Dayı'nın yeri - 1331. Sk. 3A

4.3/5 based on 8 reviews

Contact Dayı'nın yeri

Address :

1331. Sk. 3A, 06460 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +978
Postal code : 06460
Categories :
City : Çankaya/Ankara

1331. Sk. 3A, 06460 Çankaya/Ankara, Turkey
V
Volkan Ozturk on Google

Garsonlar ilgili park sorunu yok servis gayet hızlı.Menü olayı yok sadece içeceği soruyorlar.Ciğer menüye dahil değil isteğe göre ücretli.Adanayı çok beğendik et şişi de güzeldi ama miktar olarak azdı.Kaburga idare eder.Yemekten sonra ikram olarak gelen dondurmalı irmik helvası lezzetliydi fakat miktar olarak azdı.Menü fiyatı 110 TL ciğer de olursa 135 TL
There is no parking problem with the waiters, the service is very fast. There is no menu event, they only ask for the drink. Liver is not included in the menu, it is optionally paid. We liked Adana very much, the meat skewer was also good, but the quantity was small. it was less in quantity. If the menu price is 110 TL, it is 135 TL if the liver is also
Ç
Çağıl Tanrıkulu on Google

Son zamanlarda gittiğim en güzel kebapçı diyebilirim. Sipariş vermiyorsunuz. Sadece ne içeceğinizi söylüyorsunuz. Masa mükemmel bir şekilde donatılıyor. Yemeğin sonlarına doğru ciğer isteyip istemediğinizi soruyorlar ona göre ücret değişiyor. Yayık ayranları çok güzel. Servis hızlı. Yemekler çok lezzetli özellikle adana kebaba bayıldık.
I can say it's the best kebab place I've been to lately. You do not order. You just say what to drink. The table is perfectly equipped. Towards the end of the meal, they ask you if you want liver, the price changes accordingly. The buttermilk buttermilk is very nice. Service is fast. The food is very delicious, we especially loved the Adana Kebab.
H
H Aytac Ersayin on Google

Her kebap severin mutlaka ugramasi gereken bir mekan. Ikramlari bol ve lezzetli. Siz mudahale etmezseniz sirasiyla; once findik lahmacun, Adana, cop sis ve kaburga geliyor devam etmeye niyetliyseniz ise son olarak ciger geliyor. Yaninda aldiginiz icecekle birlikte bu set menu kisi basi 160Tl civarinda tutuyor. Aslinda tutar yuksek gibi ancak sunum ve yediklerinizle degerlendirdiginizde normal oluyor. Mekan genis ve bol masasi var. Cocuklar icin oyun alani, kapida arac teslim edebileceginiz vale mevcut. Calisanlar guler yuzlu.
It is a place that every kebab lover should visit. The treats are plentiful and delicious. If you do not intervene, respectively; First comes the hazelnut lahmacun, Adana, cop sis and ribs, and if you intend to continue, the liver comes last. This set menu costs around 160 TL per person, together with the drink you take with you. In fact, the amount seems to be high, but when you evaluate it with presentation and what you eat, it becomes normal. The place is large and has plenty of tables. There is a playground for children and a valet at the door where you can deliver the car. Employees are smiling.
V
Vehbi Gökhan Amber on Google

Awesome kebabs
Ö
Ömer F. Bingöl on Google

? ? ? ? ?
Ç
Çağrı Dabbağoğlu on Google

Good turkish gril I recommend the place
T
Timur Yalcin on Google

Simply excellent. Highly recommended...
i
ibrahim ozgur bektas on Google

Best Turkish kebab in Ankara. Just sit and enjoy your meal. Note that there is no menu here; they are bringing four type of kebabs as Adana, Sis Kebab, Rib and Liver one by one. Don't forget the different type of mezes and desert!

Write some of your reviews for the company Dayı'nın yeri

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *