Mado Galleria - 2432. Cd. No:89

3.5/5 based on 8 reviews

Mado Ümitköy (Galleria AVM), Ankara (0312 236 06..) - Menü Burada - Menuburada.com

Mado, Ümitköy (Galleria AVM), Ankara telefon, adres, nerede, iletişim, çalışma saatleri ve sipariş bilgileri. (2432. Cadde (8. Cadde), 97 Mutlukent, Çankaya, Ankara)

Mado Ümitköy (Galleria AVM), Ankara (0312 236 06..) - Menü Burada - Menuburada.com

Hemen her gezi rehberinde çok iyi yorumlar ve puanlar almış bir kafe. Edirne Çarşıdaki en otantik ve kendine özgü mekan.

Contact Mado Galleria

Address :

2432. Cd. No:89, 06800 Çankaya/Ankara, Turkey

Postal code : 06800
Website : https://menuburada.com/mado-umitkoy-galleria-avm-ankara/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

2432. Cd. No:89, 06800 Çankaya/Ankara, Turkey
t
tugba guclu on Google

Hergun olmasa da haftanin 5 gunu madodayim. Butik olmasına rağmen en rahat ettiğin mekan. Galleria avm mado. Ilgi ve guleryuz cookkkk önemli. Hepsi sizde var. Tebrikler
I'm at mado 5 days a week, if not every day. Although it is a boutique, it is the place where you feel most comfortable. Galleria mall mado. Interest and kindness cookkkk is important. You have it all. Congratulations
C
C C on Google

Haftasonu Ümitköy Galeria' daki şubesine kahvaltı icin gittik. Simit sorduk var dediler. 2 dk sonra gelip bir müşterinin hepsini aldığını söylediler. Olmaz öyle şey kahvaltı bitene kadar simit bulundurmanız gerekirdi dedik ama fazla da uzatmadık. İlk önce su böreği geldi. Zaten Mado yu Mado yapan dondurması ve böreğidir. Böreği ısırınca ortasının dolaptan yeni çıkmış kadar soğuk olduğunu fark ettik. Demek ki mikrodalgada ısıtıyorlarmış.!!!!!! Ama bize az önce piştiğini söylediler. Yuh dedik ve kalktık. Mado merkez, Mado eski Mado değil haberiniz olsun. Ürün sıfır hizmet sıfırın da altında.
On the weekend, we went to its branch in Ümitköy Galeria for breakfast. We asked for simit, they said there. They came after 2 minutes and said that one customer bought them all. We said no, you should have bagels until breakfast is over, but we did not stretch it too long. Water pastry came first. It is ice cream and pastry that makes Mado Mado anyway. When we bit the pastry, we noticed that the middle of it was as cold as it had just come out of the fridge. So they were heating it in the microwave. !!!!!! But they told us it had just been cooked. We said yell and got up. Mado center, be aware that Mado is not the old Mado. The product has zero service below zero.
S
Sem Medu on Google

Simdi, mekan guzel, ancaak, bir kere masalarin yerlesimi cok kotu, yerlestirme cok yanlis yapilmis, bir cok bos alan da israf edilmis. Ayrica tum isiticilari acilir sensorlu kapinin ustune koymuslar ve mekanin bir tarafi Turk hamami gibi, diger taraf buz gibi. Ayrica personel masalara servise gidince, sensorlu kapi aciliyor, Turk hamami kismina bir soguk hava banyosu oluyor. Arkadas Turk hamamina mi geldik, Fin saunasina mi geldik, nereye geldik. Hic mi iyi bir sey yok derseniz, personel kibar, nazik, sabirli. Arkadas bu nedir bir yandik bir donduk boyle mi yapilir bu isler dedik, sabirli davrandilar :). Neyse bu mado'lar eskiden boyle degildi, cok daha iyiydi. Zaten Galleria'daki diger yiyecek icecek mekanlarina baktim, hepsi dolu, yer bulamadigimiz icin mecbur bu mado'ya gectik. Buyuk konusmayayim da bir daha da gitmem.
Now, the place is nice, but for one thing, the layout of the tables is very bad, the placement is done very wrong, a lot of empty space is wasted. Also, they put all the heaters on the door with an open sensor, and one side of the place is like a Turkish bath, the other side is freezing. In addition, when the staff goes to the tables for service, the sensor door opens and there is a cold air bath in the Turkish bath. Friends, did we come to the Turkish bath, did we come to the Finnish sauna, where did we come from? If you say there is nothing good, the staff is polite, courteous, patient. Friend, we asked what is this, we got burned and froze, we said how can these things be done, they acted patiently :). . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Anyway, these mados were not like this before, they were much better. I already looked at other food and beverage places in Galleria, they are all full, we couldn't find a place so we had to go to this mado. Even if I don't talk big, I won't go again.
A
Ayse Selcen Alagoz on Google

Sütlü tatlıları güzel. Fakat hizmette oldukça zayıflar. Garsonlar aralarında konuşmaktan müşteri ile ilgilenmiyorlar. Dondurma fiyatları yüksek olmakla birlikte, sütlü tatlıları orta seviyede. 3' lü mini sütlü tatlının fiyatı 15 TL.
Milk desserts are nice. But they are quite weak in service. The waiters are not interested in talking to the customer. Ice cream prices are high, but milk desserts are moderate. The price of 3 mini milk dessert is 15 TL.
A
Alim SARIASLAN on Google

Tercihimizi kahve ve dondurmadan yana kullandık. Kahve genel olarak bütün cafe ve pastahanelerde aynı özelliklere sahiptir. Fakat dondurma ve tatlı ile sektörde ses getiren mado, menüyü o kadar çeşitlendirdiki geleneksel dondurma tercih edelim dedik ve istediğimiz dondurma çeşidini sipariş verdik. Dondurma lezzetli olmakla beraber resimdeki sekilde sunuldu. Şahsen biraz bebek maması tarzında sunuldu. Umarım bu konuda daha hassas davranırlar. Çalışanların moral ve motivasyonu yükseltilmeli.
We prefer coffee and ice cream. Coffee in general has the same features in all cafes and pastry shops. But the ice cream and dessert in the sector with the sound of mado, the menu so diversified traditional ice cream and we wanted to choose the ice cream we wanted to order. The ice cream was delicious but was presented in the picture. I was personally presented in a little baby food style. I hope they're more sensitive about this. The morale and motivation of employees should be increased.
H
Halit Gürpınar on Google

Yazın ferah, kışın sıcak sakin kafanızı dinleyebileceğiniz ya da dostlarınızla rahatça sohbet edebileceğiniz bir mekan arıyorsanız aradığınız yer burası. Mekan işletmecisi Çağlar Yılmaz beye teşekkürlerimi sunuyor ve tebrik ediyorum. Mekanın işletmecisi olarak gerçekten fark yaratıyor. Çalışan, servis yapan herkes kibar, güler yüzlü. Servis gayet hızlı. Performans/Fiyat oranı bana göre oldukça tatmin edici. Gelmeye devam edeceğim buraya. Atmosfer/Ambiyans: İçeri adım attığınızda sakinleşiyorsunuz. Çok yüksek ses, müzik yok tam uygun seviyede çalıyor. Ne karşınızdakine sesinizi duyurmak için bağırıyorsunuz ne de yan masalardan gelen sesleri duyuyorsunuz. Işıklandırma gün ışığı ve beyaz göz yormuyor.Sigara içilebilecek açık alan da var ısıtıcı olduğu için kışın gayet iyi durumda oluyor. Temizlik: Masalar, sandalyeler, gelen tabaklar tertemiz. Vitrinler, özellikle tuvaletler, mutfak(tuvalete giderken göz ucu ile görme imkanım oldu) çok temiz herhangi bir eksik göremedim. Bence insanı tek başına bu temizlik bile ikna eder. Yemek/Lezzet: Ben burada bu zamana kadar yiyip de beğenmediğim bir şey olmadı. Hepsi lezzetli taze.Geç saatlerde bile çay taze, sürekli yenileniyor.
If you are looking for a place where you can relax in the summer, listen to your warm calm in the winter or chat with your friends comfortably, this is the place you are looking for. I would like to thank and thank Mr. Çağlar Yılmaz for the venue owner. It really makes a difference as the operator of the place. Everyone who runs, serves, is polite, friendly. Service is fast. The performance / price ratio was quite satisfactory for me. I'm gonna keep coming here. Atmosphere / Ambiance: You are calm when you step inside. Very loud sound, no music playing at full level. Neither do you shout to hear your voice, nor hear voices coming from the side tables. Lightings and white eyes do not tire. The outdoor area is also very good in winter because it is a heater. Cleanliness: The tables, chairs, plates were immaculate. I couldn't see any lacking in the showcases, especially the toilets, the kitchen was very clean (I was able to see the tip with the tip on the way to the bathroom). I think he's even convinced of this cleaning. Meal / Flavor: I have not eaten here and did not like anything. All fresh, delicious.
Ç
Çağrı Dabbağoğlu on Google

Worst place I have ever been to
K
Koray Targay on Google

Too expensive... It isn't worth...

Write some of your reviews for the company Mado Galleria

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *