TAS'H BAKERY & PATISSERIE - Alacaatlı Cd No:33

4.4/5 based on 8 reviews

Contact TAS'H BAKERY & PATISSERIE

Address :

Alacaatlı Cd No:33, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +99
Postal code : 06810
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Alacaatlı Cd No:33, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey
E
Erman on Google

Çok özenli ve kaliteli hizmet veren bir işletme. Bu bölgede bu kalitede yer yok. Genelde çayyolundaki mekanlarda market malzemelerini önünüze koyarlar. Bu mekanda yiyebileceğiniz herşey ortalamanın üstünde. Özellikle pişiler harika. Peynirinden sucuğuna, kaymağından ekmeklerine her ürünü çok lezzetli. Yeni bir işletme oldukları için, müşterilerden gelen her türlü öneriye de açıklar ve gözlemlediğimiz kadarıyla da (çünkü çok sık geliyoruz buraya) ellerinden geldiğince çabalıyorlar daha iyisi için.
A very attentive and quality service company. There is no place of this quality in this area. In general, they put the market materials in front of you in the places on Çayyolu. All you can eat in this place is above average. Especially the pies are great. From cheese to sausage, from cream to bread, every product is delicious. Since they are a new business, they are also open to any suggestions from customers and as we observe (because we come here very often) they try their best for the better.
a
aylin kılıç on Google

Personel güleryüzlü ve hızlı bir şekilde servis yapıyor. San Sebastian cheesecake çok lezzetli ve tazeydi. İçtiğimiz latte çok lezzetliydi. Bir arkadaşımın önerisi üzerine gittim ve çok memnun kaldım. Ayrıca kahvaltısının da çok güzel olduğunu duydum.
The staff is friendly and quick to serve. San Sebastian cheesecake was delicious and fresh. The latte we drank was delicious. I went on the recommendation of a friend and I was very satisfied. I also heard that the breakfast is very good.
Z
Zeynep Özmen on Google

Küçük boy adet pastaları porsiyonuna ve diğer pastanelere göre ortalama fiyatın üstünde. Ama lezzeti ve tazeliği konusunda diyecek bişeyim yok. Keki olsun kreması olsun çok beğendik. Ayrıca biz fıstık drajeli pasta istemiştik draje konusunda da malzemeden hiç kaçınmamışlar. Beğendik♥️
Small size cakes are above the average price compared to the portion and other patisseries. But I have nothing to say about its taste and freshness. We liked it very much, whether it was cake or cream. In addition, we wanted a cake with peanut dragee, and they never avoided the ingredients for dragee. We like it♥️
Y
Yaseminhilal Canik on Google

Gerçekten berbat bir mekan menüdeki porsiyon sıkıntı serpme kahvaltı ve kişi başı dediler söyledik rezervasyon yaptırılması gerekiyor dediler rezervasyonlu gittik sanki bu muameleyi hak edecek saygın bir mekan gibi tam bir hüsrana uğradık kişi başı diyorlar üç kişiye tam simidi üçe bölmüşler diğer yarısı neredeydi merak ettim gitmeyin şikayetimizi söyleyince kadına menüde yazıyor diyip hiç bir şekilde müşteri daima haklıdır düsturuna uygun davranılmadı garsonlar bile tavırlı davranıp iyi günler bile denilmedi kesinlikle gitmeyin paranız hadi parayı da geçtim aç kalıyorsunuz puanım eksilerde ???????
It's a really terrible place, the portion on the menu is a problem, mixed breakfast and per person, they said we need to make a reservation, we went with a reservation, as if it's a respectable place that deserves this treatment, we were completely disappointed, they say per person, they divided the full bagel into three for three people, I wondered where the other half was, don't go when I told our complaint Saying it's on the menu to the woman, the customer is always right, the motto was not acted upon. Even the waiters behaved and didn't even say good day. Don't go.
Z
Zeynep Betül Taş on Google

Kahvaltısı güzel aslında ama cayı gercekten cok kötü iki kisilik serpme istedik yanina menemen eklettik gayet yeterli geldi hatta arttı iki kişilik serpmede iki çay alabiliyormuşuz ekstra bir cay eklettik onu da icemedk portakal suyu istedik ama fise üç ayrı çay eklenmiş o biraz üzdü. Söyleyince dikkate aldılar ama.Servis biraz daha hızlı olabilir.Ama kahvaltı ürünleri güzel.
The breakfast is actually good, but the tea is really bad, we wanted to sprinkle it for two, we added menemen, it was enough, even increased. We could buy two teas for two people, we added an extra tea, we also asked for orange juice, but three different teas were added to the chips, which made it a little sad. But they took it into consideration when I said it. Service could be a little faster. But breakfast products are good.
m
mustafa kiyak on Google

Kahvaltılık ürünleri güzel. Ama daha önemlisi oturup çalışabiliyorsunuz. Bölgede internet sağlayan başka bir kafe bulamadık. O yüzden ikidir buraya geliyoruz. Sade güzel bir mekan.
Breakfast items are good. But more importantly, you can sit and work. We could not find any other cafe in the area that provided internet. That's why we've been coming here for two. A simply beautiful place.
p
pars 78 on Google

Hijyenik, temiz bir mekan. Zengin ve lezetli menüye sahip. Hem sahibi hem çalışanları çok ilgili. Özellikle kendi yaptıkları ekmekler tavsiye olunur. Haftasonları kahvaltı için rezervasyon gerekiyor ve çok yoğun oluyor.
Hygienic, clean place. It has a rich and delicious menu. Both the owner and the staff are very caring. Especially the breads they make themselves are recommended. Reservations are required for breakfast on weekends and it gets very busy.
G
Güven Korucu on Google

5 Şubat 2022 Cumartesi günü oğlumuzun 1 yaş doğum gününü kutladık. 1.kattı bize ayırdılar. Süslemeleri kendimiz yaptık ve bu esnada bize çok yardımcı oldular. İkramlar çok başarılıydı. Serviste çok özenliydiler. Her şey için çok teşekkür ederiz... :)
We celebrated our son's 1st birthday on Saturday, February 5, 2022. They reserved the first floor for us. We made the decorations ourselves and they helped us a lot during this time. The treats were very successful. They were very attentive in service. Thank you very much for everything... :)

Write some of your reviews for the company TAS'H BAKERY & PATISSERIE

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *