Gümüş Pasta Cafe Bistro - Çukurambaar Şubesi - A Blok No: 11 Çukurambar

3.8/5 based on 8 reviews

About Gümüş Pasta Cafe Bistro - Çukurambaar Şubesi

Ankara yaş ve özel gün pasta siparişi 1 saatte teslim
E-BÜLTEN KAYIT
Kampanyalarımızdan ve indirimlerimizden güncel olarak haberdar olun.
 

Contact Gümüş Pasta Cafe Bistro - Çukurambaar Şubesi

Address :

Kızılırmak Mah. Ufuk Üniversitesi Cad., A Blok No: 11 Çukurambar, 06510 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06510
Website : http://www.gumuspasta.com/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Kızılırmak Mah. Ufuk Üniversitesi Cad., A Blok No: 11 Çukurambar, 06510 Çankaya/Ankara, Turkey
E
Ezgi Demirbaş on Google

Bir pasta sipariş etmiştim almaya gittiğimde istediğim ve söylediğim rengi yapmadıklarını gördüm. Kahverengi olması gerekiyordu dediğimde ise sütlü kahve olmuş işte diye bir cevap aldım. “Toz pembe rengi olmasına rağmen.” O kadar para almayı biliyosunuz o zaman insanları doğru düzgün dinleyip ona göre yapıcaksınız. Tavsiye etmiyorum kafalarına göre yapıyorlar. Eğer yaptıracaksanız da iki üç kere kontrol edin bari de mağdur olmayın. Teknik bir hatadan dolayı kafalarına göre yapmışlar, bize sorma zahmetinde bile bulunmamışlar. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Keşke bu kadar para verip böyle sonuçlar alacağıma klasik bir pasta alıp mutlu olsaydım. Ve keşke tek sorun rengi olsaydı…
I ordered a cake, when I went to buy it, I saw that they did not make the color I wanted and said. When I said it was supposed to be brown, I got an answer that it was coffee with milk. “Although it is a powder pink color.” If you know how to get that much money, then you will listen to people properly and do it accordingly. I do not recommend it, they do it on their own. If you are going to have it done, check it two or three times and at least do not be a victim. They did it on their own due to a technical error, and they didn't even bother to ask us. I definitely do not recommend. I wish I could buy a classic cake and be happy instead of spending this much money and getting results like this. And if only color was the problem...
D
Doruk Altun on Google

Göndermeyeceğiniz siparişi gönderemiyoruz demek çok mu zor ? Ki bunu sormuşum 15,30 da arıyorum biraz gecikir diyorsunuz sonra 17,00 de arıyorum gelmek üzere diyorsunuz ve sipariş asla gelmiyor . Ben Ata Hyundai çalışanıyım düşünün burdan ne kadar sipariş alıyorsunuz ama bundan sonrası için inanın zor . Dürüst olmak bir işletme için zor olmasa gerek ….
Is it very difficult to say that we cannot send the order that you cannot send? I asked about this, I call at 15.30 and you say it will be a little late, then at 17.00 you say it is about to arrive and the order never comes. I'm an employee of Ata Hyundai, imagine how many orders you get from here, but believe me it's hard for the next. Being honest shouldn't be hard for a business….
M
Mustafa Furkan ÖZEL on Google

Kavun aromalı latteleri lezzetliydi, yanında güzel bir kurabiye ile servis edildi. Türk kahvesi çok da güzel değildi, tekrar içmeyi düşünmem. Çayları lezzetliydi, büyük boy çay bardağı ile servis edildi. Fiyatlar Ankara genelindeki kafeler gibi. Haftasonu gitmemize rağmen neredeyse boştu. Kış koşullarında ısıtması oldukça iyiydi. İçeride sigara içiliyor. Mescidi var(erkek kadın ayrı değil ve abdest alacak yer yok). Erkek kadın tuvaletleri mevcut, temizliği orta halliydi.
Their melon flavored lattes were delicious, served with a nice cookie on the side. Turkish coffee wasn't very good, I wouldn't consider drinking it again. Their tea was delicious, served with a large tea cup. Prices are like cafes in Ankara. It was almost empty even though we went on the weekend. Heating was quite good in winter conditions. Smoking is allowed inside. It has a mosque (men and women are not separate and there is no place for ablution). There are men's and women's toilets, the cleanliness was moderate.
A
Ada Melis Berkkam on Google

Doğum günüm için 1 gün önceden sipariş vermiştim. Tam zamanında geldi tadı da çok güzeldi, telefonda konuştuğum çalışanlar da çok anlayışlılardı. Tavsiye ederim
I ordered 1 day in advance for my birthday. It came just in time, the taste was very good, the employees I spoke to on the phone were also very understanding. I advise
ö
özge Yaman on Google

Yemek sepeti ve getir sayesinde kendisiyle tanışma fırsatı bulduğum pastaları leziz ve şahane olan bir müessese. Daha sonra ekler ve fıstıklı baklavalarını denedik gayet tazeydi. Teşekkürler.
Thanks to the food basket and the bring, I had the opportunity to meet him, an establishment whose cakes are delicious and scrumptious. Then we tried the eclairs and pistachio baklava, it was very fresh. Thanks.
I
Ibrahim Shamy on Google

Very good food and service
E
Erhan Özdemir on Google

VERY good place and food. I like here.
S
Show on Google

Price level and taste of food are fully acceptable. Beside, staff are so friendly!

Write some of your reviews for the company Gümüş Pasta Cafe Bistro - Çukurambaar Şubesi

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *