Katmer Unlu Mamuller - Alaçam Sk. 32/a

4/5 based on 8 reviews

Contact Katmer Unlu Mamuller

Address :

Alaçam Sk. 32/a, 06540 Çankaya/Ankara, Turkey

Postal code : 06540
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Alaçam Sk. 32/a, 06540 Çankaya/Ankara, Turkey
S
Suna Lee on Google

Katmer çok güzel
Katmer is very beautiful
E
Erkan YÖRÜK on Google

Börekler süper bence.
I think the pastries are super.
Ü
Ümit cintosun on Google

Selanik gevreği çok güzel ve zengin içerikli
Thessaloniki flakes are very beautiful and rich content
e
emin serkir on Google

Ürünleri lezzetli ve her zaman taze. Çakal düğününü bilen muhabbetşinas insanlar çalışıyor.
Their products are delicious and always fresh. People who know the coyote wedding are working.
N
Nursel Yardibi on Google

Güzel bir fırın. Küçük ama çeşitler taze ve lezzetli.
It's a nice bakery. Small but the assortment is fresh and tasty.
U
Uygar Güçlü on Google

Ekmek simit dereotlu poğaça alınabilir çok güzel, Kuru pastaları da başarılı sayılır tavsiye ederim, çay i da güzel eskiden kötüydü, bu arada pastane nin adı Eyüpoğlu
The bread bagels can be bought in dill dough, very nice, I recommend that the dry cakes are also considered successful, the tea was also better than the old, meanwhile, the name of the pastry shop Eyüpoğlu
D
Denizhan Karaca on Google

Covid sagını devam ederken uzak durulması gereken mekan. Ürünlerin büyük bölümü tezgah üstünde açıkta duruyor. Bugün tam simit almaya girerken başka bir müşteri aynı tezgahın önünde maskesiz şekilde tükrüğünü saça saça konuşuyordu. Tamam çalışanlar takmış maskeyi de, ben başka müşterilerin tükürük kokteyline maruz kaldıktan sora neye yaradı.
Covid is the place to stay away while continuing its right. Most of the products are exposed on the counter. Today, just as we were entering to buy a bagel, another customer was speaking his saliva, hair to hair, without a mask, in front of the same counter. Okay, the employees wore the mask, what did it do after I was exposed to other customers' saliva cocktail.
g
gastroservet on Google

Sabah 10.00 gibi kahvaltıda börek yemek için uğradık. Ekmek, gözleme, katmer(orada pişiriyorlar), kurabiye çeşitleri, poğaça ve açma çeşitleri var. Börek ve çay gerçekten çok güzeldi. Ben bergamut aromalı çay severim. Aroması, demi, tazeliği tamdı. Ankara'da içtiğim en güzel üç çaydan biridir. (bana böyle denk geldi). Ev tipi böreğin hamuru çok iyiydi. Isırmaya bile gerek kalmadı, içi bulut gibi ve üstü kıtır.Büyük şubesi ve imalathane Hoşdere Caddesi üzerinde. Orada daha çok çeşit ve oturma yeri var. Burası oturma için biraz küçük. Küçücük fıçıcık.
At 10:00 in the morning, we stopped by to eat the pies for breakfast. Bread, pancakes, katmer (there are baking), cookies, pastry and opening varieties. The brioche and tea were really nice too. I like bergamut flavored tea. Flavor, demi, freshness was complete. It is one of the three most beautiful tea I have had in Ankara. That's what happened to me. The pulp of the home type pie was very good. There is no need to bite, inside like a cloud and over the top. Great branch and production hall on Hosdere Avenue. There are more kinds and seating places there. This place is a bit small for seating. The little barn.

Write some of your reviews for the company Katmer Unlu Mamuller

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *