Asır Künefe

4.4/5 based on 8 reviews

Asır Künefe - Asirkunefe.com

© 2020 Asır Künefe Tüm Hakları Saklıdır.
Nanomedya

Contact Asır Künefe

Address :

1464. Cadde No:72, 06796, 06796 Etimesgut/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +977
Website : http://www.asirkunefe.com/
Categories :
City : Etimesgut/Ankara

1464. Cadde No:72, 06796, 06796 Etimesgut/Ankara, Turkey
E
ELHAM GONULLU on Google

Güzel lezzet ve hizmet olarak beğendim. Fiyatlar fena değil orta sayılır.çocukla gidilecek bir yer
I liked it as a nice taste and service. The prices are not bad, they are medium.It is a place to go with children.
M
Mustafa alınca on Google

Künefesi güzel bir mekan tabi ki pandemi den dolayı paket yaptırdık mekan da künefesini yiyememiştik yorumu yazmam geç oldu yakın zaman da mekan da güzel meyveler ve sütle birlikte künefe yemek istiyorum .
It's a nice place with a künefe, of course, we had a package made due to the pandemic. We couldn't eat its künefe at the place. It's too late to write the comment. I want to eat künefe with beautiful fruits and milk in the venue soon.
E
Egemen POLAT on Google

Elvankent’te tatlı yiyebileceğiniz güzel mekanlardan birisi,tatlının şerbeti olsun kıvamı olsun gayet yerinde hizmet konusuna gelince hoş ve güler yüzlü çalışanları var özellikle BARIŞ bey e teşekkürler.
It is one of the nice places where you can have dessert in Elvankent. It has nice and smiling employees, especially thanks to BARIŞ, when it comes to the issue of service, whether the dessert is sherbet or its consistency.
n
nesli blky on Google

Künefesi çok leziz, tereyağının ve peynirin tadı damakta enfes tat bırakıyor. Künefede en önemli şey peynir birçok işletmede maalesef peynirden kaybediyor burası peynir-tereyağı-kadayıf dengesini oturtmuş, lezzeti yakalamış güzel bir işletme. Çalışan arkadaşlar da gayet hızlı ve güleryüzlüler. Fiyatlar ortalama( ikramlar artırılabilir ve tek kişilik porsiyon seçeneği olmalı istek üzerine yapılıyor mu bilmiyorum ama menüye eklenmeli iki kişi aynı çaşiti yemek durumunda bırakılmamalı - 1) aşağıya menüyü bırakıyorum.
Its künefe is very delicious and the taste of butter and cheese leaves a delicious taste on the palate. The most important thing in künefe is cheese, unfortunately, loses from cheese in many businesses, this is a nice establishment that has settled the balance of cheese-butter-kadayif and has captured the taste. Working friends are also very fast and friendly. The prices are average (the treats can be increased and there should be a single portion option. I don't know if it is made on request, but it should be added to the menu, and two people should not be left to eat the same type - 1) I leave the menu below.
Y
Yasemin Özüdoğru on Google

İlk defa geldik yedik hizmet sıfır çay istedik gelmedi sonra başka masadan kalan çay istermisiniz denildi üstüne süt bitti süt istedik bir tane daha hesaba yazılmış kısaca fiyasko hesap istenildi çay geldi hesap duyulmadı fıstık zade yedik lezzetli değildi ?
We came for the first time, we ate, we ate service, we wanted zero tea, it didn't come, then it was said, do you want the leftover tea from another table, we asked for milk, we asked for another milk, a short fiasco account was requested, tea came, the account was not heard, we ate pistachio zade, it was not delicious ?
B
Burak Genç on Google

Rezalet. Tek kelime rezalet. Sakın önünden dahi geçmeyin. Tatlılar çok lezzetsiz, sakallı uzun boylu bi arkadaş var inanılmaz saygısız. Garsonlar deseniz işi bilmiyorlar. Tatlılarım görselleriyle alakası yok, sorunca da dalga geçiyorlar. Bir daha asla.. Gidin Emek Künefe’de yeyin, hem yarı fiyatı hem de yüzlerce kat daha lezzetli.
Disgrace. One word, disgrace. Don't even pass by it. Desserts are very tasteless, there is a tall friend with a beard, incredibly disrespectful. The waiters don't know the job. My sweets have nothing to do with their visuals, and they make fun of me when I ask them. Never again.. Go and eat at Emek Kunefe, it's half the price and hundreds of times more delicious.
B
Büşra Dinç on Google

Gayet Güler yüzlü temiz bir ortam ikramlar çok güzel 3 kişilik künefe söyledik fiyatı uygundu servis hızlıydı tuvalet temiz ve çok güzel kokuyordu teşekkürler
A very friendly clean environment, the treats are very good We said kunefe for 3 people, the price was reasonable, the service was fast, the toilet was clean and smelled very good, thank you
S
Samir Arabiyat on Google

Good service and good sweets . I recommend:)

Write some of your reviews for the company Asır Künefe

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *