Victoria’s Chocolates - Victoria’s Chocolates

4.3/5 based on 8 reviews

Contact Victoria’s Chocolates

Address :

06810 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06810
Website : https://victoriaschocolates.business.site/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

06810 Çankaya/Ankara, Turkey
A
AYBİKE KÖSEALİ on Google

Gerçekten hayal kırıklığına uğradığım bir yer oldu … Gelen orman meyveli cheesecake zaten şaka gibi bir görüntüye ve tada sahipti . Tabiki damak zevki tartışılabilir fakat ağzıma ceviz kabuğu geldiğini ilettiğimde ve ürünü iade etmek istediğimde ise şeker kullanmadan yapıyoruz ceviz ve yulaf kullanıyoruz tabi ceviz kabuğu için özür dileriz fakat iade yapamayız şeklinde bir tavırla karşılaştım. Mutfağa tekrar ileteceklerini söylediler fakat herhangi bir geri dönüşte dahi bulunmaya tenezzül etmediler. Sorumlu biri ile bile görüşemedim. Açıkçası en ufak bir çözüm odaklılık göremedim. Amaç sadece ürün satmaksa doğru bir politika fakat iyi bir hizmet vermek ve müşteri memnuniyetini sağlamak ise epey eksik bir mekan olduğunu söyleyebilirim. Parasını da ödeyip mekandan ayrıldım. O cheesecake’e verdiğim para beni fakir etmez eminim ki bu işletmeyi de zengin etmez fakat müşteri memnuniyetsizliği sizin işletmenizi zedeleyecek ve daha çok üzerinde durmanız gereken bir konu belli ki . Ve iş bu noktaya geldiği zaman böylesine mekanda böyle bir tutumla karşılaşmak beni son derece rahatsız etti . Orada yetkili biri ile görüştürülmedim dahi belki buradan dikkate alırlar. Eğer iyi hizmet veren bir işletme olmaksa hedefiniz ilerleyen zamanlarda müşteri memnuniyeti ve de brand equity kavramlarını dikkat almanızı tavsiye ederim.
It was a place where I was really disappointed … The forest fruit cheesecake that came already had a joke-like appearance and taste. Of course, the taste can be discussed, but when I said that I had a walnut shell in my mouth and I wanted to return the product, we do it without sugar, we use walnuts and oats, of course, we apologize for the walnut shell, but we can't return it. They said they would send it back to the kitchen, but they didn't even bother to give any feedback. I couldn't even talk to anyone in charge. Frankly, I did not see the slightest solution-oriented approach. If the aim is to sell only products, it is a correct policy, but if it is to provide a good service and ensure customer satisfaction, I can say that it is a very incomplete place. I paid the money and left the place. The money I gave to that cheesecake will not make me poor, I'm sure it won't make this business rich either, but customer dissatisfaction will harm your business and it's clear that you should focus more on it. And when it came to this point, encountering such an attitude in such a place made me extremely uncomfortable. Even if I was not interviewed by an authorized person there, maybe they will take it into consideration. If your goal is to be a business that provides good service, I recommend that you pay attention to the concepts of customer satisfaction and brand equity in the future.
B
Burak SÜNGER on Google

Mekan baya güzel çalışan personeller baya sizinle ilgileniyor tatlıları efsane güzel her malzemenin en iyisini kullanıyorlar çikolatası belçika baya iyi browni, world ve çilek rüyasını kesinlikle deneyin fiyatlar uygun fiyatların baya üstünde bir lezzet anladığım kadarıyla mekan kaliteli olduğundan sürekli müşterileri var özellikle akşam vakitlerinde yer bulmak zor garsonlar baya hızlı güleryüzlü başka yorumları okudum baya kötü gibi galiba onlar ağzının tadılarını bilmiyorlar. Özetliyecek olursak KESİNLİKLE GELEBİLİRSİNİZ
The place is very nice, the staff works very well, the desserts are legendary, they use the best of every ingredient, the chocolate is very good, the chocolate is very good, brownie, you should definitely try the dream of the world and strawberry, the prices are way above the reasonable prices, as I understand, the place is high quality, so there are constant customers, especially in the evening, it is difficult to find a place, waiters I've read other comments that are very fast and smiling, it seems pretty bad, I guess they don't know the taste of your mouth. To summarize, you can DEFINITELY COME
Z
Zeynep Peker on Google

Gerçek dışı bir yer. İçeri girdiğiniz an çok mutlu ve huzurlu hissediyorsunuz. Çikolataların hepsi el yapımı. Özellikle sıcak çikolatalarını mutlaka deneyin, olağanüstü bir şey. Fiyatlar da bence o kaliteye göre uçuk değil. Epey şaşırdım hatta, daha pahalı olmasını beklemiştim. Hediye olarak da çok güzel olur çikolataları. Herkese tavsiye ederim :)
An unreal place. You feel very happy and peaceful the moment you enter. All of the chocolates are handmade. Be sure to try especially their hot chocolate, it's something extraordinary. I don't think the prices are too high for that quality. I was quite surprised, I expected it to be more expensive. Chocolates would be great as gifts, too. I would recommend it to everyone :)
B
Büşra çalışkan on Google

Güzel dizayni ile merak uyandıran en az çikolataları kadar tatlı bir mekan çoğu çesidini denedik ve memnun kaldik tavsiye ediyorum .
It is a place that is as sweet as its chocolates, which arouses curiosity with its beautiful design, we tried most of its varieties and we were satisfied, I recommend it.
Z
Z. A. on Google

Instagram da fotoğrafları görerek tercih ettiğimiz bir mekandı. Fotoğraf çekinmelik bir mekan sadece... Maalesef işletmenin içerisi buz gibiydi, personel bile montla dolaşıyordu. Önümüze gelen tatlıların çikolataları dondu ve hiç Belçika çikolatası tadı alamadık. Secimimiz browni ve Victoria fire dan yana oldu.. Browni denilen sert bir kek, içerisinde 3-5 tane Muz ve çilek ve üzerine çikolata (5 dk içinde donan bir çikolata..).. Fire denilense 2 tane lotus, 4 marshmallow, meyve ve 3 kase de çikolata ve küllük tarzı biseye "ateş" yakılıyor..
It was a place we preferred by seeing the photos on Instagram. It's just a place to take pictures... Unfortunately, the inside of the establishment was freezing cold, even the staff were walking around in coats. The chocolates of the desserts before us were frozen and we could not taste any Belgian chocolate. Our choice was brownie and Victoria fire. A hard cake called brownie, 3-5 bananas and strawberries and chocolate on it (a chocolate that freezes in 5 minutes..). If called fire, 2 lotus, 4 marshmallows, fruit and A "fire" is lit in 3 bowls of chocolate and an ashtray-style bicycle.
B
B Erkilic on Google

high price
A
Ali Serdar Kılınç on Google

I tried some, soo heavy...
O
Onur Yaşar on Google

Really amazing.... I tried all chocolate's nearly. All of them are amazing.

Write some of your reviews for the company Victoria’s Chocolates

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *