İşler Baklava - Kanuni Sultan Süleyman Blv 1 K

4.4/5 based on 8 reviews

Contact İşler Baklava

Address :

Koz Beytepe Evleri CD Bina numarası, Kanuni Sultan Süleyman Blv 1 K, 06800 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +979
Postal code : 06800
Website : https://instagram.com/islerbaklava%3Futm_medium%3Dcopy_link
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Koz Beytepe Evleri CD Bina numarası, Kanuni Sultan Süleyman Blv 1 K, 06800 Çankaya/Ankara, Turkey
B
Berna Fırat on Google

Yüksek fiyatlarına rağmen bir süredir baklavalarından alıyorduk. Ancak kilosu 90tl olan cevizli burma tatlısı bir günde 155tlye çıkarılınca şok yaşadım. Altın bile bir gecede bu kadar değerlenmiyor... Abartı fiyatlandırma ve faiş zam yapılıyor. Her gittiğimde iki katı fiyatlandırma görmek istemediğim için bir daha gitmeyi düşünmüyorum..
Despite their high prices, we have been buying their baklava for a while. However, I was shocked when the walnut burma dessert, whose weight was 90 TL, was increased to 155 TL in one day. Even gold is not appreciated that much overnight... Exaggerated pricing and price hikes are made. I don't think I'll go again as I don't want to see double the pricing every time I go..
A
Anil Firat on Google

Alttaki yoruma verdiğiniz cevaba, cevap olarak bu yorumu yazıyorum. Müşteriye yalancılıkla itham edeceğinize, geçen hafta kilosu 90tlden sattığınız cevizli burma tatlısının bu hafta 155tlye çıkarmanızı bari geçerli bir sebebe dayandırsaydınız. Beytepe gibi seçkin bir muhite hiç yakışmayan bir işletmesiniz.
I am writing this comment as an answer to your reply to the comment below. If instead of accusing the customer of lying, you would at least have based on a valid reason that you increased the walnut burma dessert that you sold last week for 90 TL to 155 TL this week. You are a business that does not suit an elite neighborhood like Beytepe.
m
murat aslan on Google

Ürünler Maraştan geliyormus, diğer yorum yapan arkadaşların da ifade ettiği gibi.hamuru çok ince ve şerbeti emsallerine göre daha az güzel mi evet bilinen markalarin arasına girebilir mi bence hayır su böreği hiç yapmasalar daha iyi çay güzel demleyin arkadaşlar ayıp oluyor fiyat ufffff sonuç işleri zor gibi
Do the products come from Maraş, as others commented. Is the dough very thin and the syrup is less good than its peers, yes, can it be among the well-known brands, I think no, if they don't make water pastry, better brew tea, it's a shame, price uffffff, the results seem difficult
Y
Yağmur Ummak on Google

Tek kelimeyle harika. Yediğim en lezzetli midye baklava. Hamuru incecik, malzemesi bol, paketlemesi özenli. Ankara’nın başına gelen en güzel şey olabilir.
Simply great. The most delicious mussel baklava I have ever eaten. Its dough is thin, its material is plentiful, and its packaging is careful. It might be the best thing that ever happened to Ankara.
C
Caner Baygan on Google

Tatlılar dedikleri gibi az şekerli hafif yerken rahatsız etmiyor. Şeker konusunda sizi rahatsız emediği için çok fazla yemek isteyebilirsiniz. İşte sorun burada başlıyor. Fiyatlar piyasanın çok üzerinde acayip pahalı. Şekeri az fiyatı çok, çok ye çok çok öde taktiği. Yeni bir mekan için bu fiyatlarla tutunmaları zor.
Desserts, as they say, do not bother while eating lightly with low sugar. You may want to eat too much because it doesn't bother you about sugar. This is where the problem starts. Prices are way above the market. The tactic of less sugar, pay more, eat much, price much. It's hard for them to hold on to these prices for a new venue.
Ü
Ümit İpek on Google

Gerçekten tatlıları çok güzel herkesin gidip denemesini tavsiye ederim güler yüzlü ve sıcak karşılama için de teşekkür ederim
Their desserts are really good, I recommend everyone to go and try, thank you for the friendly and warm welcome.
A
Asena Demirci on Google

Biz cevizli ev kıvrımı, cevizli kuru baklava ve kadayıf aldık. Tertemiz bir yer, şef/işletme sahibi Tahir Bey kaliteli malzemeden ödün vermemiş. Baklava sevmeyen annem bile çok beğendi. Tek kötü tarafı yedikçe yediriyor ? inanılmaz hafif, şeker oranı muazzam, baymıyor, midenize oturmuyor, şişkinlik yapmıyor. Kötü yorum yapanları görünce biraz tereddütlü gitmiştik; az kalsın bizi yanıltacaklarmış. Tatlıdan anlayanlar burayı bırakmaz. Fiyatlar makul. İlgi, alaka harika! Emeklerine sağlık...
We bought walnut house curd, walnut dried baklava and kadayif. It's an immaculate place, chef/owner Tahir Bey didn't compromise on quality materials. Even my mother, who doesn't like baklava, liked it very much. The only bad thing is that it makes you eat it ? it's incredibly light, the sugar rate is enormous, it doesn't faint, it doesn't sit in your stomach, it doesn't make you bloated. We were a little hesitant when we saw the bad comments; they almost misled us. Those who understand sweets will not leave this place. Prices are reasonable. The interest is great! Salute to your efforts...
A
Ankara Etkinlik (ankaraetkinlik) on Google

Kahramanmaraş’ın efsane baklavalarını ve eşsiz su böreğini Ankara’ya getiren "İşler Baklava" Beytepe’de hizmete başladı. İşler Baklava'da birbirinden lezzetli, çıtır çıtır, taptaze, sayısız baklava çeşiti var ama bu baklavalar bizim bildiğimiz baklavalardan çok farklı. “Yeni Nesil Baklava” olarak tanımlanan bu baklavalarda %50 daha az hamur, %57 daha az şerbet ama daha bol Antep fıstığı ve birinci sınıf sade yağ var. Hamur ve şerbet az olduğu için bir kilo baklava aldığımızda, diğer işletmelere göre daha çok baklava satın almış oluyoruz. Hem lezzet, hem fiyat olarak müthiş avantajlı. Asla glikoz ve koruyucu madde kullanılmayan bu baklavalar, sert buğday unu ile yapıldığı için çıtır çıtır bir lezzete sahip. Her dilimde bol Antep fıstığı ve mis gibi tereyağı kokusu ile tadına doyulmuyor. Eğer seviyorsanız bu güzel tatlıların yanında mutlaka mis gibi Kahramanmaraş dondurması da eklemeyi unutmayın. İşler Baklava'nın içi bol Maraş peynirli su böreğini lütfen sıcak sıcak yiyin. İnsanın ağzında eriyen lezzetine ve fiyatına asla inanamayacaksınız.
Bringing the legendary baklava of Kahramanmaraş and the unique water pastry to Ankara, "İşler Baklava" started its service in Beytepe. At İşler Baklava, there are countless delicious, crispy, fresh, and countless types of baklava, but these baklavas are very different from the baklavas we know. These baklavas, which are described as “New Generation Baklava”, contain 50% less dough, 57% less sherbet, but more pistachio and first class plain oil. Since dough and syrup are scarce, when we buy a kilo of baklava, we buy more baklava than other businesses. It is very advantageous both in terms of taste and price. These baklavas, which never use glucose and preservatives, have a crispy flavor as they are made with hard wheat flour. You can't get enough of its taste with plenty of pistachio in each slice and the smell of sweet butter. If you like it, don't forget to add delicious Kahramanmaraş ice cream along with these delicious desserts. Please eat the Maraş cheese water pastry hot and hot at İşler Baklava. You will never believe the taste and price that melts in one's mouth.

Write some of your reviews for the company İşler Baklava

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *