Tilma Cafe - Parti Evi - 3315. Sk. No:10

4.5/5 based on 8 reviews

Contact Tilma Cafe - Parti Evi

Address :

Alacaatlı/Yenimahalle Ankara TR, 3315. Sk. No:10, 06810 Çankaya, Turkey

Phone : 📞 +999
Postal code : 06810
Categories :
City : Çankaya

Alacaatlı/Yenimahalle Ankara TR, 3315. Sk. No:10, 06810 Çankaya, Turkey
S
Sevda Musabaşoğlu on Google

14 kasımda 7’si çocuk yaklaşık 30 kişilik kahvaltı+ 18. Yaş günü kutlaması İçin internetten bulup gittiğim Tilma cafede ön görüşmede işletmecisi Canan hanımın sıcaklığı enerjine ve misafirlerimi kendi evimde ağırlarmışçasına samimiyetlerine hayran kalmamak mümkün değildi. Oğlum ve bizler için unutulmaz bir 18. Yaş günü oldu. Puaça ve Elmalı kurabiyelerine gelen herkes bayıldı. Hatta tarif bile isteyenler var ☺️Böylesi sıcak ve güzel bir ortamda dostane hizmetleri ile bizi çok memnun ettiler. Eminim kahvaltı nasıldı diye okuyanlar merak edecek herkesin önceliği ve güzellik anlayışı farklı olduğu İçin buna yorum yapmak gereksiz diye düşünüyorum. 30 kişinin memnuniyeti ve o sıcaklık bize yetti. Herşey için çok teşekkürler tüm Tilma Cafe ailesine sevgiler. ??‍♀️
Breakfast for about 30 people, including 7 children, on November 14 + I went to Tilma cafe, which I found on the internet for the celebration of her 18th birthday, and it was impossible not to be amazed by the warmth, energy and sincerity of the manager lady, Canan, as if they were hosting my guests at my own home. It was an unforgettable 18th Birthday for my son and us. Everyone who came to Puaca and Apple cookies loved it. There are even those who want a recipe ☺️ They pleased us very much with their friendly service in such a warm and beautiful environment. I'm sure those who read breakfast will wonder how was the breakfast, because everyone's priority and understanding of beauty is different, I think it is unnecessary to comment on this. The satisfaction of 30 people and that warmth were enough for us. Thank you very much for everything and love to all Tilma Cafe family. ??‍♀️
N
Neşe Ş on Google

Oğlumuzun bir yaş doğumgününü tilma cafede yaptık. Sıcak samimi bir ortam, mekanda sadece sizin olmanızda avantaj. İlgi, alaka,süsleme,ikramlar,hepsi güzeldi. Çocukların oynayabileceği ayrı bir alan olması güzel.Keyifli bir kutlama oldu canan hanıma teşekkür ederim.
We celebrated our son's birthday at tilma cafe. A warm and friendly atmosphere, being the only one in the place is an advantage. Interest, relevance, decoration, treats, they were all nice. It is nice to have a separate area for children to play. It was a pleasant celebration. Thank you to Ms. Canan.
E
Eazy-E on Google

Biz etli ekmek için gelmiştik zaten sahibi Kastamonu'lu imiş ve annesi de yerde bahcede gayet hijyenik bir alanda ekmekleri yaptı ve hayatımda hiç bu kadar lezzetli birşey yememiştim.Artık mekanım hep burası olacak.Ayrıca arka tarafta oyun alanı mevcut ve çocuklar hiç sıkılmadan oynadılar.Sahipleri çocuklara kutu oyunları verdi çocuklar da bayıldı.Bu zamanda böyle bir samimiyet, lezzet vallahi pes. Gerçekten çok teşekkür ederim.Bir daha geleceğiz.
We came for meat loaf, the owner was from Kastamonu and his mother made the bread in a very hygienic area on the ground in the garden and I have never eaten anything so delicious in my life. Now this will always be my place. There is also a playground at the back and the children played without getting bored. He gave board games to the children and the children loved it. Such sincerity and taste at this time, I swear, give up. Thank you very much. We will come again.
Y
Yunus C. on Google

Adı gibi butik bir kafe. Genel olarak etkinlikler için organizasyon amacıyla kullanılan bir yer. Tesadüfen geldik. Sessiz, sakin ve özellikle çocuklar için tehlikesiz. Ama yemek ve tatlı bulamayabilirsiniz. Fazla beklentiye girmemek lazım.
A boutique cafe just like its name. It is a place generally used for organizing events for events. We came by chance. Quiet, calm and especially safe for children. But you may not find food and dessert. You shouldn't expect too much.
G
Gülşah Birler on Google

Sıcak, samimi ve çok ilgililer. İkramları da oldukça lezzetli. Her konuda yardımcı olmaya çözüm bulmaya açıklar. Süsleme konusunda da çok iyiler. Bir aile sıcaklığında bizi ağırladığınız için çok teşekkür ederiz.
They are warm, friendly and very interested. The treats are also very tasty. They are open to helping and finding solutions in every matter. They are also very good at decorating. Thank you very much for hosting us in a family warmth.
n
nilsu sezer on Google

Biz geçen yaz bir doğum gününe katılmıştık, çalışanlar ve işletme sahibi çok ilgiliydi.Bahçenin arka kısmındaki kutlamadaydık, çok sessiz sakin ve huzurlu bir mekan, bizde bu sene kutlama yapmayı planlıyoruz..Tek bir sorun vardı, arka bahçede bulunan oyun parkında bulunan kutu oyunlarını çocuklar paylaşırken sorun oluyordu.Belki birkaç masa ve kutu oyunu daha eklenebilir.
We attended a birthday party last summer, the employees and the owner were very interested. We were at the celebration at the back of the garden, it is a very quiet and peaceful place, we are planning to celebrate this year. There was only one problem, the children played the board games in the playground in the backyard. There was a problem sharing it. Maybe a few more board and board games could be added.
o
ozg yon on Google

Oğlumun 3 yaş doğumgünü kutladık. Canan hanım mutlu olmamız için elinden gelen herşeyi yaptı, kendisine çok teşekkür ederiz. Sadece sıkışık sürece denk gelinirse önceden gidilip servislerin sayılması ve masa düzeninin doğum günü saatinden önce ayarlanması gerekiyor :) Bir de cupcake alırsanız çocuklara pasta yok :) 20 kişi ideal sayı
We celebrated my son's 3rd birthday. Ms. Canan did everything she could to make us happy, we thank her very much. Only if there is a tight period, you have to go in advance, count the services and arrange the table setting before the birthday time :) And if you buy a cupcake, there is no cake for the children :) 20 people are the ideal number
a
akineton on Google

Ok

Write some of your reviews for the company Tilma Cafe - Parti Evi

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *