Baklavacı Hidayet Usta

4.7/5 based on 8 reviews

BAKLAVACI Hidayet Usta Şaşmaz - Baklava Börek Poğaça Kadayıf Çay - Baklavacihidayetustasasmaz.business.site

İşte Aradığınız güllaç. Bu işte bir anne eli var. Cevizli Güllaç, Fıstıklı Güllaç, Meyveli Güllaç

Contact Baklavacı Hidayet Usta

Address :

Sanayi Bulvari No:7/D, 06797 Etimesgut/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9787
Website : https://baklavacihidayetustasasmaz.business.site/
Categories :
City : Etimesgut/Ankara

Sanayi Bulvari No:7/D, 06797 Etimesgut/Ankara, Turkey
M
Mehmet Borga Ergonul on Google

Civardaki tatlı/baklava satanlar ile kıyaslamak dahi yanlış olur. Denemek için en azından bir şans verin, yanılmadığımı göreceksiniz. Umarım ileride de kaliteyi bozmadan aynen böyle devam ederler.
It would be wrong to even compare it with the sweet/baklava sellers in the vicinity. Give it a try at least, and you'll see I'm not wrong. I hope they continue in the same way in the future without compromising the quality.
e
erkan fincan on Google

Güler yüzlü samimi bir işletme. Tatlıları güzel ve fiyatları makul.
E
Emin Kalkan (Emin KALKAN) on Google

Gerçek şerbetle yapılan tatlılar burada. Glikoz kullanmıyorlar.
Desserts made with real syrup are here. They don't use glucose.
S
Sebahattin KÜÇÜK on Google

Yaklaşık 1 yıl önce keşfettiğim bir mekan. Hala bu mekanın sırrını çözebilmiş değilim. Lezzetleri 10 numara, fiyatlar desem muadillerine göre çok çok uygun. Çok sık uğramasam da ayda 1 uğruyorum. Firma yetkilisi lütfen bu yorumun altına açıklama yapın. Şekerin, unun, doların, mazotun, yağın fiyatlarının uçtuğu bu günlerde NASIL BU FİYATLARA satabiliyorsunuz? Yanlış anlamayın sizi kötülemek istemiyorum ama insan ister istemez şüpheleniyor. Ulan ucuzsa vardır bir nanelik gibi. Lütfen bu yorumla birlikte müşterilerinizi aydınlatın. Şimdiden çok teşekkürler. Bol kazançlar.
It's a place I discovered about a year ago. I still haven't been able to solve the mystery of this place. Their taste is number 10, and the prices are very affordable compared to their equivalents. Even though I don't visit very often, I do visit once a month. Company representative, please explain under this comment. HOW can you sell at these prices these days when the prices of sugar, flour, dollars, diesel and oil are skyrocketing? Don't get me wrong, I don't want to disparage you, but people inevitably suspect. If it's cheap, it's like a mint. Please enlighten your customers with this comment. Thank you in advance. Lots of gains.
M
Murat Arslan on Google

Çalışanlar çok içten samimi ve güler yüzlü. Daha içeri girer girmez ikram etmeye başlıyorlar. fiyatları birçok yere kıyasla makul. Ürünler lezzetli. Tezgah arkasında ve üretimhanede çalışan arkadaşlara özverileri için çok teşekkür ederim. Ellerine sağlık. Vazgeçilmez tatlıcım oldular.
The employees are very sincere and smiling. They start serving as soon as you walk in. Prices are reasonable compared to most places. The products are delicious. I would like to thank the friends working behind the counter and in the production room for their dedication. Health to your hands. They have become my indispensable dessert.
S
Serkan Bey on Google

Fiyatlar makul fakat şeker pancarından yapıldığını beyan ettikleri tatlıların glikoz surubundan yapıldığını dusundurtecek kadar başarısız. Aşırı tatlı. Sütlü Nuriye başarısız, Bağdat tatlısı kötü, kadayıfı daha kötü.
Prices are reasonable but unsuccessful enough to make you think that the desserts they declare to be made from sugar beet are made from glucose syrup. Too sweet. Nuriye with milk is unsuccessful, Baghdad dessert is bad, kadayif is worse.
Ş
Şahin Onur HÜKÜMEN on Google

f/p
A
Ali Ünal on Google

Exellent

Write some of your reviews for the company Baklavacı Hidayet Usta

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *