Filiz Kumpir Waffle Cafe & Bistro - 70. Sk. 26/B

4.6/5 based on 8 reviews

Contact Filiz Kumpir Waffle Cafe & Bistro

Address :

70. Sk. 26/B, 06570 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +98798
Postal code : 06570
Categories :
City : Çankaya/Ankara

70. Sk. 26/B, 06570 Çankaya/Ankara, Turkey
U
Uhud Can Karagöz on Google

Tavsiye üzerine arkadaşlarım ile gittik ve çok memnun kaldık. Mekanın sıcaklığı, kumpirin sıcaklığı, mekan sahiplerinin hoş sohbetleri her şey çok güzeldi. Kesinlikle denemelisiniz.
We went with my friends on recommendation and we were very satisfied. The warmth of the place, the warmth of the kumpir, the pleasant conversations of the owners of the place, everything was very nice. You should definitely try it.
t
tuba celikkol on Google

Ankara' da yiyebileceğiniz en mükemmel lezzetlerin özellikle kumpirin olduğu tek adres Fil-iz cafe . Sıcak samimi bir ortam kesinlikle tavsiye olunur.
A
Asena Altiparmak Ufaker on Google

Ankara'da yiyebileceğiniz en muhteşem kumpir ve waffle burda...sahipleri harika insanlar ve çok ilgililer.kisacasi gönül rahatliyla herşeyi yiyebileceğiniz keyifli sıcak bir ortam?mutlaka kumpiri denizin?
The most amazing kumpir and waffle you can eat in Ankara is here...the owners are wonderful people and they are very interested.In short, a pleasant warm environment where you can eat everything with peace of mind ? definitely the kumpir sea?
A
Alpaslan Telli on Google

Küçük temiz sıcacık güleryüzlü bir ortamda Ankara'nın en iyi kumpirini, waffle'ını ve leziz el yapımı pizzasını yemek isterseniz mutlaka uğrayın. Biz kızlarımızla birlikte uğradık ve inanılmaz memnun kaldık
If you want to eat Ankara's best kumpir, waffle and delicious handmade pizza in a small clean, warm and friendly environment, you should definitely stop by. We stopped by with our daughters and were incredibly pleased.
K
Kemal Sami Karaca on Google

Fiyat/performans olarak normal… Pek fazla yorumum olmayacak çünkü olması gerektiği gibi bir kumpir.
Normal in terms of price / performance… I won't have many comments because it is a baked potato as it should be.
g
gökhan güzel on Google

Adres değişti fakat usta ve malzemeler değişmediği için aynı lezzet devam ediyor. Evden uzaklaşsa da zaman zaman gidip yemeye değer lezzette yapıyorlar. Ustaların eline sağlık temiz ve güvenilir açık mutfağı ile hızlı servisi izleyebiliyorsunuz
The address has changed, but since the master and the ingredients have not changed, the same taste continues. Even though they are far from home, they make it worth going and eating from time to time. Thanks to the masters, you can watch the fast service with its clean and reliable open kitchen.
A
Ahmed Qasem on Google

Good cafe..liked it
M
Murat Karataş on Google

Good place

Write some of your reviews for the company Filiz Kumpir Waffle Cafe & Bistro

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *