BELKISHAN KÜNEFE - GÖLBAŞI - Cumhuriyet Cd. No:15/B

4.6/5 based on 8 reviews

Contact BELKISHAN KÜNEFE - GÖLBAŞI

Address :

Cumhuriyet Cd. No:15/B, 06830 Gölbaşı/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Postal code : 06830
Categories :
City : Gölbaşı/Ankara

Cumhuriyet Cd. No:15/B, 06830 Gölbaşı/Ankara, Turkey
F
Furkan Savaş on Google

Gölbaşındaki en iyi tatlıcılardan biri hijyen lezzet harika, çalışanlarda çok iyi, işletme bir tık daha ürün yelpazesini genişletmeli, Tavsiyem kadayıfçı Abdullah'ta zehirlenmektense buraya gelin.
One of the best dessert shops in Gölbaşı, the hygiene and taste are great, the employees are very good, the company should expand its product range one more click. My advice is to come here rather than get poisoned at kadayıfçı Abdullah.
O
Osman ARSLAN on Google

Antepde örneğin Cumba'da alacağınız lezzetin aynısını (gerçekten mübalağa etmeden) Gölbaşında yiyebileceğiniz temiz ferah ve çalışanları ilgili yer. İkramları ve samaverde çayı ile fiyatları uygun. Salı günleri künefe 21TL yerine 17TL Diğer tatlıların fiyatları da uygun.
Antepde eg Cumba'da taste you will get the same (without really exaggerating) you can eat in Gölbaşı clean and spacious staff and related place. The prices were affordable with refreshments and samaverde tea. On Tuesdays künefe is 17TL instead of 21TL The prices of other desserts are also reasonable.
Z
Zülfikar Bozkurt on Google

Taze, lezzetli, temiz, güzel servis. Semaverde çay ikramı ve meyve tabakları ile Gölbaşı nda künefe yenilecek güzel bir yer
Fresh, delicious, clean, nice service. A nice place to eat künefe in Gölbaşı with tea service and fruit plates in the samovar
Ü
Ümit Kuşcu on Google

Ankara'ya yolum düşmüştü arkadaş tavsiyesiyle gitmiştim çok beğendim mükemmel kaliteli tatlılar yapıyorlar tadı damakta kalıyor artık Belkıshan künefe de yiyebilmek için yolumu Ankara'ya mutlaka düşünüyorum Belkıshan künefe ye çok teşekkür ediyorum böyle lezzetli tatlılar yaptıkları için
I was on my way to Ankara, I went with the recommendation of a friend, I liked it very much, they make excellent quality desserts, the taste is left on the palate now I definitely think of my way to Ankara to be able to eat Belkıshan künefe, thank you very much Belkıshan künefe for making such delicious desserts
e
esra gök on Google

Verdiğiniz paraya değer künefe yiyorsunuz. İkramliklar, demlik ile gelen çay herşey şahaneydi. Mekan öyle ferah öyle güzel ki sohbete bayağı dalmisiz? çalışanlar da gayet işini bilen ilgili müşterilere saygılı??
You eat künefe for your money. The treats, the tea that came with the teapot, everything was wonderful. The place is so spacious and beautiful that we don't really get into the conversation ? the employees are also respectful to the customers who know their job ??
t
terkan karagoz on Google

İşletme temiz.. personel gayet saygılı.. aile ile gidilebilecek bir yer.. peynirli kunefesi gayet iyi. Hasır kaymaklı kunefesi ise ortalama altı. Sanirsam kaymaktan kaynakli.. ancak golbasi standartlarına göre gayet iyi.. lezzet ile ilgili degil ama işletme dekorasyon ise çok kotu..renk tonları masalar vs.. işletmede soğukluk katmış..
The establishment is clean.. the staff is very respectful.. it is a place to go with the family.. the cheese kunefe is very good. The wicker cream kunefe is below average. I think it is due to cream.. but it is fine according to golbasi standards.. it is not related to taste, but the decoration of the establishment is very bad.. color tones, tables etc.. added coldness in the establishment..
Y
Yasin Koç on Google

Künefe si güzel, hizmet güzel lakin biraz pahalı. Künefe istiyorum yanında meyve tabağı ve bir demlik çay geliyor. Belki ben çay içmiyorum. Çayı isteyene versenizde fiyatını düşürseniz çok daha mantıklı olur
The künefe is good, the service is good, but a little expensive. I want a künefe, it comes with a fruit plate and a pot of tea. Maybe I don't drink tea. It would be much more reasonable if you give the tea to anyone who wants it and lower the price.
A
Arif YILDIZ on Google

Gölbaşından geçerken biraz içeri girip uğradığınızda iyi ki gelmişiz diyeceğiniz, lezzeti ile sizi mest edecek, bir süreliğine sizi antepe götürecek harika mekan. Yanında gelen meyveler, süt ve çayla, ilgili çalışanı ve güzel mekanıyla her kuruşu hakeden bir yer.
It is a wonderful place that will take you to Antepe for a while, enchanting you with its taste, when you pass by Gölbaşı and stop by, you will say that you are glad you came. It is a place that deserves every penny with the fruits, milk and tea that comes with it, its staff and its beautiful place.

Write some of your reviews for the company BELKISHAN KÜNEFE - GÖLBAŞI

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *