Nesh Waffle&Burger - Aşkabat Cd. no:7/A

3.9/5 based on 8 reviews

Contact Nesh Waffle&Burger

Address :

Aşkabat Cd. no:7/A, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +97
Postal code : 06490
Website : http://www.neshwaffle.com.tr/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Aşkabat Cd. no:7/A, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey
d
doğa evren on Google

sürekli tercih ettiğim bir mekan calısanlaar o kadar tatlılar ki her gittiğimde memnun ayrılıyorum fakat fiyatlara biraz zam gelmiş ama o hamburger lezzetine ve waffle lezzetine değer
A place I always prefer, the employees are so sweet that I leave satisfied every time I go, but the prices have increased a little, but it is worth the taste of hamburger and waffle.
E
Ethem on Google

Fiyatlar aşırı pahalı(çay 8TL su 6TL) Waffle 2 alana 1 bedava diye geldik 1.5 saat bekledik. Kapının önünde sıra var,insanlar içerde waffle bekliyor;waffleı 1 kişi hazırlıyor. Tavsiye etmem gitmenizi
Prices are too expensive (tea 8TL, water 6TL) We came to buy 2 free waffles and waited for 1.5 hours. There is a queue in front of the door, people are waiting for waffles inside; 1 person is preparing the waffle. I do not recommend you to go.
M
MEHMET KARA on Google

4 arkadaş gittik waffle yedik, tadı güzeldi. Çalışan ise çok ilgili ve sıcakkanlıydı. Bundan sonra tercih edeceğim mekanlardan :)
We went with 4 friends and ate waffles, it tasted good. The employee was very interested and friendly. One of my favorite places from now on :)
B
Bilal Oğuz on Google

Fiyatlar çok pahalı olduğu için 4 vermeyi düşündüm ancak Ankara'da yediğim en iyi waffle lardan biri olduğundan haksızlık etmek istemedim. Hamuru çıtır kalan waffle bulmak kolay değil, gerçekten çok lezzetliydi. Ama lütfen, 8 lira aldıktan sonra çayı biraz daha iyi demleyebilirsiniz.
I thought of giving 4 because the prices are very expensive, but I didn't want to be unfair as it was one of the best waffles I ate in Ankara. It is not easy to find waffles with a crispy dough, it was really delicious. But please, after buying 8 liras, you can brew the tea a little better.
F
Fehmi Arslan on Google

Waffle güzeldi fakat istediğimiz malzemeleri koymayip kafalarına göre takılmaları iyi olmadı. Nezaketen bir şey söylemedim, bı emek verdi sonuçta.. Bu konuya dikkat ederseniz sevinirim.
Waffles were good, but it wasn't good that they didn't put the ingredients we wanted and hang around according to their heads. I didn't say anything out of courtesy, he worked hard after all.. I would appreciate it if you would pay attention to this matter.
İ
İpek on Google

25 Mart'ta dünya waffle gününe özel bir alana bir bedava kampanyası ile gittik. İlk defa seçtiğim bütün malzemelerin waffle a eklendiğini gördüm. Gayet lezzetli ve güzeldi ancak fiyatları bir tık pahalı geldi.
On March 25, we went to the world waffle day with a special buy and get one free campaign. For the first time, I saw that all the ingredients I chose were added to the waffle. It was very tasty and beautiful, but the prices were a bit expensive.
S
Süleyman Fatih Akman on Google

Uzun zamandır tercih ettim bahçeli yedinci caddede olan harika mekan. Çalışanlar ilgili ve güler yüzlü ayrıca fiyatlar makul.burger taptaze ve sıcacık. Bir ufak ayrıntı da eğer çok yoğunluk yok ise araç için otopark imkanı var.Tavsiye ederim.
I've chosen for a long time, the wonderful place on the seventh street with the garden. The employees are concerned and smiling, and the prices are reasonable. The burgers are fresh and warm. One small detail is that if there is not a lot of traffic, there is a parking lot for the car. I recommend it.
C
C. Cem Denk on Google

Samsun’dan gelen lezzet. 1. Muhteşem waffle 2. Ev yapımı hamburger, çoook leziz. Hamburger ekmeği özel yapım. Patatesi Yağ çekmeyen en kaliteli patates 3. 5₺ fark ile sınırsız içecek. 4. Fiyatlar makul. Daha ne olsun. Yiyelim ?
The taste from Samsun. 1. Fabulous waffles 2. Homemade hamburger, sooo delicious. Custom made hamburger buns. Potatoes: The best quality potatoes that do not absorb oil. Unlimited drinks with a difference of 3.5₺. 4. Prices are reasonable. What else? Let's eat ?

Write some of your reviews for the company Nesh Waffle&Burger

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *