Ata Hazar Fırın - Kanuni Sultan Süleyman Blv No 124

4.4/5 based on 8 reviews

Contact Ata Hazar Fırın

Address :

Kanuni Sultan Süleyman Blv No 124, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +99
Postal code : 06810
Website : https://ata-hazar-frn.business.site/
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Kanuni Sultan Süleyman Blv No 124, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey
m
meltem cetin on Google

Ürünleri çok taze ve lezzetli. Sadece işletmecisi pasif kaldığı için, çok sayıda maskesiz müşteri oluyor, kimse de müdahale etmiyor.
Their products are very fresh and delicious. Only because the operator remains passive, there are many customers without masks, and no one intervenes.
K
Kutay Zorer on Google

Bir ekmek ne kadar farkedebilir demeyin, gerçekten fark ediyor. Sadece ekmek çeşitleri değil,zengin tatlı pasta reyonu ile de başarılı bir işletme
Don't say how much a bread can make a difference, it really does. A successful business not only with bread varieties, but also with a rich dessert cake department.
Ğ
Ğb hbc g avcin on Google

Pastaları, börekleri taze oluyor. Baklava ve ekmek çeşitleri de mevcut. Aynı zamanda bir mini market/şarküteri denebilir. Lezzet açısından fena değil ancak ürünleri özellikle tercih edilecek bir fırın demek zor. İhtiyacınız olduğunda işinizi görecek bir yer. Aradığınız çoğu şeyi bulabilirsiniz. Kasadaki çalışanlar güleryüzlü, diğerlerinde yüzde yüz aynı performansı göremiyoruz.
Their cakes and pastries are fresh. Baklava and bread varieties are also available. It can also be called a mini market/deli. It is not bad in terms of taste, but it is difficult to say that the products are especially preferred. A place to go when you need it. You can find most anything you are looking for. The employees at the cash desk are friendly, we can't see the same performance in the others.
B
Bay Bora on Google

Aldığınız ürünlerin fiyatını mutlaka kontrol etmelisiniz. Rafta yazan fiyat ile kasada olan fiyat farklı çıkıyor. Dün akşam ürünün üzerinde 6,95 TL yazan sütaş süt aldım ve kasada benden 10,5 TL almak istediler. Ürünün üzerinde bu fiyat yazıyor neden daha fazla alıyorsunuz dediğimde kem küm ettiler ve zamlandığını söylediler. Bende kabul etmedim ve ürünü bıraktım. Bugün başka bir marketten aynı ürünü üzerinde yazan fiyattan alabildim. Tamamen müşteriyi kazıklamaya yönelik bir davranış. Piyasada herşey zamlanıyor diye istedikleri gibi ürünlerin fiyatlarıyla oynuyorlar. Bir daha alışveriş yapmayacağım. Yapanlarında mutlaka fişlerini kontrol etmeleri gerekiyor.
You should definitely check the price of the products you buy. The price on the shelf and the price on the cash register are different. Last night, I bought Sütaş milk, which says 6.95 TL on the product, and they wanted to take 10.5 TL from me at the checkout. This price is written on the product, when I said why are you buying more, they blundered and said that it was increased. I did not accept it and left the product. Today, I was able to buy the same product from another market at the price written on it. It's a behavior that is completely aimed at ripping off the customer. They are playing with the prices of the products as they wish because everything is going up in the market. I will not shop again. Those who do should definitely check their receipts.
A
Aysun Yurd on Google

Ekmekleri her daim taze, sıcak... Burada böyle bir yer olması bizler için çok büyük avantaj fakat pasta alırken fiyatına özellikle dikkat edin, bir kaç gün önce 18 TL ye sattiklari tek kişilik pastanın fiyatını 29 TL yapmışlar, gözlerime inanamadım, herseye zam geldide minicik pastaya bu kadarmi fazla zam yapılır pes doğrusu diyor ve bu işletmeyi kiniyorum
Their bread is always fresh and hot... Having such a place here is a huge advantage for us, but pay attention to the price when buying a cake, they sold the single cake for 18 TL a few days ago for 29 TL, I couldn't believe my eyes, everything is tiny. How much is the price of the cake?
F
Ferda Birlikbaş on Google

Ekşi maya KULA ekmeği çok güzel.Hep bu ekmeği alıyorum.İlk defa çikolatalı whopıe aldım ve harikaydı. Hem kurabiyesi hem de iç dolgusu mükemmeldi. Zeytinli açmaları da harika.
Sourdough KULA bread is very good. I always buy this bread. It was the first time I bought chocolate whopie and it was great. Both the cookies and the filling were perfect. The olives are also great.
A
Abdullah ÇETİNER on Google

Gerçekten Ankara'daki en beğendiğim fırınların başında geliyor. Gerek ekmekleri olsun gerek poğaçaları olsun çok lezzetli. Bu arada kolay kolay her baklavayı beğenmeme rağmen buradaki baklavaların muhteşem olduğunu söyleyebilirim. Tek yıldızı ise fiyatlarının yüksekliğinden dolayı kırıyorum.
It is really one of my favorite bakeries in Ankara. It is very delicious, whether it is bread or pastries. By the way, although I like every baklava easily, I can say that the baklavas here are amazing. I take the only star off because of the high prices.
R
Raghad habbal on Google

Fresh delicious bread

Write some of your reviews for the company Ata Hazar Fırın

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *