Pastannecim Kızılay & Erciyes Börek - Ziya Gökalp Cd. No :41

4.1/5 based on 8 reviews

Pastannecim Kızılay & Erciyes Börek - Pastane - Pastannecimkzlay.business.site

%100 doğal ve katkısız , C vitamini deposu limonatamız ..

Contact Pastannecim Kızılay & Erciyes Börek

Address :

Ziya Gökalp Cd. No :41, 06420 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06420
Website : https://pastannecimkzlay.business.site/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Ziya Gökalp Cd. No :41, 06420 Çankaya/Ankara, Turkey
T
Turgut danışan on Google

Son derece nezih mekan. Rahat rahat çayınızı kahvenizi yudımlayabilirsiniz. Bahçede oturursanız haliyle caddenin biraz gürültüsünü hissedebilirsiniz ama çok keyif bozacak kadar değil.
Extremely cozy place. You can sip your coffee comfortably. If you sit in the garden, you may feel some noise from the street, but not so much as to spoil your enjoyment.
K
Kübra Mercan on Google

Taze diye önerdikleri ıslak baklava o kadar bayattı ki. 1 tane zorla yememle midem ağrıdı ve cok kötü oldum. Hayatımda yediğm en kötü baklava idi.
The wet baklava they recommended as fresh was so stale. I had a stomachache with 1 force-eating and I got very bad. It was the worst baklava I have ever eaten in my life.
N
Nezihan “Nez” Tunç on Google

Temiz insanın içini ısıtan güzel bir mekân Çalışanlar ilgili ve saygılı,bir porsiyon börek,bir çay bardağı çay,20 TL
A nice place that warms the inside of clean people. The employees are caring and respectful, a portion of pastry, a cup of tea, 20 TL
O
Olcay Sezer on Google

Harika harika harika, gerçek nefis wafflelar, değer verdiğim bı insanla gittim ve hayatım en güzel anlarını geçirdim.
Wonderful wonderful wonderful, real delicious waffles, I went with a person I care about and I had the best moments of my life.
f
fitzwilliam darcy on Google

tatlı bir yer. işletmenin yorumlara verdiği cevapları okurken de çok eğlendim, nasıl olmuşsa hep haklılar :)
H
Hakan Aydın on Google

Kız arkadaşımla akşam üzeri waffle yemeye gitmiştik ve gayet başarılıydı. Kızılay'ın o gürültülü kalabalık kafelerinden kaçmak için çok uygun bir mekan. Gayet sakin ve güzeldi. Üst katı da mevcut. Çalınan şarkılar hoş çalışanları da kibardı.
I went to have waffles in the evening with my girlfriend and it was very successful. It is a very suitable place to escape from those noisy crowded cafes of Kızılay. It was very calm and beautiful. There is also an upper floor. The songs played were pleasant and the staff was also polite.
H
Hazal Erdin on Google

tavuk parçaları olan karışık sepetinden sipariş etmiştik sipariş vermeden önce "karışık sepetinizdeki tavuk parçalarıyla, normal tavuk parçalarındaki tavukların porsiyonu aynı mı" diye sorduğumda "aynı" cevabını aldık ancak önümüze gelen şey oldukça komikti. menüde yazdığı gibi TAVUK PARÇALARI isminde olmadığını bunun sadece tavuk parçası olduğunu söylediğimizde ise aldığımız cevap "normalde 2 tane koyuyorduk ama önünüzdeki tavuk parçası büyük olduğu için 1 tane koyduk" oldu. Bir daha bu pastanecimden asla yemek yemeyeceğiz.
We ordered from the mixed basket with chicken pieces. Before ordering, when I asked "are the chicken pieces in your mixed basket the same portion as the chicken pieces in the regular chicken pieces", we got the answer "same", but what came before us was quite funny. When we said that it wasn't called CHICKEN PIECES as it was written on the menu, it was just a piece of chicken, the answer we got was "normally we used to put 2 pieces, but because the piece of chicken in front of you is large, we put 1 piece". We will never eat from this bakery again.
s
savage crew on Google

I loved this place, everything was delicious, clean and organized. 10/10 ?

Write some of your reviews for the company Pastannecim Kızılay & Erciyes Börek

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *