Barnie's Cafe - Tepe Prime

3.5/5 based on 8 reviews

Contact Barnie's Cafe

Address :

Tepe Prime, 06510 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +988
Postal code : 06510
Website : http://barnieskitchen.com/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Tepe Prime, 06510 Çankaya/Ankara, Turkey
F
Fırat S on Google

Tepe primedaki yeni mekanım. Fiyatları uygun, kampanyalı ürünleri daha da uygun :) Çalışanları güleryüzlü ve ilgili özellikle Mehmet bey. Cuma ve cumartesi de jazz müziği güzel oluyor.
My new spot on hill prime. Their prices are affordable, the products with the campaign are even more affordable :) The staff is friendly and caring, especially Mr. Mehmet. Jazz music is good on Friday and Saturday.
A
Aytug Karaboga on Google

Harika bir deyenim oldu gerçekten çok kaliteli bir işletme ve harika güler yüzlü çalışanlara sahip.
I had a great experience. It is a really high quality business and has wonderful smiling employees.
g
gizem genç on Google

Hem hafta sonu hem akşam gittim.Gayet sakin nezih bir mekan.Şef Mutlu bey ve garsonlar ilgili siparişlerde hiç sorun yaşamadık.caz dinlemek için ve güzel bir hamburger yemek için tercih edebilirsiniz.
I went both on the weekend and in the evening. It is a very quiet and decent place. We had no problems with the orders from Chef Mutlu and the waiters. You can choose to listen to jazz and eat a nice hamburger.
A
Alper Altun on Google

Açık konuşayım beni Ankarada en çok mutlu eden yerlerden birisi. Çalışanları inanılmaz derecede ilgili ve samimi. İki genç öğrenci olarak gitmemize rağmen bizi kraliyet ailesi gibi ağırladılar. Bizim söylememize gerek kalmadan ısıtıcıyı kalabalığın durumuna göre gerekli sıcaklıkta tuttular. Jazz müzik için cumartesi günü gitmiştik ve balkon kısmında oturduk. Aşırı kalabalık değil. Fiyat olarak pahalı değil. Masa konumları, ses sistemi ve iç dekorasyonu çok iyi. Çalışanlar için tekrardan teşekkür ediyorum.
Let me be frank, it is one of the places that make me the happiest in Ankara. The staff are incredibly caring and friendly. Although we went as two young students, they hosted us like royalty. Without us telling, they kept the heater at the required temperature for the crowd. We went on Saturday for jazz music and sat on the balcony. Not overly crowded. It is not expensive for the price. Table positions, sound system and interior decoration are very good. Thanks again for the staff.
T
TUTKU GÜNEŞ on Google

Öğle yemeği için gittiğimiz bir yer. Günlük menüleri çok güzel oluyor. Çorba, ana yemek, içecek ve tatlı şeklinde. Ana yemekte de et, tavuk, hamburger ve mantı gibi alternatifler var hepsi lezzetli. Tatlıda hep tiramisuya denk geldik. Lezzetli ve hafif biz beğendik. Çalışanlar da ilgili, kibar ve güler yüzlü. Son zamanlardaki ekonomik durumlardan dolayı fiyatlar biraz fazla arttı tek olumsuz yanı bence bu.
A place we go for lunch. Their daily menu is very good. In the form of soup, main course, drink and dessert. In the main course, there are alternatives such as meat, chicken, hamburger and ravioli, all of which are delicious. We always came across tiramisu for dessert. Tasty and light, we liked it. The employees are also concerned, polite and smiling. Due to the recent economic conditions, the prices have increased a little too much, which I think is the only negative side.
y
yunus emre demir on Google

Güncelleme: jazz müzik dinlemek için normalde gittiğimiz yerde hesabı alan kişinin hesabı yanlış alıp bizide içmediğimiz içkiyi içmissiniz işte diyerek yalancı çıkarması hoş bir davraniş değil. Aslında puanı 1 yıldız düşürdüm ama çıkarken o sinirle güncelleme yapsam bir kişinin yüzünden hepsini kotulemis olurdum. Jazz ve sanatcilar güzel ama çalışanlar kendilerine çeki düzen vermesi gerek. Biz akşam yemeği için gittik ve canlı jazz dinletisine katıldık çok memnun kaldık. Kesinlikle tavsiye ederim. Sigara içenler için dış taraf var, iç ve dış birbiri içinde sayılır. Çalışanlar ilgili ve iyi kişiler. Yemekler güzeldi. Puanı niye düşük anlamış değilim ama tavsiye ederim, biz tekrar gideriz.
Update: Where we normally go to listen to jazz music, it is not nice behavior for the person who takes the account to miscalculate the account and to lie to us saying that you drank the drink we didn't drink. Actually, I lowered the score by 1 star, but if I had updated with that anger when I was leaving, I would have ruined all of them because of one person. Jazz and artists are nice, but the employees need to tidy themselves up. We went for dinner and attended the live jazz concert and we were very pleased. I would definitely recommend. There is outside for smokers, inside and outside are counted within each other. The employees are caring and good people. Meals were good. I don't understand why the rating is low, but I recommend it, we will go again.
T
Tugba Çekirge on Google

Nice place. Very kind staff and ambience is great.
A
Aykut Hakverdi on Google

good music, tasty food. worth to give it a try

Write some of your reviews for the company Barnie's Cafe

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *