Öz urfalı Kebap YDA - Anadolu Blv No/7-2

3.8/5 based on 8 reviews

Öz Urfalý Kebap - Ozurfali.com

Öz Urfalý Kebap

Contact Öz urfalı Kebap YDA

Address :

Anadolu Blv No/7-2, 06200 Yenimahalle/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06200
Website : http://www.ozurfali.com/
Categories :
City : Yenimahalle/Ankara

Anadolu Blv No/7-2, 06200 Yenimahalle/Ankara, Turkey
f
fatih çetin on Google

Yan masada arkadaşları vardı herşey fazla gitti yetti ama yinede bu ayrım çok saçma , asıl önemlisi mezeleri ve yemeklerine baharatı basıp bişeye benzetmeye çalışmışlar . Adanası satır kıyma değil içinde salça var mide yakan cinsten kesinlikle gitmeyin
They had friends at the next table, everything went too far, but still this distinction is ridiculous, the most important thing is that they tried to spice up their appetizers and meals and make them look like something. Adana is not minced meat, there is tomato paste in it, it is stomach-burning, definitely don't go
G
Gülce Kurtaran on Google

Gerçekten berbat bir işletme. İftar için gittik et döner sipariş ettim ama beyti kebap geldi ben bunu sipariş etmemiştim dediğimde et döner kalmadı başka bişey seçin dediler. İftar zamanı bu şekilde mağdur ettiler bidaha asla gitmem ??
Really lousy business. We went for iftar, I ordered meat doner, but Beyti kebab came, when I said I didn't order it, they said there is no meat doner left, choose something else. This is how they made victims of iftar time, I will never go again ??
H
Hey Klbk on Google

Bulgur pilavı üstü döner yedim 58 tl idi.Ikramlar güzeldi.soğan soslu,ezme,soğuk corba ve taze sebze salatası ikramdı.Döneri lezzetliydi.
I ate doner with bulgur pilaf. It was 58 TL. Treats were good. Onion sauce, pate, cold soup and fresh vegetable salad were offered. Döner was delicious.
U
Uğur böceğim :MUCİZE on Google

2 veya 3 kere gittim iyiydi ama ısrarcı davranışları hoş değil içli köfte çiğ köfte yi masaya getirip alırmısınız diye mecbur bırakıyorlar içli köfte dışı kalın tadı güzel değildi.ayrıca son gidişimizde bebek arabasıyla ortada durmayın demek istedi garson resmen ?dahada gitmem fiyatlar bence pahalı
I went 2 or 3 times, it was good, but their insistent behavior is not nice. They make me want to bring the stuffed meatballs to the table and buy it. It's thick, except for stuffed meatballs, it didn't taste good. Also, the last time we went, the waiter wanted to say don't stand in the middle with the baby carriage ? I won't go again, I think the prices are expensive
s
seymagul bakır on Google

Fiyatlar kendi piyasası için normaldi.Özel lahmacunu ve beytiyi denedik,lezzetlilerdi beytinin içindeki adana çok güzeldi.Açık ayran yöresel tabak ve kaşıkla geliyor bu çok güzel ama ayranın yoğunluğu iyi değildi su gibiydi.Mezeler ve ikramlar çok iyi değildi ama genel olarak yemekler iyidi.
Prices were normal for its market. We tried the special lahmacun and beyti, they were delicious, the adana inside the couplet was very nice. The open ayran comes with a local plate and spoon. This is very nice, but the density of the ayran was not good, it was like water. The appetizers and treats were not very good, but the food in general was good.
M
Merve Arslan on Google

Garson tam önümden geçerken lavaşı eliyle kaldırıp yemeğe baktı muhtemelen kimin olduğunu anlamak için ama yemeğe dokunduğunu görmek beni çok rahatsız etti. Bir daha tercih etmeyeceğim bir mekan oldu. Kıymalı kaşarlı pidesi çok kalındı. Sade kıymalı pidesi daha güzel duruyordu. Yağından mı neden bilmiyorum ama eşimle midemiz rahatsız oldu yemekten sonra. Bitti benim için kısacası.
As the waiter was passing me, he lifted the lavash with his hand and looked at the food, probably to see who it was, but seeing him touch the food made me very uncomfortable. It was a place I would not choose again. The pita with minced meat and cheddar was very thick. Plain mince pita looked better. I don't know why it's because of the oil, but my wife and I got upset after the meal. In short, it's over for me.
E
ESMA - on Google

Her gittiğimde özellikle special lahmacun yiyorum kesinlikle yemenizi öneririm çok lezzetli. Fiyat olarak gayet normal. Çalışanlar ilgili mezeler de güzel. Katmer de iyiydi
Every time I go, I eat special lahmacun, I definitely recommend you to eat it, it is very delicious. Pretty normal for the price. The appetizers about the employees are also nice. Katmer was also good
Ü
Üzeyr Yilmaz on Google

Nice restaurant also. At this place you have a lot of various restaurants at this area. Here we had breakfast only. It was huge variety of food and good service. Tea was brought by a samovar. Service was good as well. Friendly and helpful staff. Food is Precooked but the eggs etc they bring of course fresh made Prices are good and definitely a nice place to have breakfast. Only minus point is the seating is not really comfortable and at the window side is a bit cold. Also they don't have fresh juices unfortunately.

Write some of your reviews for the company Öz urfalı Kebap YDA

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *