Bite Chocolate - Azerbaycan Cd.

4.8/5 based on 8 reviews

Contact Bite Chocolate

Address :

Azerbaycan Cd., 06490 Çankaya/Ankara, Turkey

Postal code : 06490
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Azerbaycan Cd., 06490 Çankaya/Ankara, Turkey
M
Melih Cenk on Google

Çok nezih ve lezzetli bir mekan. Lokmanın evrim geçirmiş haline tanık oluyorsunuz. Ağızları şenlendiren lezzet. Emeği geçen herkezin ellerine sağlık.
A very decent and delicious place. You're witnessing the evolution of Lokman. The flavor of the mouth. Health to the hands of everyone involved.
i
ibrahim nedir on Google

Kaliteli malzeme kullanmışlar ilk lokmada anlaşılıyor. Çikolata çok kaliteli ismini çok istedim vermediler saygı duyuyorum..Kullanılan meyveler de çok taze idi. sunumların çeşitli olması gayet güzel.. limonata iliklerime işledi gerçekten çok güzel. Çalışanları naif, nazik ve ilgili.. Ankara böyle yerlere hasretti. fiyatlar diğer lokmacılara oranla uygun..Tavsiye kesinlikle ederim. Başka yerlerde fantezi yapıp farklı tatlar aramaya gerek yok fazlasını zaten yapıyorlar.
Quality materials used in the first bite. I respect the chocolate so high quality I did not give the name so much wanted .. The fruits used were also very fresh. The variety of presentations is just fine. Its employees are naive, polite and relevant. The prices are affordable compared to other lokmac ... There is no need to fancy other places and look for different tastes.
Z
Zeliş Kp on Google

Nezih mekan. Sadece lokma yapmıyorlarmış. Pankek ve sarma diye ürünleri var ve hakkaten çok başarılıydı. Cay sınırsız ikram. Calışanlar ilgili. Çikolataları diğer lokmacılar gibi baymıyor ve kaliteli. Gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum...
Disorganized space. They're not just making bite. Pankek and winding products, and he was very successful. Cay unlimited catering. Employees are concerned. The chocolates do not faint like other locals and are of good quality. I would recommend it with peace of mind ...
ö
ömer ziya on Google

Çok sıcak bir mekan. kalabalık sıkış tepis değil ferah ve temiz bir mekan. işletme sahipleri çok cana yakın ve samimi . Lezzetlerine gelince lokmalarina diyecek yoktu ancak ben bite special sarma ve bite pizza deneme imkanım oldu hakikaten müthiş lezzetler. Şiddetle tavsiye ediyorum.
A very warm place. The crowd is not overwhelming the jam, the room is spacious and clean. the owners of the business are very friendly and friendly. When it comes to their taste, I didn't have to say the bites, but I had the opportunity to try the special wrap and bite pizza. I strongly recommend it.
a
ali gökdemir on Google

Lokma mı oda ne?? Lokmanın bambaşka lezzetli hali. Güleryüzlü insanlar, sıcacık karşılama, rengarenk ve huzurlu bir ortam. Bildiğiniz lokmadan çok daha fazlası. İşletmenin speciallerini de denemeyi unutmayın sakın. Şiddetle tavsiye edilir. Yanlız uyarmadı demeyin DİKKAT!!! Bağımlılık yapar... (unutmadan her gittiğinizde yepyeni bir lezzetle tanışabilme şansınız var onu da unutmayın. Kendini yenileyen ve geliştiren bir işletme mantığı)
What is the room? It's a delicious taste. Friendly people, warm welcome, colorful and peaceful atmosphere. Much more than you know. Don't forget to try the speciall of the business. Highly recommended. Do not say not warned! Addictive ... (forget it every time you go to have a chance to meet a new taste in it also. Do not forget a business logic that renews and improves itself)
M
M ARSLAN on Google

Kesinlikle mükemmel lokma hamuru çıtır çıtır ve sıcak yani beklemiş hamurlar doldurulmuyor siparişinizi verdiğinizde lokmanız kızartılıyor. Bu sebeple biraz beklemeniz gerekiyor ancak bu esnada ikram olan çay servisi ile farkli konsepti ve geniş mekanı zaten size konforlu bir imkan sağlıyor. Bir nevi standart lokmaci değil de cafe konsepti mevcut umarım menüde cesit artar ve insanların daha uzun süre vakit geçirileceği bir mekan olur.
Absolutely perfect bite dough is crispy and hot so waiting doughs are not filled when you place your order is fried. For this reason, you need to wait a bit, but in the meantime, the tea service with a different concept and spacious space already offers you a comfortable opportunity. I think the concept of cafe is not a standard bite but I hope that there will be a lot in the menu and a place where people will spend longer time.
f
fatma karay on Google

5 yıldız bile az. Venüs tercihim fotoğraf bırakıyorum. Mutlaka gidip yemelisiniz. Hatta farklı günlerde gidip diğer ürünlerinden de yiyip tadına bakmalısınız. Enfes güzel lezzetler var. Tatlı krizlerine birebir iyi geliyor. İstediğiniz gibi hazırlanıyor. Temiz güzel bir yer tavsiye ederim. Bir sonraki geldiğimizde bite sarmayı deneyeceğim eminim onun kadar lezzetli olur ve çok severek yiyeceğim.
Even less than 5 stars. I prefer Venus, I leave a photo. You must go and eat. You should even go on different days and eat other products. There are delicious flavors. It is good for sweet crises. It is prepared as you want. I would recommend a clean nice place. I am sure that I will try to wrap the bit when we come next, it will be as delicious as it is and I will love it.
V
Volkan Tugrul on Google

Delicious

Write some of your reviews for the company Bite Chocolate

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *