Adem Cafe Bistro - 2887. Sk. No:2

4.3/5 based on 8 reviews

Contact Adem Cafe Bistro

Address :

Alacaatlı Mahallesi, 2887. Sk. No:2, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey

Phone : 📞 +97
Postal code : 06810
Categories :
City : Çankaya/Ankara

Alacaatlı Mahallesi, 2887. Sk. No:2, 06810 Çankaya/Ankara, Turkey
Z
ZUHTU K on Google

Nefis mekan şehir ortamında otantik bir yer ararsanız tek adres burası Aile işletmesi yemekleri nefis bahçesi keyifli şiddetle tavsiye ederim
If you are looking for an authentic place in a delicious city environment, this is the only address. Family run food, delicious garden is enjoyable, I highly recommend it.
K
Korhan Dokumacı on Google

8 kişi ve 2 çocuk kahvaltı ettik. Öncelikle ortam çocuklar için rahat, yeşillik ve masa mesafeleri gayet iyi. Domates ve salatalık çocuklar ne kadar istese sürekli yenilendi. Peynir çeşitliydi, ara sıcaklar pek lezzetli değildi açıkcası. En önemli eksik 8 kişi için verilen masa çok küçüktü, çocuklar sayılmamış sanki söylememize rağmen, masadaki kalabalığı geçtim ama fazla dip dibe oturmak zorunda kaldık. Yine de biz memnunduk, özellikle bizim gibi çocuklu aileler daha memnun kalır sanırım.
We had breakfast for 8 people and 2 children. First of all, the environment is comfortable for children, greenery and table distances are fine. Tomatoes and cucumbers were constantly renewed as much as the children wanted. The cheese was varied, the hot appetizers were not very tasty, frankly. The most important missing table for 8 people was very small, as if the children were not counted, even though we said it, I passed the crowd at the table, but we had to sit too deep. However, we were satisfied, especially families with children like us, I think will be more satisfied.
S
SON GEZGİN on Google

Beyazperi organizasyon olarak dogum gunu organizasyonumuza ev sahipligi yaptilar calisankar firma sahibi cok kaliteli ve yardimsever kisiler.ilgileri icin tesekkur ederim.mekan bahce icinde cocuklar icin oyun parki var ailecek gelebileceginiz nezih bir mekan
As the Beyazperi organization, they hosted our birthday organization, the owner of the company is very qualified and helpful. Thank you for their interest. The place has a playground for children in the garden, it is a decent place where you can come with your family.
G
Gülşah Yıldız on Google

Temiz mutfak, lezzetli yiyecekler ve çocuklarınızla keyfli vakit geçirebileceğiniz oyun alanı. Üstelik patili dostlarımızı götürerek bahçede keyifli vakit geçirebiliyoruz. Harika bir mekan!!
Clean kitchen, delicious food and a playground where you can have a good time with your children. Moreover, we can have a pleasant time in the garden by taking our pawed friends. Great venue!!
N
Nilüfer UZUNOĞLU on Google

Harika bir mekan ...Çalışanlar işletme sahibi size evinizdeymişsiniz hissi veriyorlar. Bahçesi olan bir yer arıyorsanız çocuklarında rahat olabileceği bir ortam. Menülerde gayet leziz ve fiyatlar uçuk değil, hijyenik bir ortam gitmenizi tavsiye ediyorum görmelisiniz.??
A great place ... Staff and owner make you feel like you are at home. If you are looking for a place with a garden, it is an environment where your children can be comfortable. The menus are delicious and the prices are not cheap, I recommend you to go in a hygienic environment, you should see it.
t
tuba yigit on Google

Özellikle bahçesi olan bir mekan arıyorsanız, çocuklarla rahatça bahcesinde vakit geçirebilirsiniz. Kapalı alanı da mevcut olup kış aylarında güneşin olduğu günlerde dahi bahçeyi tercih edebilirsiniz. Çalışan personel ve hizmet ile ilgili bir sıkıntı yaşamadık. Fiyatlar makul seviyede ayrıca mekanda alkol bulunmaktadır.
Especially if you are looking for a place with a garden, you can spend time with the children comfortably in the garden. There is also an indoor area, and you can prefer the garden even on the days when the sun is in the winter months. We did not have any problems with the staff and service. Prices are reasonable and there is alcohol in the venue.
D
Dilara çakmak on Google

Its green atmoshere, dogs, and cheap breakfast... You cannot find it anywhere else, I am sure!!
N
Niyazi Güneş Atay on Google

Great food great service in open air. Children are happy we feel good.

Write some of your reviews for the company Adem Cafe Bistro

Your reviews will be very helpful to other customers in finding and evaluating information

Rating *
Your review *

(Minimum 30 characters)

Your name *