Güllüoğlu Baklava Ümitköy - 2432. Cd. 44/A

3.7/5 based on 8 reviews

Faruk Güllüoğlu Baklava Online Satış Sitesi - Aynı Gün Teslim - Farukgulluoglu.com.tr

Baklava, sütlü tatlı, şerbetli tatlı, pasta, kuruyemiş ve diğer ürünler İstanbul içi aynı gün teslimat ile Faruk Güllüoğlu'nda!

About Güllüoğlu Baklava Ümitköy

Hakkımızda

HAKKIMIZDA

 Bir marka, bir firma ismi olmaktan öte adı baklava ile özdeş Güllüoğlu 1871 yılından bugüne 5 kuşaktır baklavacılık ile uğraşan Gaziantepli bir ailenin ismidir. 1871 yılında büyük dede Güllü Çelebi, Hac yolundaki Halep’te gördüğü bu işi yapmaya karar vermiştir. Aklında orada öğrendiği muhteşem tatlıyı kendi topraklarında yeni baştan yapmak vardı. O güne kadar baklava, Osmanlı sarayında yenilen ancak bunun için farklı vilayetlerden özel usta getirtilip yapılan ve saray dışına çıkmayan, halkın bilmediği bir tatlıyken onu ilk defa halkla buluşturan Güllü Çelebi’dir.

Güllü Çelebi, 40 kat incecik açtığı hamurları mis gibi tereyağı ve şerbetle birleştirdi, Antep fıstığı ile bezedi. Harran Ovası’nın buğdayı ile tül gibi ince kat kat hamuru, dünyaca ünlü Antep fıstığı, saf Urfa tereyağı ve kıvamlı şerbetiyle altın renkli lezzet hazinesi baklava işte böyle doğdu. Baklava, tatlı yiyip tatlı konuşan bir milletin en değerli tatlısını üreten Güllüoğlu ailesinin Türk mutfağına bir armağanı oldu.

Ailenin bu işe gönül vermesiyle birlikte baklavacılık kuşaktan kuşağa aktarılmaya başlamıştır. Güllü Çelebi torunlarından olan 4. kuşak temsilcisi Mustafa Güllü bu tatlının sadece Gaziantep ve civar illerde olmasından ziyade İstanbul’a da açılması gerektiğine karar vermiştir. Aldığı bu karar ile 1949 yılında İstanbul’a gelmiş ve baklavayı önce buraya sonra dünyaya tanıtma amacı ile adımlarını atmaya başlamıştır.

Güllüoğlu markasını perakende sektörüne sokan Mustafa Güllü’nün izini takip eden aile fertleri 140 yılı aşkın süredir babadan oğula aktarılan bilgi, deneyim, işe duyulan saygı ve titizlikle devraldığı baklavacılık işini halen devam ettirmektedir. Asırlık Güllüoğlu deneyimi ve geleneksel değerleriyle üretilen ürünlerimizi tüm Türkiye ve sınırlarımız ötesine taşımak vizyonuyla, müşterilerimizin ürünlerimizi tüketmek istedikleri her yerde ulaşılabilir olmak ve ilk tercihleri haline gelmek misyonuyla markamız her geçen gün güçlenerek büyümekte ve İstanbul’da 43 Türkiye genelinde ise 84 şubeye ulaşarak geleceğe doğru emin adımlarla yürümeye devam etmektedir.

 

KİLOMETRE TAŞLARIMIZ

1871
Güllü Çelebi tarafından ilk baklava üretimi Gaziantep’te gerçekleştirilmiştir.

1949
Güllü Çelebi’nin torunlarından Mustafa Güllü, bu nadide tatlıyı, önce İstanbul’a sonra tüm dünyaya tanıtma azmiyle 1949 yılında İstanbul’da ilk dükkanı açtı.

1993
Güllüoğlu baklavalarına gelen yoğun talep üzerine Güllüoğlu markası yurtdışına taşınmış, ilk imalat ve satış yerini Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de açmıştır. Böylelikle Güllüoğlu’nda nesillerdir devam eden baklava geleneği gerçek bir lezzet imparatorluğuna dönüştü. Güllüoğlu bugün, geleneksel baklava ve çeşitlerini en iyi lezzet ve kalitede sunan köklerine bağlı ancak bir o kadar da çağdaş bir marka.

1994
İstanbul’da Karaköy sonrası ilk tesis Bakırköy’de kurmuştur.

2000
Tescil işlemleri sonrası Türk Patent Enstitüsü tarafından resmen marka tescili yapılmıştır.

2001
Pazarlama ve satış ağını gittikçe büyüten markamız, çalışmalarını 6.000 m² kapalı alana sahip olan, modern ve hijyenik koşullar altında üretim yapan Merter’deki tesislerine taşımıştır.

2005
Superbrands (en iyi marka) ödülüne layık görülmüştür.

2006
Yıllardır vitrinlerinde bulundurduğu ürünlerin haricinde kardeş ürünler de denilebilecek lezzetlerin de üretimine başlayan firmamız; helva, reçel ve lokum grubu ürünlerini Lalin markası altında piyasaya sunmuştur.

2009
Yurtdışındaki faaliyetlerine kesintisiz olarak devam eden firmamız; Başta Avrupa, Japonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, Ukrayna ve ABD olmak üzere 30 ülkeye baklava ve Lalin Grubu ürünleri ihraç etmektedir.

2010
Mart ayında mağazacılık konseptini dünya trendlerine göre değiştirerek yeni yüzü ve yeni mağazacılık markalarımızla değerli müşterilerimize hizmet vermeye başlamıştır.

2012
Franchise sistemine girerek büyüme yoluna gitmiştir. Dünya trendlerine uygun hareket ederek kurdukları baklavacılık konseptinin dışında; Cafe&Restaurant konseptini de kapsayacak 4 tipte franchise vermeye başlamıştır. Superbrands (en iyi marka) ödülüne layık görülmüştür.

2014
Türkiye’de 9’u kendi mağazası ve 43’ü franchise olmak üzere toplam 52 mağazalık büyüklüğe erişmiştir. Superbrands (en iyi marka) ödülüne layık görülmüştür.

2016
Türkiye'de kendi mağazaları dışında 50'yi aşkın franchise mağazası bulunmaktadır. Yurtdışı hedefi öncelikle faaliyet gösterdiği Azerbaycan ve Kıbrıs'taki operasyonlarını, sonrasında ise Avrupa ve Ortadoğu'dan gelen talepler doğrultusunda "Yurt dışı Master Franchise Sistemi" ile devam etmektir. Mart ayında Kıbrıs Lefkoşa'daki mağazasını da hizmete açarak yurtdışı büyümesine devam etmiştir.

2018
Büyükçekmece Güzelce’de 6 bin 500 metrekarelik alana kurulu yeni üretim tesisi açılmış. 71 mağazaya ulaşılmıştır.

2021
Pandemi dönemini verimli geçirerek yurt içi toplam mağaza sayımız 100'ü aşmıştır.

 

 

 

Contact Güllüoğlu Baklava Ümitköy

Address :

2432. Cd. 44/A, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey

Postal code : 06810
Website : https://farukgulluoglu.com.tr/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

2432. Cd. 44/A, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey
K
K. Caglayan on Google

Her seferinde standart kalitede baklava yemek istiyorsak bunun bir bedeli olmalı. Mutlaka, daha ucuzu da vardır daha pahalısı da. Fakat kalite standardizasyonu istiyor ve sürpizle karşılaşmak istemiyorsanız, baklava bu yahu... Standart olarak çok iyi kalitede üretmeyi başardıkları için belirledikleri fiyatı uygun buluyor ve özel misafirlerim, kendim için burayı tercih ediyorum. Bildiğim kadarıyla da fiyatlar antep ortalamasıyla da örtüşüyor. Teşekkürler Güllüoğlu. (Kesinlikle reklam değil ama baklava ısmarlarsa da hayır demem :)
If we want to eat standard quality baklava every time, this should have a price. Surely, there are cheaper and more expensive. But if you want quality standardization and you don't want to be confronted with surprise, baklava ... Since they are able to produce very good quality as a standard, they find the price determined to be suitable and for my special guests, I prefer this place for myself. As far as I know, prices coincide with the average of pistachio. Thank you Güllüoğlu. (Certainly not advertising, but I do not say no if they buy baklava :)
A
Ayça Balcı on Google

Fıstıklı baklavadaki bezelyeler çok lezzetliydi ve oldukça cömertce vardi içinde bir yıldızı da ona veriyorum :) gülücük de glikozdan hiç kaçmamanızın şerefine :)
The peas in baklava with pistachio were very delicious and they were very generous and I give him a star too :) smile in honor of you never escaping from glucose :)
O
Oğuz Uçman on Google

Genelde akşam gidebiliiyoruz fazla çeşit kalmamış oluyor.kalanlarda damak zevkimize uygun.baska yerde baklava yiyemiyorum artok6
We usually go in the evening, there is not much variety left. The rest is suitable for our taste. I can't eat baklava anywhere else artok6
T
Tuzsuz Baharat on Google

Güllüoğlu ismi Antep'te başlayıp günümüzde Türkiye'nin heryerinde markalaşmış bir isim. Durağımız Çayyolu şubesi oldu. Baklavası ve katmeri başarılı olan mekanda iskender denedik. Sunum harikaydı ama eti biraz fazla sert ve fazla pişmişti. Üstüne gidilirse daha başarılı olabilir. İlgi alaka harika. İskenderin fiyatı 20 tl. Farklı mekan tanıtımlarımıza ulaşmak için instagram adresimizi takip ediniz. instagram:tuzsuzbaharat
Güllüoğlu name branding has a name anywhere in Gaziantep in Turkey starting today. Our stop was Çayyolu branch. We tried iskender in the place whose baklava and katmer are successful. The presentation was great, but the meat was a little too hard and overcooked. It can be more successful if you go over it. Interest is great. The price of Alexandria is 20 TL. Follow our Instagram address to reach our different venue promotions. My instagram: tuzsuzbaharat
K
Koray Durmuş on Google

Misafir geldiği zaman sadece buradan baklava alıyorum. Hep en iyi kalite, sürprizlere yer yok, asla mahcup etmiyor. Rakamları biraz yüksek ama başka yerlerde baklavada yapılan hileleri gördükçe, fiyatını hak ediyor diye düşünüyorum.
When guests come, I only buy baklava from here. Always the best quality, no surprises, never embarrassment. The numbers are a bit high, but when I see the tricks made in baklava in other places, I think it deserves its price.
h
hasan boraerdem on Google

yarım kilo fıstıklı aldım.glikoz yok! şeker şerbeti belli.kg fiyatı 138 tl o fiyatı hak edecek bir ürün değil.gerçek baklava için antep koçak baklavaya sipariş verin.
I bought half a kilo of peanuts. No glucose! sugar syrup is certain. The price is 138 TL per kg. It is not a product that deserves that price. For real baklava, order Antep Koçak Baklava.
I
Ibrahim Time on Google

164 TL!!! O kadar kötü bir baklava ki biraz önce aldım ve herkes tabağında bıraktı çöpe atacağım! Yanık çok kötü bir yağ(tereyağ ile en ufak bir alakası yok gres yağı bu!) az bir fıstık ve fiyata bak !!! Sakın… sakın.
164 TL!!! Baklava so bad I just bought it and everyone left it on their plate I'm going to throw it away! It's a very bad burnt oil (it has nothing to do with butter, it's grease!), a little peanut and look at the price!!! Relax relax.
M
Mohammad Ghanem on Google

Only tried, hence rating, the baklava, which I don't like in the 1st place.

Write some of your reviews for the company Güllüoğlu Baklava Ümitköy

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *