Çikolata Kuşağı

4.5/5 based on 8 reviews

Contact Çikolata Kuşağı

Address :

Mestan Sk. 26/F, 06010 Keçiören/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +97
Website : https://cikolata-kusag.business.site/
Categories :
City : Keçiören/Ankara

Mestan Sk. 26/F, 06010 Keçiören/Ankara, Turkey
M
Meva Yurtoğlu on Google

zaten küçücük bir mekan ama tatlı almadan çay içilmiyormuş. bu ne kardeşim o kadar lüks mekanlar bile sadece çay servisi veriyor size ne oluyor? saçmalık.
It's a small place anyway, but you can't drink tea without dessert. What is this bro, even such luxurious places only serve tea, what's wrong with you? nonsense.
E
Emine Demirci on Google

İnsanoğlu yeni tatlar denemeye çekinir. Bir şeyi deneyip beğendiğinde de artık o yere yine aynı şeyi yemeğe gider, zamanla da müdavimi olur. Başta bizde saksı takıntısı vardı :) Dükkanın ve saksının müdavimi olduk ama zamanla gördük ki yaptıkları her tatlı birbirinden lezzetli. Ezberbozan yerlerden bir tanesi. Ayrıca lezzetten daha fazla takdirimi kazanan, çalışanların çok güler yüzlü ve ilgili olması.
People are afraid to try new flavors. When he tries something and likes it, he goes to that place to eat the same thing again and becomes a regular in time. At first, we were obsessed with flower pots :) We became regulars at the shop and flower pots, but over time we saw that every dessert they made was more delicious than the other. One of the amazing places. In addition, what won my appreciation more than the taste is that the employees are very friendly and interested.
M
Mehmet Bahar on Google

Ebruli yemeye geldik taa Etimesgut'tan ama waffle değil muz çilek çikolata yedik. Fotoğraflarda da göründüğü gibi waffle yok yanmış kıtır kıtır, içi boş hava var kalıbın şekli bile kalmamış, işletme sahibine anlatıyorum böyle oluyor diyor, ama tanıttıkları fotoğraflarda hiç böyle değil. Değiştirelim bile demedi birde trip atıp gitti. Hesabı ödedikten sonra da yenisini getirecektik diyor, çay içtik onları ikram ettiler sağolsunlar. Yemeden önce mutlaka waffle ın dolgun az pişmiş olsun diye hatırlatın. Yoksa yanmış ya da waffle sız yersiniz.
We came to eat Ebruli all the way from Etimesgut, but we ate banana strawberry chocolate, not waffles. As seen in the photos, there is no waffle, it is burnt, crunchy, there is empty air, even the shape of the mold is gone, I tell the owner of the business, he says this is the case, but in the photos they introduce, it is not like that at all. He didn't even say let's change it, he just tripped and left. He says that we will bring a new one after paying the bill, we drank tea and offered them, thank you. Before eating, be sure to remind your waffle to be full and undercooked. Otherwise, you will eat it burnt or without waffles.
N
Nur M on Google

Lezzetli hamuru kıtır oluyo meyveleri yeterli cikolatasi güzel fiyat olarak büyük boy 35 orta boy 24 cay 4,5 fiyatlar
Its delicious dough is crunchy, its fruits are enough chocolate, good price, large size 35 medium size 24 tea 4.5 prices
A
Ayşe Karadan on Google

Bir süredir düzenli müsteriyim, 20 metre geriden kokusuyla sizi kendine çeken, ufak ama sıcak bir mekan. Çikolataları ve waffleları gayet lezzetli. Çalışanlar nazik, aşırı yoğun değilse servis de gayet hızlı. Fiyatlar son zamanlarda normal olarak biraz arttı ama hala fiyat performans olarak ideal. Denemenizi öneririm?
I've been a regular customer for a while, it's a small but warm place that attracts you with its scent from 20 meters away. Their chocolates and waffles are delicious. The employees are kind, the service is also very fast if it is not overly busy. Prices have increased a bit lately as normal, but it is still ideal in terms of price performance. I recommend you to try
M
Mine A. on Google

İsmini görünce acaba içerde ne var diye merak edip gittik. Çikolatalı tatlılar üzerine yoğunlaşmışlar. Adını hatırlayamadığım (çarkıfelek ve birşey..) iki tatlı sipariş ettik. Gerçekten harikaydı. Servis hızlı, sunum güzel. Fiyatlar piyasa düzeyinde. Ufak ama tatlı hoş bir mekan, sevdik.
When we saw its name, we wondered what was inside and left. They focused on chocolate desserts. We ordered two desserts that I can't remember the name (passion fruit and something..). It was really great. Service is fast, presentation is good. Prices are at market level. It's a small but sweet place, we loved it.
W
WITH HUDA مع هدى on Google

I admired this place it is just waaaaaw very delicious.. high quality chocolate.. and great people..
R
Ronald D on Google

chocolate sucks. The place is very bad.

Write some of your reviews for the company Çikolata Kuşağı

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *