Hasanak Künefe

4.7/5 based on 8 reviews

Hasanak Künefe - Tatlı Dükkanı - Hasanak.business.site

Soğuk baklavamız çıkmıştır bu lezzeti tatmaya herkesi bekleriz..??‍??

Contact Hasanak Künefe

Address :

Ahimesut mahallesi mehmet akif ersoy caddesi D/Blok no 85/10, 06794 Etimesgut/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +977
Website : https://hasanak.business.site/
Categories :
City : Etimesgut/Ankara

Ahimesut mahallesi mehmet akif ersoy caddesi D/Blok no 85/10, 06794 Etimesgut/Ankara, Turkey
E
Eren Deniz Aydın on Google

Daha iyi baklavar var mı kesinlikle var ama fiyat performans olarak gayet başarılı bir mekan. Tatlı krizine girildiğinde uygun yollu lezzetli bir şekilde bastırılabilir.
There is definitely better baklava, but it is a very successful place in terms of price and performance. When the sweet crisis is entered, it can be suppressed deliciously in the appropriate way.
S
Selin Özturk on Google

Herkese merhaba. Burası evime yakın bir yer. Canım tatlı çektiğinde gönül rahatlığıyla gidip yiyebileceğim bir yer. Hatta alerjiden dolayı ben sade yağ katı yağ tereyağ yiyemedigim için künefe lezzetini tadamıyordum. Ustama da teşekkürler bir ilk başlattım sıvı yağ da kızartılmış künefe denedik. Harikaydı. Benim gibi yağ ağır gelenlere kesinlikle tavsiye ediyorum. Emeğinize sağlık. Bol hayırlı kazançlar olsun inşallah..
Hello everyone. This is a place close to my house. It is a place where I can go and eat with peace of mind when I crave dessert. In fact, I couldn't taste the flavor of künefe because I couldn't eat plain oil, solid oil and butter due to allergies. Thanks to my master, I started a first, we tried künefe fried in oil. It was great. I would definitely recommend it to those who are fat heavy like me. Good luck with your enthusiasm. I hope you have a lot of good luck..
B
Ben Linux on Google

Yerinden almaya giderseniz daha pahalı, online alırsanız daha ucuz. Fiyat yönetimi çok sorunlu. Lezzet güzel ama herkese hitap etmeyebilir. Bir daha sipariş vereceğimi sanmıyorum, esnaflığı güven vermedi.
It is more expensive if you go to buy locally, cheaper if you buy online. Price management is very problematic. The flavor is good but may not appeal to everyone. I do not think I will order again, the tradesmen did not give confidence.
S
Saadet Kızılay on Google

Geçen gece bi girip deneyelim dedik. İyiki denemişiz künefe buradan yenir. Lezzetli çok ve güzeldi. Şerbetli tatlı sevenler. Kesinlikle denemesi öneririm. Lezzet için teşekkür ederiz.
We thought we'd go in and try it last night. Glad we tried it, künefe can be eaten from here. It was very tasty and beautiful. Sweet dessert lovers. I would definitely recommend trying it. Thank you for the taste.
H
Hasan Yaşar on Google

Ankara’da yaşayan bir Gaziantep’li olarak , bana hiç Antep Lezzetini aratmadı . Kullanılan malzeme, tat mükemmel , aynı zamanda da fiyatlar çok uygun . Tamamen güvenerek ve içiniz rahat bir şekilde ailecek gidebileceğiniz hoş , nezih ve temiz bir mekan ..
As a Gaziantep native living in Ankara, it never made me look for the Taste of Antep. The materials used, the taste are excellent, and the prices are very reasonable. A nice, decent and clean place where you can go as a family with complete confidence and peace of mind..
Z
Ziya Taştan on Google

Künefesi, baklavaları, katmer tatlısı hepside çok iyi. Bu kaliteye lezzete göre fiyatları çok düşük. Ailece 2 yıldır buraya geliriz, bazen eve tatlı alır götürüm. Kullandığı malzemesi, işciliği 1. sınıf. Etimesgut'da pazar pazarının yanındaki hariç başka gerçek künefeci ve tatlıcı yok.
Kunefe, baklava, katmer dessert are all very good. Prices are very low for this quality. We've been coming here as a family for 2 years, sometimes I take home a sweet treat. The materials used and workmanship are first class. In Etimesgut, there are no real künefe shops or dessert shops, except next to the Sunday market.
Y
Yiğit Arif on Google

Mekanda fiyatlar normal seviyedi. Ortam gayet hijyenik. Kolonya ile karşılıyorlar lezzet 10 üzerinden 8. Teşekkürler.
Prices in the venue were normal. The environment is very hygienic. They meet with cologne flavor 8. out of 10 Thanks.
S
S. Bora Ergül on Google

Ustam sağolsun uzun zamandır böyle lezzetli künefe yemiştim. Yerinde gidip yemek lazım serviste bu tadı bulamazsınız ona göre. Diğer tatlılar da on numara..
Thanks to my master, I have eaten such delicious künefe for a long time. According to him, you need to go to the place and eat, you cannot find this taste in the service. Other desserts are also number ten..

Write some of your reviews for the company Hasanak Künefe

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *