ÇELEBİHAN Baklava & Künefe & Katmer & Börek

4.9/5 based on 8 reviews

Contact ÇELEBİHAN Baklava & Künefe & Katmer & Börek

Address :

Şehit Osman Avcı Mah, Malazgirt 1071. Cd. No:45/2B, 06820 Etimesgut/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9
Categories :
City : Etimesgut/Ankara

Şehit Osman Avcı Mah, Malazgirt 1071. Cd. No:45/2B, 06820 Etimesgut/Ankara, Turkey
E
Emre Altuntas on Google

Dün akşam yarı hasır yarı peynirli künefe yedik ve çok beğendik. Mideyi kesinlikle rahatsız etmeyen kaliteli lezzeti vardı. Ayrıca çalışanlar çok iyi ve ilgiliydi. Kesinlikle tavsiye ederim ve tekrar gideceğim.
M
Mrb on Google

Ankara da şimdiye kadar tattığım en iyi soğuk baklavanın adresi. Bu konuda hassasım ve beni tatmin eden tek yer diyebilirim. Fiyat-performans Ankara ya göre normal, favorim olan Gazibey(Ankara da mevcut değil) e göre %35 pahalı.
The address of the best cold baklava I have ever tasted in Ankara. I am sensitive about this and I can say that it is the only place that satisfies me. Price-performance is normal compared to Ankara, 35% more expensive than my favorite Gazibey (not available in Ankara).
k
köri on Google

Bir Diyarbakırlı olarak bu mekanın soğuk baklavasını herkesin acilen yemesini lazım. Normalde baklava gibi tatlıları baydığı ve midemi şişirdiği için çok tercih etmeyen biriyim ama buranınki kesinlikle baymıyor ve çok hafif. Baklavanın üstündeki Belçika çikolatası da çok lezzetli. Baklava bittiğinde hala çikolata tozlarını çatala almaya çalışıyordum. Siparişlerinin büyük çoğunluğu paket olmasına rağmen öğle saati gittiğimde masalar, sandalyeler çok temizdi. Patron ve çalışanlar da gayet ilgiliydi. Gerçekten hiçbir kötü yanı yoktu. Bu yüzden en hak edilmiş 5 yıldızlardan biridir. Teşekkürler. Ellerinize sağlık.
As a Diyarbakir local, everyone needs to eat the cold baklava of this place immediately. Normally, I don't prefer sweets like baklava because they love it and make my stomach bloat, but this one's definitely not faint and it's very light. The Belgian chocolate on the baklava is also very delicious. When the baklava was finished, I was still trying to pick the chocolate powders on the fork. Although most of the orders were packaged, the tables and chairs were very clean when I went at lunch time. The boss and employees were also very interested. There really wasn't any downside. That's why it's one of the most well-deserved 5 stars. Thanks. Health to your hands.
G
Gulya İsgenderova on Google

Uzun zamandır bu kadar lezzetli katmer yememistim. Fiyatları biraz pahalı ancak kaliteden ödün vermedikleri için fiyatının beklentisini karşıladığını düşünüyorum. 5 yıldızı hak ediyor.....
I haven't eaten such delicious katmer in a long time. Their prices are a bit expensive, but I think they meet the expectation of the price because they do not compromise on quality. It deserves 5 stars.....
F
Firdes Bülbül on Google

Her zamanki gibi enfesti. Sürekli yemek sepeti, trendyol ve getirden sipariş ediyorduk bi de yerinde yiyelim dedik. İkramlarınız yine bolcaydı. nazik karşılandık ve hoşça uğurlandık. Teşekkürler
Delightful as always. We were always ordering from food basket, trendyol and bring, so we decided to eat it on the spot. Your treats were again plentiful. We were greeted kindly and greeted warmly. Thanks
D
Deniz Y. on Google

Tatlıları Gaziantep den geliyor kaliteli tek kelimeyle 10 numara
Desserts come from Gaziantep, high quality, in a word, number 10
E
Eren Samaraz on Google

Kesinlikle herseyiyle mükemmel bir lezzet. Personel güler yüzlü, hizmet on numara, ilk defa gittik çok güzel bir yer çok memnun kaldık ikram çay ve kuruyemis güzel bir jestti ayrica künefenin yaninda dondurma da ikram ettiler ?
Absolutely perfect flavor. The staff is friendly, the service is top notch, we went for the first time, it's a very nice place, we were very pleased, the tea and nuts were a nice gesture, they also served ice cream next to the künefe ?
M
Mustafa Yanık on Google

Baklava and deserts are very delicious.

Write some of your reviews for the company ÇELEBİHAN Baklava & Künefe & Katmer & Börek

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *