Bitez Dondurma Ankara - S.Saltoğlu Blv. No 209/20 Beysukent

4/5 based on 8 reviews

About Bitez Dondurma Ankara

Hakkımızda

1995 yılında Mehmet, Ahmet, Ramazan İhtiyar Kardeşlerin ilk olarak Bitez köy meydanında hizmete açtığı Bitez Dondurma ile Usta Ahmet, Mehmet ve Ramazan İhtiyar, taze meyvelerden katkı maddesi olmadan ürettiği dondurmaları Bitez halkına sunmuştur. Daha sonraları Türkiye'de yankı uyandıran Bitez Dondurması'nın lezzeti bugün halen Bitez köy meydanında üretim ve hizmetine devam etmekte. Genişlettiği Bitez Dondurması ailesine de aynı lezzetleri taşımaktadır.

Bodrum’un en sevilen tatlarından biri olarak başladığı yolculuğuna Türkiye’nin en sevilen dondurması olarak devam eden Bitez Dondurma yıl boyunca dondurma severlerin hizmetindedir.

Contact Bitez Dondurma Ankara

Address :

S.Saltoğlu Blv. No 209/20 Beysukent, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey

Postal code : 06810
Website : http://www.bitezdondurma.com/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

S.Saltoğlu Blv. No 209/20 Beysukent, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey
c
cüneyt günay on Google

"Sipariş ettiğiniz waffle hazırlanırken size limonata, çay ikram edelim" teklifini kabul ettikten sonra, çay ve limonatanin hesabiniza eklendiği ve seviyesizliklerine hic takilmadan odemesini yaptigim saçma mekan.. Insanların hes kodu ile musteri kabul ettikleri bu zamanda maskesiz müşterilerine maske taktirmadan, uyarma ihtiyacı bile hissetmeden kapalı mekanında alışveriş yapmalarına izin veren, servis elemanlarının da kaliteden cok uzak olduğu, bir daha asla gitmeyeceğim, tavsiye de etmediğim bir isletme..
The ridiculous place where, after accepting the offer of "Let's serve you lemonade and tea while the waffle you ordered is being prepared", tea and lemonade are added to your account and I paid for it without worrying about their lowness. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . At this time when people accept customers with their hes code, it is a business that I will never go to again, and that I do not recommend, that allows its customers without masks to shop indoors without wearing a mask, without even the need to warn them, and where the service personnel are far from quality. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
A
Arman ilhan on Google

Yalıkavak'ta bulunan merkez şubesindeki mükemmel dondurma ile ilgisi olmayan, ne çeşit yerseniz aynı nötr tattaki yarı buzlanmış birşeyler(dondurma tadı beklemeyin) yemek isterseniz tabiki gidin(!) (Çalışanlar gayet nazik ve ilgili o ayrı)
If you want to eat something with the same neutral taste (don't expect an ice cream flavor) that has nothing to do with the perfect ice cream in the central branch in Yalikavak, of course go(!) (The staff is very kind and caring, that's different)
B
Beyza K. on Google

Mekan çok tatlı. Dondurmalar da çok leziz. Fakat fiyatlara göre toplar biraz küçük. Kilosu: 85 TL. Topu: 5 TL.
The place is very sweet. Ice creams are also very delicious. But the balls are a little small for the price. Weight: 85 TL. Ball: 5 TL.
S
Sem Medu on Google

Temiz bir yer, çalışanlar da yardımsever ve guleryuzluler. Benim için en güzel yanlarından biri köpeğimizi yanımızda götürebilmek. Biz dondurmamızı yerken, köpeğimiz de personelin ikram ettiği suyu içti. 4 top yedim ve beğendim. En azından mado'dan daha iyi. Karadut, limon, sade ve kavunlu favorilerimden. Karadutlu olan çocukluğumdaki dondurmaları anımsattı ve o nedenle ikinci bir kulah dondurmayı da afiyetle yedim.
It is a clean place, and the staff are helpful and gulery. One of the most beautiful things for me is to be able to take our dog with us. While we ate our ice cream, our dog also drank the water offered by the staff. I ate 4 balls and liked it. At least better than mado. Black mulberry, lemon, plain and melon are my favorites. The one with black mulberry reminded me of the ice creams of my childhood and therefore I ate a second kulah ice cream with pleasure.
C
Cihan Ö. on Google

1 kilo dondurma 85₺. Topu 5₺. Külahlara koydukları porsiyonlar çok küçüktü. Vanilya badem, antep fıstığı, çikolata çok güzel. Çileklisini beğenmedim. Bodrum mandalina ve sakız da fena değil. Çalışanlar güler yüzlü.
1 kilo of ice cream is 85₺. The ball is 5₺. The portions they put in the cones were very small. Vanilla almond, pistachio, chocolate are very good. I did not like the strawberry one. Bodrum tangerine and chewing gum are not bad either. The employees are genial.
S
Sevimli Geziler on Google

Sevimli bir mekan. ANKARA 'da da olması çok iyi. Markasından dolayı gittiğimiz bir yer. Dondurma Bodrum' dan soğuk zincir ile tüm şubelere dağıtıyormuş . Bodrum' da severek yediğimiz dondurmayı Ankara' da da yiyebiliyor olmamız çok iyi. Dondurmanın top fiyatı 6 tl.
It's a cute place. It is very good that it is also in ANKARA. It's a place we go because of its brand. Ice cream was distributed from Bodrum to all branches by cold chain. It is very good that we can eat the ice cream that we love to eat in Bodrum in Ankara. The ball price of ice cream is 6 TL.
A
Ayse Ozhan on Google

Great selection of ice creams for all tastes.. Also nice that they prefer using natural ingredients in their recipes.. The staff is friendly, and the café has an overall welcoming vibe.. Wish the area the place is in was more accessible, since the parking space near Beysupark is very limited and crowded..
E
Ege Cura on Google

One of the best places ı know in Ankara. Small and cute place. I loved the personel really generous and sympathetic. I have gone there only once but ı will definitely go back and taste other delicious deserts.

Write some of your reviews for the company Bitez Dondurma Ankara

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *