anatolia künefe - Natoyolu Caddesı No:421/C

4.8/5 based on 8 reviews

Contact anatolia künefe

Address :

Natoyolu Caddesı No:421/C, 06480 Mamak/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +9979
Postal code : 06480
Website : https://instagram.com/anatoliakunefe06%3Figshid%3Da7gtuytf9kvz
Categories :
City : Mamak/Ankara

Natoyolu Caddesı No:421/C, 06480 Mamak/Ankara, Turkey
S
Saime Ökdem on Google

Künefe hafif ve gayet güzeldi. İkram anlamında çeşitlilik çoktu. Ama sunumla daha hoş bir görsel şölen oluşturulabilirdi. Çayları çok iyiydi. Fiyatlar ortalama. Teşekkürler.
The künefe was light and pretty good. There was a lot of variety in terms of catering. But a more pleasant visual feast could have been created with the presentation. Their teas were very good. Prices are average. Thanks.
İ
İpek Kılıç on Google

Çok güzel bir mekan fiyat makul kalite ve çalışan ları çok iyi künefe abartısız diyorum harika hakkını veriyor lar ustalar yediğim en güzel künefeydi kesinlikle tavsiye ediyorum Elinize sağlık her gelişim de ayrı Bi lezzetle karşılaşıyum tatalar efsana tek kelimeyle
It's a very nice place, the price is reasonable, the quality is very good and the employees are very good. I can say without exaggeration that the künefe is wonderful. Good luck to you, every time I come, I encounter a different taste, tatas, in one word, legend
M
Merve Çoban on Google

El değiştirmiş bir ay önce malesef büyüsü bozulmuş mezelerden kısmışlar Antep fıstığı paralı geliyor çay semaverde değil bardakta geliyor ikinciyi istemeye utanıyorsun servis inanılmaz yavaş üç ayrı garsona çay istiyoruz dedik yarım saatte gelemedi keşke el degistirmeseydi çok üzüldüm daimi yerimizdi dahada gitmem fiyatlarda baya bı artmış
It changed hands a month ago, unfortunately, they lost the magic of the appetizers. Pistachio comes with money, the tea comes in a glass, not in a samovar. You are ashamed to ask for the second one. The service is incredibly slow. We said we want tea to three different waiters. We said we want tea in half an hour. I wish it hadn't changed hands, I'm very sorry it wasn't our permanent place.
Y
YAvuz Karaçali on Google

Künefeleriniz çok güzel ellerinize sağlık Özelikle Tek çalışan ustanın eğlencesine bayılıyoruz ? Anatolia künefe bütün herkese tavsiye ederiz ?
Your künefe is very beautiful, thank you very much, we especially love the fun of the single master ? We recommend Anatolia künefe to everyone ?
K
KoSeKu on Google

hizmet güzel, çeşit çok, masa donatılıyor. ama lezzet olarak bir ekstrasını göremedim. full antep fıstıklı yerine klasik künefe bence daha iyi. biraz pahalı buldum (iki kişilik karışık künefe 90 lira ama bence tek kişiye ancak yetiyor ama artık herşey pahalandı o yüzden suçlamıyorum)
The service is good, there is a lot of variety, the table is equipped. but I couldn't see any extra in terms of flavor. I think classic künefe is better than full pistachio. I found it a bit expensive (a mixed künefe for two people is 90 liras, but I think it's enough for one person, but now everything is expensive so I don't blame it)
B
Buğra Karakaya on Google

Düzenli olarak gittiğimiz künefeci. Fiyatlar kabul edilebilir düzeyde ve lezzetli. Bir puanı bilmiyorum hep bana mı denk geliyor çayın bayatlığına kırdım.
The künefe restaurant we go to regularly. Prices are acceptable and delicious. I don't know a point, is it always me? I broke the staleness of the tea.
E
Emin Doğan on Google

Şuan buradayım ve hiç memnun kalmadım tatlılarda şerbet yok denecek kadar az tamamen paramız boşuna gitmesin diye yedim künefe benim bildiğim biraz olsun şerbetli olur özü odur peynirini bilmem ama peyniri de kokuyordu hayatımda bı defa geldim cooook güzel olmus olsa da bidaha buraya uğrama şansım olmayacaktı ama beğenmedim arkadaşlar yine üzülmesin diye 5 yıldız veriyorum
I'm here right now and I'm not satisfied at all. There is almost no sherbet in the desserts, I ate it so that our money wouldn't go in vain. I know, it has a little syrup as I know it, I don't know about cheese, but it smelled of cheese, I came once in my life, even though it was soooo good, I wouldn't have a chance to stop by here again, but I didn't like it, my friends. I'm giving 5 stars so that you don't get upset again.
S
Samet Demirkan on Google

Dün akşam öneri üzerine gittik. Normal de sütlü tatlı yeriz eşimle, şerbetli tatlı çeşitleri ağır gelir sevmeyiz ama gerçekten çok çok hafif boğmayan künefesi var. İlk defa çok beğenerek yedik. İlgi ve alaka da güzeldi O yüzden biz 5 puan veriyoruz ?
We went last night on recommendation. Normally, we eat desserts with milk, my wife and I, we don't like desserts with syrup, but it has a very light künefe that does not suffocate. For the first time, we ate it with pleasure. The interest and relevance was also good. That's why we give 5 points ?

Write some of your reviews for the company anatolia künefe

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *