Kerebiçci Ankara - 46. Sk. 76/A

4.1/5 based on 8 reviews

Contact Kerebiçci Ankara

Address :

46. Sk. 76/A, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06490
Categories :
City : Çankaya/Ankara

46. Sk. 76/A, 06490 Çankaya/Ankara, Turkey
e
evren gönül alp on Google

Çok çok çok beğendim mekan çok güzel çalışanlar güzel yüzlü lezzetler bir harika sadece kerebiç değil ıslak hamburgeri ve pilav çeşitlerinide mutlaka denemelisiniz
I like it very much, the place is very nice, the employees are nice, the flavors are great, you should definitely try not only the celery, but also the wet hamburger and rice varieties.
f
fatma ayoglu on Google

Hayatimda yedigim en kotu ve en pahali kerebicti, hic denemeyin bos yere. Direk mersinden alin bnce. Asiri asiri pahali alt ustu basit bir kurabiye.
It was the worst and most expensive kerbicti I've ever eaten in my life, don't try it for nothing. Take it directly from myrtle. It's a simple over-the-top simple cookie.
I
Into -the-deep on Google

Maalesef…. kerebiç için gittik ama bayat geldi bana, hayalini kurduğum tatlı bu olmamalydı, sahipleri Güler yüzlü iyi niyetli belli ama tatlı kuşlara yem olmaya aday bence, diğer yemeklerini bilemiyorum tabi belki onlar güzeldir yine de küçük esnafa başarılar dilerim
Unfortunately…. We went for kebab but it was stale to me, this shouldn't be the dessert I dreamed of, the owners are friendly, well-intentioned, but I think they are a candidate to feed sweet birds, I don't know their other dishes, of course, maybe they are good, but I wish the small shopkeepers success
y
yunus emre yeleğen on Google

Kerebicler taze ve lezzetli, kışın soba başı çay ve kahve sohbeti çok güzel oluyor denemenizi tavsiye ederim.Aile sıcaklığı gibi bir yer soba gerçekten çok iyi olur ?
Kerebicler is fresh and delicious, it is very nice to have tea and coffee by the stove in winter, I recommend you to try it. A place like family warmth, the stove is really good ?
s
serhat keskin on Google

Ben denedim, işletmeci hanımefendi çok sıcaktı, güleryüzlüydü; dükkan da tatlı bir yer. Kerebiçler güzel, gerisi herkesin kendi damak tadı.
I tried it, the manager lady was very warm and smiling; The shop is also a sweet place. Kerebiç is good, the rest is everyone's own taste.
N
Nurfidan KUM on Google

tadı kıvamı köpüğü her şeyi mükemmeldi, ortam gayet tatlı şirin ve soba yanıyor sadece fiyat biraz pahalı geldi, işletmeye ait bir tuvalet yok bunu da belirteyim
Taste and consistency foam everything was perfect, the environment is very sweet and the stove is on, but the price was a bit expensive, I should mention that there is no toilet belonging to the establishment.
m
meral deniz on Google

Yorumumun ustte yer almasi ozellikle bes yildiz verdim.Kerebic tatlisiyla Mersin de tanismistim,inanilmaz keyif almistim.Bu nedenle arayis içerisindeydim.Gecen hafta mekani bulunca buyuk bir hevesle gittim. Tanesi 10 tl olan kerebicten 2 tane aldım.Heyecanla iftarı bekledim bir tanesinin içinden kocaman bir kıl çıktı, diğerinden ise cevizin kabuğu...Neredeyse disimi kiracakti.Ustelik boyutları küçücük.Simdi sizlere soruyorum böyle bir tablo karsisinda siz ne hissederdiniz?Yorumu sizlere bırakıyorum...
I gave five stars especially because my comment was at the top. I met the Kerebic dessert in Mersin, I enjoyed it unbelievably. That's why I was in search. When I found the place last week, I went with great enthusiasm. I bought 2 of the kerbicin, each of which is 10 TL. I waited for iftar with excitement. One of them came out with a huge hair, and the other was the shell of a walnut. It almost broke my tooth. Moreover, its dimensions are small. ..
[
[Marco] Adam on Google

Very nice place I recommend to try there foods is amazing ?

Write some of your reviews for the company Kerebiçci Ankara

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *