Erciyes Borek - Alacaatlı Cd No:30/7

4.2/5 based on 8 reviews

Contact Erciyes Borek

Address :

Alacaatlı Cd No:30/7, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +99
Postal code : 06810
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Alacaatlı Cd No:30/7, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey
B
Bilal Çetin on Google

Siparişi karda kışta zamanında teslim ettiler Erciyes borek kalitesiyle
They delivered the order on time in the snow and winter Erciyes with Borek quality
K
Kadir Tahir Savcıözen on Google

Sıcacık börekler lezzetli baklavalar güleryüzlü hizmet tavsiye ederim.
I would recommend warm pastries, delicious baklavas, friendly service.
A
A. Betül Makas on Google

Börek lezzetinin cok iyi olduğunu düşünmüyorum. Ama daha iyi lezzet var mı diye sorarsanız o da yok. Diğerleri de aynı. İyi bir börekçi keşfedene kadar buradan almaya devam.
I don't think the pastry flavor is very good. But if you ask if there is a better flavor, it does not exist either. The others are the same. Keep buying it from here until you discover a good pie.
O
Osman TÜRKMEN on Google

Erciyes börek ismi artık Ankaralıların aşikar olduğu bir börekçi. Dışarıdan sık börek ve baklava alan biri değilim. Genelde evde yapmaya çalışıyoruz. Daha lezzetli oluyor. Neyse saadete gelelim. Bugün 2.kez soğuk baklava aldım. İlk aldığımda çalışan iki personelin biraz fazla ve gereksiz konuşmaları dışında sıcak ilgisi, baklavanın tazeliği ve bol sütlü olmasından dolayı sevmiştik. Çocuklar isteyince bugün tekrar almaya karar verdik. Sonuç mu? Birincisi müşteri ya da misafir ilişkilerinin zayıf olduğu biri ile karşılaştım. İkincisi dolaptan getirdiği soğuk baklavalar maalesef taze değildi. Günlük olmasını beklemiyordum fakat bayağı beklemiş ve üzelerek söylüyorum tam bir fiyat performans ilişkisi ispatıydı. Bu fiyata bu kadar olur muamelesinin dışa yansımasıydı adeta. Çayyolu gibi bir lokasyonda ilgi görür mü bilemem. Fakat ucuz malın yahnisi de, hizmeti de, memnuniyeti de düşük oluyor. Erciyes Baklava ve Börek bitmiştir. Hoşçakal.
The name Erciyes börek is now known to the people of Ankara. I am not a person who often purchases pastries and baklava from outside. We usually try to do it at home. It tastes better. Anyway, let's come to happiness. I bought cold baklava for the second time today. When I first bought it, we loved it because of the warm interest of the two staff, apart from a little too much and unnecessary conversations, the freshness of the baklava and its plenty of milk. We decided to buy it again today when the children wanted it. The result? First, I came across someone with poor customer or guest relationships. Secondly, the cold baklava he brought from the fridge was unfortunately not fresh. I did not expect it to be daily, but it waited for a long time and I say with sorrow, it was a complete proof of price-performance relationship. It was almost a reflection of the treatment of this price to the outside. I do not know if it will attract attention in a location like Çayyolu. However, cheap stew, service, and satisfaction are also low. Erciyes Baklava and Börek are finished. Bye.
A
Ahmet AL (AAL) on Google

Tatlı ile aram hiç olmamasına rağmen tesadüfen eve sipariş ettiğimiz kiloluk soğuk baklavasını saatler içerisinde bitirmeme neden oldular, bu konuda kendilerine kızgınım. Oldukça lezzetli ve taze idi. Şimdi böreklerine geldi sıra.
Although I have no relationship with dessert, they made me finish the one-pound cold baklava we ordered home within hours, and I was angry with them about this. It was very tasty and fresh. Now it's time for the pastries.
N
Nurgül Aytaç on Google

Böreklerini denemek için sabah saatlerinde gittik,ortalıkta kimseler yok..Boşnak böreği aldık bir porsiyon kıymalı bir porsiyon peynirli.Aslında paket yaptırmak vardı aklımızda ama biraz zaman varken oturup yiyelim dedik; Beyefendi bizden ekstra ücret istedi,oturma parasıymış?! Yahu sabahın körü,pandemi zamanı müşteri gelmiş kapına,sen masa parası derdindesin.Surat desen beş karış! Demem o ki dünyanın en lezzetli böreğini de satsalar(ki peynirli her türlü gider ama kıymalı vasattı) hizmet iyi olmadıktan sonra gidilir mi;kocaman bir hayır! Gülmeyi,hizmet etmeyi bilmeyen,insanları sevmeyen,şartlara uyum sağlayamayan dükkan açmasın.
We went in the mornings to try their pastries, there is nobody around. We bought Bosnak pastry with a portion of minced meat and a portion of cheese. Actually, we had to make a package, but when we had some time, we said let's sit and eat; The gentleman asked us for an extra fee, it was a residence fee ?! Dude in the early morning, pandemic time customer comes to your door, you are in trouble of table money. I mean, even if they sell the most delicious pastry in the world (which goes with all kinds of cheese but it was mediocre with minced meat), should they go after the service is not good; a huge no! Those who do not laugh, do not know how to serve, do not like people and cannot adapt to the conditions should not open a shop.
R
REYHAN YILDIZHAN on Google

Erciyes börek şubeleri , neden herzaman yağ kokuyor? Börekler lezzetli, ilgi güzel. Fiyatlar çok uygun. Ama bu yağ kokusu neden Erciyes Boreklerde çözülmüyor. Yağ kokmayan şubeye rastlamadım. Neden?
Why do Erciyes pastry branches always smell of oil? The pastries are delicious, the interest is good. Prices are very affordable. But why is this oil smell not resolved in Erciyes Boreks? I have not come across a branch that does not smell oil. Why?
I
Imran Ali on Google

Fresh borek

Write some of your reviews for the company Erciyes Borek

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *