Caniko's Cafe Patisserie - 3381 no:36 CD

4.2/5 based on 8 reviews

Contact Caniko's Cafe Patisserie

Address :

3381 no:36 CD, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +99888
Postal code : 06810
Categories :
City : Çankaya/Ankara

3381 no:36 CD, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey
M
MERVE MANTAR on Google

Çok güzeldi laf olsun diye değildi gerçek bir kahvaltı deneyimi yaşadık.
It was very nice, we had a real breakfast experience.
p
pars 78 on Google

Ferah, güzel, temiz ve şık bir mekan. Haftasonları kahvaltı için rezervasyon gerekebilir. Menü seçeneği çok ve lezzetli. Fiyat kalite ve ortama göre çok uygun. Balkabaklı cheescake ve kavurmalı bazlama tostu favorilerden.
Spacious, beautiful, clean and stylish place. Reservations may be required for breakfast on weekends. The menu options are many and delicious. The price is very reasonable compared to the quality and environment. Pumpkin cheescake and roasted flatbread are among the favourites.
S
S. Sinan Kocaoğlu on Google

Dört dörtlük bir tasarımla birlikte, güler yüzlü hizmet ve oldukça zengin bir menüye sahip olan bir kafe. Girişteki zürafa avizelerden kafe işletmecisinin ince zevki belli oluyor. Her yer pırıl pırıl ve son moda eşyalar ile döşeli. Lavaboya hakeza aynı şekilde lüks ve temiz. Ailenizle ya da arkadaşlarınızla en güzel şekilde karnınızı ve gözünüzü doyurup, sohbet edebileceğiniz bir mekan. İşletmecileri ve tüm çalışanları tebrik ediyorum.
A cafe with a perfect design, friendly service and a very rich menu. The fine taste of the cafe operator is evident from the giraffe chandeliers at the entrance. Everywhere is sparkling and furnished with the latest fashion items. The washbasin is equally luxurious and clean. It is a place where you can fill your stomach and eyes and chat with your family or friends in the best way. Congratulations to the operators and all employees.
a
ankara gurusu on Google

Güzel bir haftasonuna @canikoscafepatisseriee nin kahvaltısıyla merhaba ??? benim gibi peynir müptelası olanlar güzel haber??? peynirleri diyarbakır’dan ve çanakkale’den geliyor. Zeytinler balıkesir’den ve reçelleri mekan sahibinin annesi yapıyor?? acukasına bayıldım… sofrada gördüğünüz hwr şey portakal suyu da dahil kahvaltıya?? mekan tasarımı ve sunumlar da şahane, özellikle zürafalı aydınlatmalar? pastalarını denemeden ayrılmayın mekandan? Kahvaltı Kişi başı 65₺
Hello to a nice weekend with @canikoscafepatisseriee's breakfast ??? good news for those who are cheese addicts like me??? their cheese comes from Diyarbakır and Çanakkale. The olives are from Balıkesir and the jam is made by the owner's mother?? I love the acuka... everything you see on the table is for breakfast including orange juice?? place design and presentations are also amazing, especially the giraffe lighting? don't leave the place without trying their cakes? Breakfast 65₺ per person
M
Muhendis Anne on Google

Ortam çok güzel, dizayn müzikler müthiş. Kahvaltı yeterli fakat süper lezzetli diyemiycem. Bir kez gelinir uzun sohbet için uygun termosla çay da var. Çocuk oyun alanı yok mini temiz yeni bir yer
The environment is very nice, the design music is terrific. Breakfast is adequate but I can't say it's super delicious. Once you arrive, there is also a thermos and tea suitable for a long conversation. No kids playground mini clean new place
m
mahmut çavga on Google

Öneriyle geldiğimiz mekan. Genel itibariyle memnum kaldık. İç mimarisi ve tasarımı gerçekten etkileyici. Kahvaltısı lezzetli ve doyurucuydu. Benim için tek dezavantajı sigara içilecek sıcak bir alan olmayışıydı.
The place we came to with the recommendation. In general, we were satisfied. Its interior architecture and design are truly impressive. The breakfast was delicious and filling. The only downside for me was the lack of a hot area to smoke.
S
Sıla Yılmaz on Google

Pazar günü rezervasyon olmadan gittik yer bulduk. 2 kişi gittik, serpme kahvaltı söyledik. İçeriği gayet yeterliydi. Ayrıca 2 adet portakal suyu da dahildi. Gittiğimiz gün kandildi, helva da ikram ettiler. Servis personeli kalabalık olduğunda biraz yetersiz olabilir, ama genel itibari ile memnun kaldık tekrar gidebiliriz. Dekoru da çok tatlı.
We found a place we went on Sunday without a reservation. We went as 2 people, we said mixed breakfast. The content was good enough. Also included were 2 orange juices. On the day we went, there was a candle and they served halva. Service staff can be a bit inadequate when crowded, but overall we are satisfied and can go again. The decor is also very cute.
F
Ferhan Merve Ozgenc on Google

Very nice place ?

Write some of your reviews for the company Caniko's Cafe Patisserie

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *