımla gitmeyi çok sevdiğim bir yer.Ankara’da artık çikolatacı var dedirtecek bir yer????
They have amazing chocolates. The presentations, the place, the details and the attention are great. It's a place I love to go with both my family and friends. It's a place that will make you say there is a chocolate shop in Ankara now ????
Ö
Özge Öner on Google

Kapıdan kucağımda küçük bir köpeğim var diye 5 kişi olarak geri çevrildik.Üstelik yere bırakmayacağımı ve göründüğü gibi minik,uslu olduğunu söylediğim halde keskin bir şekilde almıyoruz denildi.Kesinle önermiyorum.İlk ve son uğrayışımız oldu. Çayyolunda işletme sahibiyim ve insanlardan önce 4 senedir hayvan dostlarımızıda kabul ediyorum.Buyrun beklerim sizi ve kabul etmediğiniz küçük canları güzelce ağırlarız :)
We were turned away from the door as 5 people because I had a small dog on my lap. Moreover, even though I said that I would not leave it on the ground and that it was small and well-behaved as it seems, it was said that we would not take it sharply. I definitely do not recommend it. It was our first and last call. I'm the owner of a business in Çayyolu and I've been accepting our animal friends for 4 years before people. I'm waiting for you and we welcome you and the little souls you don't accept :)
T
Taha Enes Kaya on Google

Bir çikolatacı nasıl otomatlardan bile kötü sıcak çikolata yapar anlamış değilim. Bunu hesap geldiğinde belirttiğimde ise "beğenmemişsiniz ama hepsini içmişsiniz" gibi gereksiz bir cevap aldım. Tatlılarda kullanılan çikolata lezzet olarak çok baskın değil ama tatsız da değil. Tatlıların porsiyonları değişiklik gösteriyor ama hiçbiri sizi üzmeyecektir. Tavsiye üzerine geldim lakin bir daha geleceğimi düşünmüyorum. Yolunuz düşer de merak ederseniz gelebilirsiniz. Lakin burası için özel olarak gelmeye gerek olduğunu düşünmüyorum.
I don't understand how a chocolatier can make bad hot chocolate even from vending machines. When I stated this when the account came in, I got an unnecessary answer such as "you didn't like it, but you drank it all". The chocolate used in desserts is not overwhelming in flavor, but it is not tasteless either. Portions of desserts vary, but none of them will upset you. I came on recommendation, but I don't think I will come again. You can come if you are wondering if your way falls. But I don't think it's necessary to come here specifically.
M
Merve K on Google

Aldığı kalorilere değmesi gerektiğini düşünen biri olarak ben memnun kaldım. Wrap crep, sushi ve cappucinolarını tattık. Hepsi de başarılıydı. Tatlı porsiyonları oldukça büyük, yemek üzerine tercih edecekseniz bitiremeyebilirsiniz. Ayrıca çikolatanızı seçebiliyorsunuz standart menü değil, sushiyi beyaz çikolata ile tercih ettik. Kahvenin lezzeti yerindeydi ancak boyutu daha büyük olsa daha mutlu ederdi. Bebekler için mama sandalyesi mevcut, otopark sorunu yok. Mekan ferah ve şık, çalışan sayısı fazla. Sunulan ürünlere ve ortama göre değerlendirildiğinde fiyatlarını normal buldum. Evime yakın olduğu için mutluyum, tekrar gideceğim ve misafirlerimi de götürebileceğim bir yer. Mekanın sahibi hanımefendiyle de tanıştık ve marka hikayelerini paylaştı, genç ve yenilikçi bir ekip var.
As someone who thinks that the calories he takes should be worth it, I am satisfied. We tasted their wrap crepe, sushi and cappuccino. All were successful. Dessert portions are quite large, if you prefer it over food, you may not be able to finish it. You can also choose your chocolate, not the standard menu, we preferred sushi with white chocolate. The taste of the coffee was good, but it would have been happier if it had been larger. Highchairs are available for babies, there is no parking problem. The place is spacious and stylish, the number of employees is high. Considering the products offered and the environment, I found their prices normal. I am happy that it is close to my house, it is a place where I will go again and take my guests. We also met the lady who owns the place and she shared her brand stories, there is a young and innovative team.
M
Meral Oruç on Google

Mekan çok güzel ferah temiz ? çalışanlar ilgili ??????? fiyatlar normal çikolata çeşitliliği lezzeti sunumları harika???? arkadaşlarınızla keyifle ☕️?tatlı yiyip taze bir çay içmek isterseniz mutlaka gidin ??
The place is very nice, spacious and clean ? the employees are concerned ??????? prices are normal, the chocolate variety flavor presentations are great???? enjoy with your friends ☕️? if you want to eat dessert and have a fresh tea, you should definitely go ??
C
Cheryl Soh on Google

Spacious and chic chocolate cafe, high ceilings and modern interior design. Prices are normal/reasonable compared to other cafes. They have a wide range of chocolate-based desserts, I got fondue and it was satisfying. Service is good too, I would go again.
F
Fawwaz Omar on Google

Love it , so delicious. waffles and crepes are amazing

Write some of your reviews for the company ZEYN Chocolate

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *