Serüven Balık Restaurant - Protokol İş Merkezi

4.5/5 based on 8 reviews

Serüven Karadeniz Lezzeti - Seruvenlezzet.com

Balık Buğlama

BARBUN BUĞULAMA

HAMSİ BUĞULAMA

İSKORPİT BUĞULAMA

KALKAN BUĞULAMA

KARADENİZ SOMON BUĞULAMA

KAYA LEVREĞİ BUĞULAMA

KIRLANGIC BUGULAMA

KOFANA BUĞULAMA

LAGOS BUĞULAMA

LEVREK BUĞULAMA

LÜFER BUĞULAMA

MAVROŞGİL-KÖTEK BUĞULAMA

MEZGİT BUĞULAMA

NORVEÇ SOMONU BUĞULAMA

PALAMUT BUĞULAMA

TEKİR BUĞULAMA

TORİK BUĞULAMA

Contact Serüven Balık Restaurant

Address :

Protokol İş Merkezi, 06510 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +977
Postal code : 06510
Website : http://seruvenlezzet.com/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Protokol İş Merkezi, 06510 Çankaya/Ankara, Turkey
H
Hilal Özel on Google

Ankara’da yiyebileceğiniz en güzel balık restoranlarından. Güzel bir aile ortamı var alkolsüz. Çocuk oyun alanı da müthiş. Mescidi abdesthanesi var. Her gittiğimizde çok rahat ediyoruz. Sessiz sakin bir ortam. En çok da orada levrek yemeyi seviyoruz. Misafirlerinizi gönül rahatlığı ile götürebileceğiniz bir mekan.
One of the best fish restaurants you can eat in Ankara. There is a nice family atmosphere, non-alcoholic. The children's playground is also awesome. There is a prayer room. We feel very comfortable every time we go. Quiet environment. Most of all, we like to eat sea bass there. A place where you can take your guests with peace of mind.
T
Tuba Keller on Google

Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hamsi tava istedim ama maalesef hamsi bayattı. Akçaabat köftesi ve yanındaki patates soğuktu. Karides güveç fotoğraftakiyle alakası yoktu. Bir adet su açtıkları halde adisyona iki adet girilmişti.Hata olduğunu söylediğimizde bir su dört bardağı doldurmaz iki tane açmışızdır diyerek kabul etmek istemediler. Fiyatına göre hizmet çok zayıf.
I definitely do not recommend. I wanted an anchovy pan, but unfortunately the anchovy was stale. Akcaabat meatballs and potatoes were cold. The shrimp casserole was nothing like the photo. Even though they opened one water, two tickets were entered. When we said that there was a mistake, they did not want to accept it, saying that we opened two glasses as soon as one water filled four glasses. The service is very poor for the price.
M
Merve Tan on Google

2 yıldır ara ara gidiyorduk. 6 ay kadar ara vermiştik. Ve bir daha asla tercih etmeyeceğiz. Fiyatları hep pahalıydı zaten de artık iyice abartılmış. Ayrıca ortaya gelen ücretsiz mezeler de azaltılmış. Mesela yoğurtlu meze, bulgul pilavı, sos gibi eskiden gelen mezeler artık yok.Artık yoğurtlu meze olmadığı halde bize ikram olarak getirmeleri hoş oldu. Levrek yedik 60 tl. Ayrıca asla doyulmaz. Allahtan ekmek var o şekilde doyuyorsunuz. Ayrıca biz istemeden ücretli olarak suyu açıp bardaklara doldurmaları hiç hoş değil. Emri vaki gibi mecburen suyu alıp para vermek zorunda kalıyorsunuz.Ayrıca garsonların sürekli bizi İzlemesi çok kötü. Hesapta bi karışıklık oldu fakat düzeltildi. Mekan ferah güzel nezih. Çocuk oyun alanı harika. Kızımız bayıldı 1 saat ekstra oynadık? wcler temiz Mescid güzel
We've been going for 2 years now and then. We took a break for 6 months. And we will never choose it again. Their prices have always been expensive, but now they are exaggerated. Also, free appetizers have been reduced. For example, old appetizers such as yoghurt appetizers, bulgur pilaf and sauce are no longer available. We ate sea bass 60 TL. Also, it's never satiated. Thank God there is bread, that's how you feel satisfied. Also, it is not nice that they open the water and fill the glasses without asking for a fee. You have to take the water and give money as it is ordered. Also, it is very bad that the waiters are watching us all the time. There was some confusion in the account, but it has been fixed. The place is spacious and nice. The children's playground is great. Our daughter loved it, we played for 1 hour extra? WCs are clean Masjid is beautiful
F
Fehmi Çapraz on Google

Serüven; Balık yemek için deniz kıyısında ya da denize kıyı bir mekanda olmanıza gerek duymayacağınız, ferah/nezih bir ortam hazırlayarak kendinize güzel bir balık ziyafeti çekebileceğiniz bir Balık Restaurantı. Yemek öncesi yöresel lahana çorbası ve aperatif hamsi tava sonrası yediğimiz ,levrek buğulama harikaydı. Kaymaklı İncir ve Kabak tatlılarını da çay eşliğinde tüketmek ayrı bir güzeldi.Tek bir dezavantajı var fiyatlar ?. (Fakat hesap ödeyen biz olmadığımız için bu yanı bize pek dokunmadı.)Sınav Eğitim Kurumlarına bu inceliklerinden dolayı teşekkür ederiz.
Adventure; A Fish Restaurant where you don't need to be at the seaside or in a place by the sea to eat fish, where you can have a nice fish feast by preparing a spacious/decent atmosphere. Before the meal, the local cabbage soup and the anchovy as an aperitif, the steamed sea bass we ate after the pan was great. It was also nice to consume Fig and Pumpkin desserts with cream accompanied by tea. There is only one disadvantage, the prices ?. (However, since we are not the ones paying the bills, this aspect did not affect us much.) We thank the Exam Education Institutions for their kindness.
D
Dr. Psk. Erdal Usluer on Google

?
A
Ali DEMIRBAG on Google

Very good service and tasty food
z
zekiye ayca durucan on Google

It is very limited, there is no more breakfast products
O
Obaida Hitto on Google

Good breakfast, good atmosphere, no alcohol, good service, play place for kids

Write some of your reviews for the company Serüven Balık Restaurant

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *