Güllüoğlu Baklavacı - Çetin Emeç Blv.

3.8/5 based on 8 reviews

Faruk Güllüoğlu Baklava Online Satış Sitesi - Aynı Gün Teslim - Farukgulluoglu.com.tr

Baklava, sütlü tatlı, şerbetli tatlı, pasta, kuruyemiş ve diğer ürünler İstanbul içi aynı gün teslimat ile Faruk Güllüoğlu'nda!

About Güllüoğlu Baklavacı

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

 Bir marka, bir firma ismi olmaktan öte adı baklava ile özdeş Güllüoğlu 1871 yılından bugüne 5 kuşaktır baklavacılık ile uğraşan Gaziantepli bir ailenin ismidir. 1871 yılında büyük dede Güllü Çelebi, Hac yolundaki Halep’te gördüğü bu işi yapmaya karar vermiştir. Aklında orada öğrendiği muhteşem tatlıyı kendi topraklarında yeni baştan yapmak vardı. O güne kadar baklava, Osmanlı sarayında yenilen ancak bunun için farklı vilayetlerden özel usta getirtilip yapılan ve saray dışına çıkmayan, halkın bilmediği bir tatlıyken onu ilk defa halkla buluşturan Güllü Çelebi’dir.

Güllü Çelebi, 40 kat incecik açtığı hamurları mis gibi tereyağı ve şerbetle birleştirdi, Antep fıstığı ile bezedi. Harran Ovası’nın buğdayı ile tül gibi ince kat kat hamuru, dünyaca ünlü Antep fıstığı, saf Urfa tereyağı ve kıvamlı şerbetiyle altın renkli lezzet hazinesi baklava işte böyle doğdu. Baklava, tatlı yiyip tatlı konuşan bir milletin en değerli tatlısını üreten Güllüoğlu ailesinin Türk mutfağına bir armağanı oldu.

Ailenin bu işe gönül vermesiyle birlikte baklavacılık kuşaktan kuşağa aktarılmaya başlamıştır. Güllü Çelebi torunlarından olan 4. kuşak temsilcisi Mustafa Güllü bu tatlının sadece Gaziantep ve civar illerde olmasından ziyade İstanbul’a da açılması gerektiğine karar vermiştir. Aldığı bu karar ile 1949 yılında İstanbul’a gelmiş ve baklavayı önce buraya sonra dünyaya tanıtma amacı ile adımlarını atmaya başlamıştır.

Güllüoğlu markasını perakende sektörüne sokan Mustafa Güllü’nün izini takip eden aile fertleri 140 yılı aşkın süredir babadan oğula aktarılan bilgi, deneyim, işe duyulan saygı ve titizlikle devraldığı baklavacılık işini halen devam ettirmektedir. Asırlık Güllüoğlu deneyimi ve geleneksel değerleriyle üretilen ürünlerimizi tüm Türkiye ve sınırlarımız ötesine taşımak vizyonuyla, müşterilerimizin ürünlerimizi tüketmek istedikleri her yerde ulaşılabilir olmak ve ilk tercihleri haline gelmek misyonuyla markamız her geçen gün güçlenerek büyümekte ve İstanbul’da 43 Türkiye genelinde ise 84 şubeye ulaşarak geleceğe doğru emin adımlarla yürümeye devam etmektedir.

 

KİLOMETRE TAŞLARIMIZ

1871
Güllü Çelebi tarafından ilk baklava üretimi Gaziantep’te gerçekleştirilmiştir.

1949
Güllü Çelebi’nin torunlarından Mustafa Güllü, bu nadide tatlıyı, önce İstanbul’a sonra tüm dünyaya tanıtma azmiyle 1949 yılında İstanbul’da ilk dükkanı açtı.

1993
Güllüoğlu baklavalarına gelen yoğun talep üzerine Güllüoğlu markası yurtdışına taşınmış, ilk imalat ve satış yerini Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de açmıştır. Böylelikle Güllüoğlu’nda nesillerdir devam eden baklava geleneği gerçek bir lezzet imparatorluğuna dönüştü. Güllüoğlu bugün, geleneksel baklava ve çeşitlerini en iyi lezzet ve kalitede sunan köklerine bağlı ancak bir o kadar da çağdaş bir marka.

1994
İstanbul’da Karaköy sonrası ilk tesis Bakırköy’de kurmuştur.

2000
Tescil işlemleri sonrası Türk Patent Enstitüsü tarafından resmen marka tescili yapılmıştır.

2001
Pazarlama ve satış ağını gittikçe büyüten markamız, çalışmalarını 6.000 m² kapalı alana sahip olan, modern ve hijyenik koşullar altında üretim yapan Merter’deki tesislerine taşımıştır.

2005
Superbrands (en iyi marka) ödülüne layık görülmüştür.

2006
Yıllardır vitrinlerinde bulundurduğu ürünlerin haricinde kardeş ürünler de denilebilecek lezzetlerin de üretimine başlayan firmamız; helva, reçel ve lokum grubu ürünlerini Lalin markası altında piyasaya sunmuştur.

2009
Yurtdışındaki faaliyetlerine kesintisiz olarak devam eden firmamız; Başta Avrupa, Japonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, Ukrayna ve ABD olmak üzere 30 ülkeye baklava ve Lalin Grubu ürünleri ihraç etmektedir.

2010
Mart ayında mağazacılık konseptini dünya trendlerine göre değiştirerek yeni yüzü ve yeni mağazacılık markalarımızla değerli müşterilerimize hizmet vermeye başlamıştır.

2012
Franchise sistemine girerek büyüme yoluna gitmiştir. Dünya trendlerine uygun hareket ederek kurdukları baklavacılık konseptinin dışında; Cafe&Restaurant konseptini de kapsayacak 4 tipte franchise vermeye başlamıştır. Superbrands (en iyi marka) ödülüne layık görülmüştür.

2014
Türkiye’de 9’u kendi mağazası ve 43’ü franchise olmak üzere toplam 52 mağazalık büyüklüğe erişmiştir. Superbrands (en iyi marka) ödülüne layık görülmüştür.

2016
Türkiye'de kendi mağazaları dışında 50'yi aşkın franchise mağazası bulunmaktadır. Yurtdışı hedefi öncelikle faaliyet gösterdiği Azerbaycan ve Kıbrıs'taki operasyonlarını, sonrasında ise Avrupa ve Ortadoğu'dan gelen talepler doğrultusunda "Yurt dışı Master Franchise Sistemi" ile devam etmektir. Mart ayında Kıbrıs Lefkoşa'daki mağazasını da hizmete açarak yurtdışı büyümesine devam etmiştir.

2018
Büyükçekmece Güzelce’de 6 bin 500 metrekarelik alana kurulu yeni üretim tesisi açılmış. 71 mağazaya ulaşılmıştır.

2021
Pandemi dönemini verimli geçirerek yurt içi toplam mağaza sayımız 100'ü aşmıştır.

 

 

 

Contact Güllüoğlu Baklavacı

Address :

Çetin Emeç Blv., 06520 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +977
Postal code : 06520
Website : http://www.gulluoglu.com.tr/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Çetin Emeç Blv., 06520 Çankaya/Ankara, Turkey
F
Funda Küçük on Google

Ben de 2 sene önce bayram için 1 kilo kuru baklava aldım, bayattı. Hatta ertesi gün Güllüoğlu'nda bir yemeğe kaldım ve durumu kasadaki hanıma anlattım. Ama hiç oralı olmadım. Bir daha da oradan baklava almadım. Ama katmeri, pideleri vb. lezzetliydi genelde. Sadece kuru baklavası yüzünden puan kırdım. Fiyatları pahalı.
I bought 1 kilo of dry baklava for the holiday 2 years ago, it was stale. I even stayed for a meal at Güllüoğlu the next day and explained the situation to the lady at the cash register. But I've never been there. I never bought baklava from there again. But katmeri, pita, etc. It was generally delicious. I broke points just because of the dry baklava. Their prices are expensive.
M
Mehmet Yildirim on Google

Temiz ve düzgün bir yer, servis biraz gecikti ama lezzetliydi.
The place is clean and neat, the service was a little late but it was delicious.
H
Hakan Hüseyin Taylan on Google

Ücretini bile sormadan isminden dolayı verdiğimiz sipariş ve hayal kırıklığı. Kuru baklava, şöbiyet ve fıstık sarma kötüydü. Fıstık sarmanın içi su gibi şerbet doluydu. Damak tadı tereyağ kokusu sıfır. Fiyatı yüksek ama fiyatının hakkını veremediler. Güllüoğlunu tercihlerimden sildim .
Our order and disappointment because of the name without even asking for the price. Dry baklava, sobiyet and pistachio wrap were bad. The peanut wrap was filled with syrup like water. There is no buttery smell on the palate. The price is high, but they did not do justice to the price. I deleted Güllüoğlu from my preferences.
U
Umut zafer Akkuş on Google

Tatlıları güzel ama biraz pahalı olabilir kilosu 240 tl idi biz iki porsiyon yedik 90 tl ödedik
Desserts are nice, but it may be a little expensive. It was 240 TL per kilo, we ate two portions and paid 90 TL.
M
Mehtap İNAN on Google

Baklavası super
A
Abdül Hadi ÖZADAM on Google

Delicious and sweet
K
Kadir Yücel Kaya on Google

The best baklava in town.
M
Mohammed Majed on Google

The best. Friendly stuff.

Write some of your reviews for the company Güllüoğlu Baklavacı

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *